Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvinnétek egy két és fél...

Elvinnétek egy két és fél hetes babát a dédihez?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy mit szabad és mit nem (itthon sem viszem túlzásba az aggódást/sterilizálást azért), de a dédi 10 percre lakik autóval, és még nem látta a babát, de szegény nagyon szarul van... asztmája folyton kínozza és most a karját is eltörte, szóval nem túl mobilis. Ti el mernétek vinni a babát ilyen fiatalon látogatóba? Nagyon jó lenne, ha láthatná, biztos jót tenne a kedvének is...
2020. márc. 12. 04:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

Én inkább azt mondom, hogy az ilyen beteg (különösen asztmás) dédihez nem mennék most be. Nem véletlenül van az idősotthonokban látogatási tilalom már egy ideje. Ők a legfogékonyabb korosztály, és akinek légzőszervi problémái vannak, többszörösen veszélyeztetett.


Szóval, egyrészt az ilyen pici gyereknek sem jó, de úgy gondolom, itt az igazi veszélyben a dédi lenne. Szerintem ne látogassátok most.

2020. márc. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Két hete mindenki itthon van, és semmi bajunk, vidéken egy kis faluban élünk, nem hinném, hogy bármit átadnánk neki.
2020. márc. 12. 07:04
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

El. Mondjuk én egy hetesen vittem el. Másnap, ahogy kijöttünk a kórházból.

Az asztma nem fertőző amúgy, nem is értem miá problémád ezzel, első.

2020. márc. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

3-assal értek egyet.

Az asztma nem tüdőgyulladás, nem fertőző.

10 perc autózás smafu.

Kis faluban laktok, az elmúlt pár hétben nem érintkeztetek külföldivel, nyilván a dédi sem, tehát fix, hogy egyikőtök sem kap a másiktól koronavírust.

Tehát én a helyedben elvinném.

2020. márc. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Derwer ***** válasza:
85%

Szerintem is vidd nyugodtan, nem is fertőző beteg.

Mi egy hetesen vittük konzulra a gyereket, bő kéthetesen kint voltunk vele karácsonyi vásárban egy jó órát.

Dédmamához végül bő két hónaposan repültünk haza.

Bírják ezek a gyerekek. :)

2020. márc. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Ennyire ne legyetek már sötétek, nem azt mondtam, hogy az asztma fertőző! Azt mondtam, hogy az asztmás dédit nem kellene megfertőzni, és nemcsak koronavírussal, hanem sima influenzával sem.
2020. márc. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

6-osra:

Ki influenzás ebben a történetben?

Hogyan lenne lehetséges, hogy bármelyikük is koronavírussal legyen megfertőzve (figyelembe véve az életvitelüket)?

Akkor most ki is a sötét?

2020. márc. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Ha otthon voltak és nem betegek, mégis milyen influenzával fertőznék meg a nagyit? Az influenza tömegbem,munkahelye , intézményekben kapható el a legkönnyebben. De mivel valószínűleg nem érintkeztek influenzással,így ők sem azok! Én úgy tudom,hogy a babát 6 hetes korig nem jó elvinni otthonról. Neki még gyenge az immunrendszere, és ő sokkal könnyebben megfázhat. Ő az akit inkább félteni kell! De ez sem 100%. Te vagy az anya ,te döntesz,én még ilyen idősen sehova nem vittem.
2020. márc. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Így elvinném, a kéthetest simán. Már én az ovis meg alsós gyerekeimet nem viszem a 90 éves dédihez, a cukorbeteg egyik papához meg a tüdőbeteg másik papához... -_-
2020. márc. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Miért ne vihetnéd? Nincs semmi fertözö betegsége a dédinek! Talán most hogy még a karja is törött kicsit jó lenne feldobni a napját szerintem... Én elvinném! Nagy öröm lenne neki!
2020. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!