Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kor körül tényleg...

6 hónapos kor körül tényleg elromlik az addig jó alvó kisbabák alvása is?

Figyelt kérdés

Picim eddig átaludta az éjszakákat, csak nagyon ritkán fordult elő, hogy megébredt, ilyenkor is "has-simivel" és cumival pillanatok alatt visszaaludt. 2,5 hónapos kora óta már nem szoptattam éjjel. Most viszont többször is megébred, és nem tudom visszaaltatni. Megszoptatom, de utána sem könnyen alszik vissza. Gondolom ez több dolog miatt is lehet (fogzás, fejlődési ugrás - most kezdett csak igazán forgolódni, növekedési ugrás, hozzátáplálás kezdete stb).

Ez mindenkinél így van 6 hónap körül?

Szerintetek térjünk vissza az éjjeli szopizásokhoz? Nem fogja akkor elveszíteni azt a képességét, hogy önállóan visszaaludjon?

Légyszi írjátok le, nálatok hogy volt, és mit tesztek, hogy ezt a pár hónapot könnyebben átvészeljük?


2010. júl. 25. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia.Nálunk is volt ilyen 1-2 hét,a fogunk nálunk is bezavart egy kicsit,akkor bújt ki az alsó kettő.Nekem sem cicizett akkor már hónapok óta éjjel,én is kipróbáltam,de nálunk sem hatott,így nem kapott.Nem akartam visszaszoktatni az éjjeli szopizásra,és szerintem te se tedd,hisz segíteni nem segít és nem éhes.Én vagy apa ilyenkor felvettük és a kezünkbe 2 perc alatt vissza aludt.Nem szokott hozzá,mert nappal sose volt ilyen.Kb.2-3 hétig tartott és 1-2 alkalom volt max.éjjelente,aztán elmúlt,azóta is egyedül alszik,soha nem kell altatni.Szépen elalszik magától,ő mondjuk az ujját szopizza amíg el nem alszik pár percig.
2010. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,most 12,5 hónapos a kisfiam.
2010. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
nálunk is hasonlóan volt, bár babám tápszeres. Kb 3 hós korától pár kivétellel hat hós koráig este 9-től reggel 7ig-8ig aludt. Aztán megindult a fogzás, 2-3 hónapig szinte minden éjjel etetni kellett (éhes is volt!), majd kb egy hónap nyugi, és újból, megspékelve azzal h gyanítom a szeparációs félelem miatt is keres éjjel és többször felsír. Én úgy próbáltam kideríteni h éhes e h először vízzel kínáltam, ha azt jól meghúta és kb 10 percen belül nem aludt vissza, akkor tudtam h éhes és evett is rendesen. Én sem szívesen tértem vissza az éjjeli etetéshez, de nem akartam h kínlódjon a baba, és már másodszor leállt róla magától amikor már nem volt rá szüksége. Persze, nem a cumisüveg az első most sem ha megébred, először meggyőződök róla h tényleg éhes.
2010. júl. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont ugyenebben a cipőben járunk. Hat hós a babánk, eddig végigaludta az éjszakát, de 2 hete lekezdett 3 óránként ébredni. Nagyon sokat fejlődött a mozgása pár hét alatt, az ágyban is állandóan forgolódik, lejjebb is raktuk a rácsot:)

Én hiába próbáltam visszaaltatni, adtam neki vizet, ringattam kicsit...éhes. Megetetem, egy teljes adagot képes félálomban behúzni, utána többnyire azonnal le tudom rakni.

Írtam a kismamablogon a Vida Áginak erről (nem tudom, hogy hallottál e róla, hasonló Magyarországon, mint Amerikában a suttogó, rengeteg dolog van a blogján, ami babákkal kapcsolatos), ő azt javasolta, hogy ha ennyit fejlődött a mozgása és még álmában is forog...felemésztheti gyorsan az anyatejet és tényleg éhes. Szoptassam meg, szerinte nem fog hozzá szokni. Ha már nem lesz rá igénye, akkor szépen le fog róla szokni.

Most szoptatom éjszaka, mert nem tudok mást tenni, nem alszik vissza másként. Nem tudom, hogy mi lesz a vége...lehet, hogy hónapokig így megy:( Rákészültem már:(

Próbálok nappal is aludni, amikor ő alszik.

