Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 1 hónapos kislányomnak a...

Az 1 hónapos kislányomnak a könnycsatornája nem teljesen átjárható és begyullad a szeme. Van valakinek valami ötlete, természetes gyógymód?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, hogy később esetleg szemorvoshoz kelljen vinni átmosatni a szemét. Szeretném ettől megkímélni.

Kamillás lemosást csinálom és most az orvos írt fel szemcseppet is amitől jobb lett, de tartok tőle, hogy nem lesz tartós a javulás és szeretném megelőzni. Várom a hasznos ötleteket. Köszönöm.


2010. júl. 24. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én babámnak 3-4 hós korára elmúlt. Nekem a doki azt mondta, hogy naponta csak 2-3 x töröljem le kamillával (mert amúgy szárítana), a többi alkalommal meg bórvízzel. Ezeket alkalmaztam is. Amúgy elvittem szemészhez is, aki majdnem kiröhögött, azt mondta, hogy minden rendben, ilyen szokott lenni és el fog múlni. Így is lett. Amúgy úgy hallottam, hogy ha esetleg "súlyosabb", akkor megtanítják az anyát, hogy hogyan masszírozza ki.
2010. júl. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, de szemcseppet nem használtunk, csak kamillával mosogattam. Nem emlékszem pontosan de 1 hónapos kora körül múlt el, de lehet picit később. Ne aggódj, még van ideje rendbe jönni.
2010. júl. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En fejtem egy kis anyatejet belemartottam egy vatta korongot es attoroltem vele 3 orankent. 2 nap alatt rendbejott teljesen a kis szeme. Az anyatejnel nincsen jobb, antitesteket tartalmaz nagyon sok korokozo ellen. Jo a gyuladasra. En kulfoldon elek es itt nekem a gyerekorvos mondta, hogy anyatejjel torolgessem at tobbszor. Mindig frisset kell fejni de csak egy nagyon picit. Egy vatta korongal csak egyszer szabad attorolni. Nyugodtan probald ki, van aki bele is cseppent a baba szemebe ovatosan. A legjobb termeszetes gyogymod!
2010. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is kipróbáltam ezeket a dolgokat.Sajnos semmi sem segitett és 10 hónapos volt a lányom mikor ki kellett tisztitani a könnycsatornáját.
2010. júl. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!