Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos nem tapsizik, nem...

8 hónapos nem tapsizik, nem pápázik?

Figyelt kérdés

Mikor kellene ezeket csinálnia? Nem utánoz, nem ért még meg utasításokat (gyere ide, add ide stb).

Mozgásfejlődésben 1-2 hónappal előrébb jár a koránál, de amíg látom, hogy más vele egy korú babák már tapsiznak, pápáznak, meg egyszerű utasításokat megcsinálnak, nálunk erre semmi jel nincs... Pedig minden nap csináljuk. Pápázunk elköszönéskor, tapsizok neki, sokat beszélgetek vele, mindig elmondom neki, mit csinálok, milyen állatokat lát a könyvben stb.


2020. márc. 13. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
SOHA ne hasonlítsd más gyerekhez a tiédet. Mérgezed vele magadat is és őt is. Nincs emiatt elmaradva, majd egyszer csak elkezdi. Az én gyerekemnek 14 hósan egy kemény borítójú könyvet sem lehet odaadni, mert szétkapja seccperc alatt. A nagynak Ennyi idősen már esti mesét olvastam. Nem vagyok kétségbeesve. Neki ebben más a tempója, hidd el, jó a gyereked úgy, ahogy van. ;)
2020. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
hag ez marhajo pont most akartam kiirni ugyanezt a kerdest😃 az en gyerekem is 8 hos es o ugyan nem jar elorebb mozgasfejlodesben, kuszik jelenleg es hintazik negykezlab, ulni se tud meg, de hat nem is feltetlenul kell, gyerekorvos szerint teljesen remdben van. Nem tapsizik nem papazik nem utanoz engem az eg vilagon semmiben es pont ezt akartam kiirni ide h ez gond e. De ez meg is nyugtatott h ezek suerint masnal is van ilyen.
2020. márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Reni 28 ***** válasza:
68%
Kisfiam 1 éves elmúlt kicsivel mikor elkezdte. Védőnő ki is volt akadva, hogy mi az hogy nem tud vissza integetni 1 éves státuszon
2020. márc. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezeket tudnia.

Majd egy évesen, de ha addigra sem, az sem baj.

Kisfiam 13 hónaposan kezdett integet i, tapsolni. Puszit dobni 17 hónaposan.

2020. márc. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Örülök, megnyugtató, hogy még nem is kell! Szomszéd néni is azzal piszkálja, hogy dobjon neki puszit, hiába mondom, hogy még nem tud ilyesmit... Látom, érzem, hogy azt gondolja, hogy pedig már kellene
2020. márc. 13. 15:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én manóm most múlt 1éves. Pápázik viszont tapsolást nem csinálja. Ha próbálok vele játszani vagy hogy mutasson tárgyakra akkor rombol mindent :D azt mondta a védőnő ez egy ilyen korszak megfogja tanulni
2020. márc. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a "puszidobás" annyira gáz. Én erre nem tanítom a fiam. Nekünk ad kérésre puszit, ha olyan kedve van. Ez bőven elég.

A szomszédnak meg főleg nem kell puszit dobni.

2020. márc. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!