2010. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 19:52!

Köszönöm a válaszod, talán ezt érzem legközelebb magunkhoz, mert mi is az elmúlt 2 hétben fejlődtünk nagyon sokat. Kisfiam leszerelte a baldachint, belecsimpaszkodik az ágyrácsba, én is most tettem lejjebb az ágyat. Eddig nem forgolódott - elég nagy baba - most még álmában is össze-vissza pörög, elkúszik az ágy sarkába stb...

Vida Ágit ismerem, be is fizettem még szülés előtt a Babastartra - jó hogy megírtad, mit válaszolt. Éjjel próbálkoztam megint a szoptatással és tényleg jó nagyot evett, aztán visszaaludt. Lehet, hogy ez lesz a megoldás, mert ha mindenképpen fel kell kelnem, akkor inkább megszoptatom és alszunk vissza, minthogy órákig ringassam, simizzem stb. Ezek szerint a napközbeni kezdetleges hozzátáplálás még nem fedezi a plusz kalóriaszükségletet :))

2010. júl. 26. 09:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Bemásolom Neked a kérdést és a választ is.


Kedves Ági!


6 hónapos babánk nagyon sokszor felébred éjszaka. Már írtam a fogzás rovatba is, de most felmerült bennem és a védőnőben, hogy nem e azért ébred, mert rettenetesen mozgékony és álmában is mozog? Mikor sír éjszaka, mindig valami lehetetlen pozícióban találom a kiságyban, volt már, hogy kilógott a rácson a két lába:)

5 és fél hónapos korára már nagyon mozgékony lett, mindkét felé forog, kúszik, “négykézlábazik”, egy egész szobát képes végigkúszni, ha van cél. Sőt, már a négykézlábból ülést is próbálgatja kisebb sikerekkel. Szóval nagyon mozgékony és a kiságyában is ezt csinálja. Sajnos amikor álmosodik, hiába rakom bele az ágyába, rögtön elkezd pörögni, mászkálni, ezért fel szoktam venni és a mellkasomon 3 perc alatt elalszik, mert ott nem tud mozogni. Sajnos 2 hete elromlott a jó “alvókája”,szinte óránként ébred. Amikor bemegyek hozzá, csak szoptatás után hajlandó kézben visszaaludni.

Mit tehetnék, hogy visszatérjen az éjszakai nyugodtabb alvásunk? Az nem lenne baj, ha néha felébred, de az óránkénti ébredéseket mindketten megérezzük:(másnap. Már arra is gondoltam, hogy nem szoptatom meg, de hiába itatom, akkor sem akar magától visszaaludni, csak szopi után, kézben.

Lehet, hogy az a baj, hogy felébred a saját mozgására és nem tud visszaaludni? Hiába próbálgatom a felvesz-letesz módszert, ő nem sír, ha nem tud elaludni, hanem órákig képes elszöszmötölni a kiságyban, forgolódni.

Szerinted mit tegyünk? Bevessem Apát éjszakára? Legalább megnézhetnénk, hogy éhség miatt ébred e, illetve hátha ő másképpen altatja el.


Válasz:Mozgékony babáknál van olyan, hogy a mozgásuk miatt ébrednek fel, ez általában 2-3 hétig tart, aztán kinövik. Segíthet, ha hálózsákban vagy egy takaróba pólyaszerűen becsavarva altatod, esetleg, ha bölcsőben alszik.

6 hónaposan azonban van egy növekedési ugrás, ezért az éhség is ébresztheti, plusz most nagyon meleg van, emiatt is többször ébredhetnek, akár inni is a babák. Tehát még szükséges az éjszakai szopi.

#

2010. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Képzeljétek el, a héten már teljesen kikészültem, még szopi után sem aludt vissza, volt olyan éjjelünk, hogy 3-4 órát is sírt. Aztán tegnap Anyukám itt aludt, hogy besegítsen egy kicsit, legalább tudjak aludni egy éjszakát. Úgy beszéltük meg, hogy csak akkor hozza be a babát, ha úgy látja tényleg éhes és akkor megszoptatom, ő meg visszaaltatja.

Szerintetek???!!

Picurom reggel 7.30-ig aludt, fel sem kelt... :))

2010. júl. 30. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!