Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek könnyen ment a névadás...

Nektek könnyen ment a névadás a babának?

Figyelt kérdés

Amikor megtudtuk, hogy kislányunk lesz, elég hamar megtaláltuk azt a nevet, amiről azt hittük, hogy végül jó lesz, aztán én meghülyültem, és már nem vagyok benne biztos, hogy ezt a nevet szeretném neki adni. Mint név, szerintem továbbra is gyönyörű, de őszintén szólva nem igazán érzem azt, hogy bármelyik női név tetszik annyira, hogy nyugodt szívvel adhassam a lányomnak. Vagyis van egy csomó, de azok meg vagy a férjemnek nem tetszenek, vagy a vezetéknévhez nem passzolnak.


Nálatok ez hogy működött? Akinél volt hasonló meghülyülés nevek kapcsán, ott elmúlt, mire jött a baba? Könnyedén tudtatok nevet adni?


Bónusz kérdés- szerintetek melyik a legszebb női név, amit adnátok a kislányotoknak? :)


2020. márc. 9. 15:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Vagy 5-ször meggondoltam magam eddig. Én úgy gondolom nem rohanom el, van pár név ami tetszik, majd ha megszületik és meglátom, akkor remélhetőleg tudni fogom, hogy igen ő XY. Ha nem akkor nagy bajban leszek :D
2020. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Én is valahol ebben bízom, de valahogy annyira felelősségteljesnek érződik ez az egész, egy hirtelen szülés utáni érzelmi felindulásra alapozni a döntést valahogy olyan nem helyénvalónak érződik nekem. Aztán persze ki tudja :D
2020. márc. 9. 16:02
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Lánnyal simán ment


Fiúval még 3 héttel a kiírt előtt sem egyeztünk meg.

2020. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
52%

Könnyen ment mert kb 10 évvel előtte találtam egy nevet amit kitartóan a legszebbnek találtam és szerencsére a férjemnek is azonnal nagyon tetszett. Az viszont nagyon irritál, hogy a név amikor először hallottam még nagyon ritka (Magyaroszágon nem is adható név volt) de azóta sajnos divatnév lett. :(

A legszebb név szerintem a kislányunk nevén kívül egyébként szerintem a Szeréna és a Szorina.

2020. márc. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjem stresszelt rá rettenetesen :D Úgyhogy azután választottunk nevet, hogy megszületett a kisfiunk és tényleg olyat, amiről előtte nem is nagyon beszéltünk. Nagyon passzol hozzá :)


Viszont úgy tudom, hogy császárnál előre kell mondani egy fiú- és egy lánynevet. Marhára meg lettünk volna lőve :D

2020. márc. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így voltunk. Amikor a párom vitt a kórházba szülni az autóba még 1x meg beszéltük 2 fájás között hogy akkor biztos ezt szeretnénk-e..:D

Most 5hetes a kislányunk nagyszülők már a nevét mondják ha gagyognak neki, én még mindig nem szoktam meg, de majd biztos változik 🙂


Szerintem szép a Diána,Zsófia,Jázmin,Natália,Natasa,

2020. márc. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Simán ment, az elsőnél választottunk fiú és lány nevet is, első lány lett, 2,5 év múlva a fiúnak pedig így már megvolt.


Egyébként így 6 év után sem vagyok úgy a lány névvel, hogy az a leggyönyörűbb a világon, hanem a legkevésbé rossz a listán in

2020. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Lány névvel mi is bajban voltunk, nekem soha nem volt kedvencem. Ráadásul a vezetéknévhez is passzolnia kellett. Fiú név adott volt az apja után. Lányunk lett, hónapokig vaciláltunk a nevekkel, listát írtunk, aztán potyogtak ki azok, amik vmiért mégsem voltak jók (pl túl gyakori, nem passzol vagy hülyén hsng
2020. márc. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok, véletlenül elküldtem. Szóval ami hülyén hangzik a vezetéknévhez. Így maradt kettő, azokat adtuk. De még szülésig mindig a neveken pörgött az agyam, hogy biztosan jó lesz-e.
2020. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

Fiú nevünk már akkor volt mikor elkezdtünk próbálkozni. Lány név a 18. hétig sok volt ami tetszett aztán mégse. Végül sikerült döntenünk. Ami nem is baj, mert habár tudtuk, hogy fiú, de sürgősségi császárom volt és előtte meg kellett mondanom mi lesz ha fiú, mi ha lány.

Ami nekünk lett volna és sztem nagyon szép név az a Kinga

2020. márc. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!