Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 honapos itt tartunk, a...

8 honapos itt tartunk, a vedono autizmusra gyanakszik, lehet alapja?

Figyelt kérdés
Tapszeres babamnal 4 hos kora ota probalkozom a hozzataplalassal most 8 hos. Rohadtul utalja meg mindig az egeszet, nincs kedvence, ordit ha barmit adok neki kanallal. Pedig mar rengeteg mindent kiprobaltam igazabol nem is arra vonatkozik a kerdesem h hogyan csinaljam ezt hanem arra h mindkez tarsul azzal hogy meg nem erti amit mondok. Pl ha mondom h kerem nem adja oda ami nala van latom h nem erti mit akarok. De semmiben se. Pedig “gyakorlok” vele sokat. Es nem is utanoz. Semmiben se. Vedono mondta h ennyi idosen nem lehet megallapitani de ezek akar autizmusra is utalhatnak. Nagyon el vagyok keseredve:( ez lehet akar igaz is?:(

2020. márc. 15. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Te jó ég! Adja vissza a diplomáját.

Persze, éjszaka felkel a 8 hónapos, autista, mi? A védőnő ellenben lehet, hogy az.

2020. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

A védőnőd egyáltalán nem ért a szakmájához. Cseréld le.

Nincs baja a babádnak.

2020. márc. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De akkor nem baj h nem erti amit mondok es nem is eszik rendesen ? :( :( :(
2020. márc. 15. 14:55
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nincs alapja, 8 hónaposan nem kell neki semmit érteni. Ha 1 évesen se ért semmit akkor gondolkodnák ezen.
2020. márc. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

A védőnő maradjon a saját kompetenciájánál, a diagnosztikát hagyja meg a pszichiáternek. Én gyógypedagógus vagyok, de még én sem merek, és nem is szabad diagnózist kilátásba helyezni, a védőnőd túllőtt a kompetenciáján!

Próbálj meg másképp beszélni a gyermekedhez, úgy értem, pl kérem helyett, tedd anya kezébe, esetleg mutasd is neki mit kell csinálnia. Persze, hogy nem tudja, nem úgy születünk, hogy mindent tudunk, mert mindent meg kell tanulnunk!

2020. márc. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Blw - vel próbálkoztál? Egyetek a babával együtt, adj elé pár falat akármit a tiédből, hátha érdeklődő lesz, ha ő teheti a szájába! Nyugi, még nem vagy elkésve, egy éves kora után ráér mennyiséget enni! Addig ismerkedjen, kóstolgasson, ez picit több maszatolással jár, de lehet takarítani, semmi baj nem származik belőle. Ez is fejlesztő ha pl nyomkodja szét az alma gerezdet.
2020. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Probaltam mar a darabosat oklendezik tole. Es elotte szoktam enni egyutt vele de igyse...


Tudom h meg kell tanulnia a keremet de annyit probaltam mar vele es nem tanulja meg vedono szerint ez a baj:(

2020. márc. 15. 15:15
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Az autizmus 8 hónaposan nem diagnosztizálható.

Az unokám 9,5 hónapos, 2 hete kezdett elfogadni az anyatejen kívül mást is.

Nem kell 8 hónaposan átadnia egy babának semmit, az is jó, ha egyáltalán el tudja engedni a kis ökléből, nemhogy felszólításra. Ugyanez minden másra, persze hogy nem érti, és nem utánoz, hiszen még CSAK 8 hónapos!!!

A védőnő túlságosan korán "vár el" dolgokat.

Csak írom tanulságul: a nagyobbik unokám (majdnem 4 éves) védőnője folyton nyaggat, hogy a gyerek nem beszél és vigyük el vizsgálatra. Persze, mert ŐT utálja kezdetektől fogva, hozzá nem szól. Amúgy a kisfiú verseket mond, konkrétan költ értelmes és értelmetlen ritmusos szövegeket, szavalja az oviban tanult mondókákat, órákat beszél nekem, kerek mondatokban fogalmaz, meseregényt hallgat és a történetről saját véleménye van. De a védőnő nem akarja elhinni az anyjának, hogy nincs semmi probléma...

2020. márc. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
ne aggódj, a védőnő hülyeségeket mond, van, aki 1 éves koráig nem eszik semmit. most kezd csak mozogni, teljesen időben van.
2020. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Sajnálom, hogy ijesztget a védőnő. Nincs alapja, semmi baj a babáddal.

Az én kisfiam 7,5 hónapos. Nem utánoz, nem adja ide a dolgokat. Még csak figyel. Majd egyszer el fogja kezdeni.

Az evést lehet, hogy túl korán próbáltátok és megutálta. Én kicsit pihentetném és utána újra próbálnám.

Nemrég voltak vendégeink, amíg tízóraiztunk mászkálnak, dumáltam. Elvonták a figyelmét, nagyon zavarta. Akkor onnantól pár napig nem volt hajlandó kinyitni se a száját, pedig már ki volt váltva a tízórai. Pár napig kapott helyette tápszert,nem is erőltettem. Utána amikor újra megkínáltam csak úgy tömte magába a kaját

2020. márc. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!