Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baja a babámnak?

Mi lehet a baja a babámnak?

Figyelt kérdés

Két és fél hetes babám 3 napja kb. minden második evés után üvöltve sír, de úgy, hogy a lábait is kinyújtja, nem tudom az ölembe se fektetni, teljesen megfeszül (én úgy olvastam hogy a hasfájáskor inkább a hasukhoz húzzák a lábukat). Tegnap este 4 órán keresztül üvöltött, mire kibukott egy csomó tejet és elaludt... Orvos szerint túletetem és mérjem le hogy mennyit eszik, és hétfőn szóljak neki...

biztonság kedvéért tegnap óta az infacolt is használjuk, de nem úgy néz ki, hogy segítene.

Nektek volt ilyen? Mi lett belőle? Reflux? Mikor, hogy múlt el?


2020. márc. 13. 13:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt hogy anyatejes, így el sem tudom képzelni hogy hogy tudja magát túlenni.
2020. márc. 13. 13:06
 2/9 anonim ***** válasza:

Túletetés anyatejes babánál nincs

/ orvosok és védőnők is nyomják tévesen/


Ki kell tapasztalni mi jó neki

Ez az úgynevezett kólika


Érik a bélrendszere

Több féle megoldás létezik.

Nálunk a pocak alá melegítőpárna / meggy/

Cseresznyemagpárna/, tigris lóg a fán póz vagy ezek ötvözete segített

Ezen felül Colief cseppek


Van aki az infacrolra van aki a Lactase acomfortra / bocis csepp: van aki a Biogaia-ra, és van aki a gripewather-re esküszik.


A lányom is feszített, nem összehúzza magát.



Egyébként a túlélés a lényeg 😬

2020. márc. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Büfizni tud? Nálunk az okoz ilyen gondot.
2020. márc. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, mindig büfizünk szép nagyot. :(
2020. márc. 13. 13:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az espumisan jobban bejött mint az infacol, habár majdnem ugyanaz elvileg. Plusz mondjuk az en kisfiam tapszeres, de a csökkentett laktoz tartalmú megoldotta a problémát. Ha esetleg kapott antibiotikumot a babad, lehet a laktoz a gond, mert állítólag az antibio felborítja az egyensúlyt átmenetileg. Szoval esetleg csökkentse a tejtermékeket hátha. A bélflórára jó pl a biogaia is.
2020. márc. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Infacolnak kell par nap mig hat, kb 3. De nekunk aranyatert.
2020. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk az espumisan sokat segített,meg a Biogaia!

2hónapos korára elmúlt a hasfájása

Hasfájáskor felhúzza a lábát


No meg persze figyeltem az órát,hogy 3 óránként egyen,mert lehet azért is sírhat,hogy még nem éhes,ezért is megfeszítheti magát,hogy tiltakozik az evés ellen

Refluxos az egyik ismerősöm kislánya,sugárban hányt,és savas volt amit kihányt,és a kis szájából is sav illat jött

Türelem,és kitartás

Az első pár hét nagyon nehéz

2020. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A cicit nem szokta kiköpni, elutasítani sírva?
2020. márc. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok, három napja minden étkezés előtt használjuk az infacolt, ma teljesen tünetmentes a baba :) nagyon örülök neki. remélem így is marad. Nem szokta elutasítani a cicit, ~90 miliket eszik a mérleg szerint :) nagyokat is büfizik.

köszönöm a válaszokat :)

2020. márc. 14. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!