Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valaki akinek adott...

Newsee89 kérdése:

Volt valaki akinek adott gesztációs hétre jóval kisebb babája lett és már idősebb. Pár éves. Letudná írni, hogy fejlődtek, lett e velük probléma később? Az enyém 31. hétre jött 4hét lemaradással. Lent folyt. Köv

Figyelt kérdés
Kérem aki ír írja le hány hétre, mekkorával szülte babóját!

2020. márc. 5. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
3 héttel később fogantak, mint naptár szerint kellett volna. Mivel rendszertelen a ciklusom, simán toltunk a terminuson 2-3 heteket.
2020. márc. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Babám nem később fogant, kitoltuk amennyire csak lehetett.így.. 31.hétre született kicsivel több mint 800g al.lepényem iszonyatosan rossz állapotban volt, plusz 1artéria volt a 2helyett. Azt olvastam sok helyen hogy az Igur babáknál később sok probléma van. Szellemi főleg

Tudom ezt nem lehet előre megmondani..meg nyilván nem befolyásol semmit, csak érdekelne hasonló story.

2020. márc. 5. 10:39
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Nekem két gyerekem is IUGR, két terhességből. Félig tudlak megnyugtatni, mert az enyémek koraszülöttek nem voltak, 38. hétre születtek mindketten, de volt retardáció mindkét esetben. A lányom 2200 grammal született, ez kb 3-4 hét lemaradás, a fiam 2670-nel, ez kb 2 hét, de ő se tudott már tovább nőni, figyelte a dokim a végén, megállt a növekedés.

A lányom idén nyáron lesz 5 éves, semmi baja nincs és nem is volt, sőt, az óvónők szerint kifejezetten értelmes a korosztályához képest. Mozgásban is mindent időben csinált, hamar beszélt, okos, könnyen és gyorsan tanul új dolgokat, le tudja már írni a nevét, számol, egyjegyű számokatsimán összead, kivon, gyorsan megjegyez dalokat, mondókákat, verseket. A mozgása kicsit esetlen, de ezt nem fognám arra, hogy IUGR baba volt, én is béna vagyok, és az apja sem egy atléta :D

A fiam 14 hónapos, a mozgásfejlődése kifejezetten gyors, 6 hónaposan már ült, 6,5 hónaposan mászott, 11 hónaposan kezdett lépegetni. Már mond szavakat 3-4 hónapja, láthatóan érti, amit mondunk neki, mutogatással, bólogatással, fejrázással kommunikál, szóval a korához képest ő is jól áll. Eddig úgy tűnik, ő is nagyon értelmes gyerek, gyorsan megért összefüggéseket, pikkpakk megtanulta pl. a formabedobót.

Szóval én szerencsére egyik gyerekemnél sem tapasztaltam, hogy bármi gond lenne ebből. A koraszülöttség mondjuk más téma, az azért árnyalja a képet, de a retardáció önmagában nem jelent problémát.

2020. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bocsánat rosszul írtam :) de mindegy is.

Nagyon örülök hogy rendben vannak a gyerkőcök jó ezt olvasni.

Én is az utolsó hónapot kórháznan töltöttem, minden nap 2nst, 1 UH.. Hogy nehogy oxigénhiányos állapotba kerüljön pocin belül. Szerencsére a szervei 31.hétnrk megfelelően voltak érettek, uh nem volt semmi komplikáció..agyvérzés se, semmi. Igaz persze maradhattak rejtve dolgok. De szépen fejlődik, mosolygós, jókedvű baba.. Igaz picit a mozgásfejlődésben levan maradva, de járunk fejlesztésre és mindent megteszünk, hogy ne érje hátrány az életben.

2020. márc. 5. 14:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező! Hogy alakult azóta a fejlődés? Jól van a babád?
2021. jún. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!