Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónaposan nem tud szavakat...

15 hónaposan nem tud szavakat mondani, ritkán tud formát bedobni, ritkán tud kockát egymásra tenni. Mi a baj?

Figyelt kérdés

Járni már tud, de ezeken a területeken szerintem el van maradva. Nagyon hisztis baba az elmúlt időben, visítva sír, nagyon nehéz bírni vele.


Milyen értelmi vagy figyelmi, viselkedési zavarra gondoljak?



2020. márc. 23. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán tud, tehát tud. 😊 Beszéddel ráér.
2020. márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1,5 éves a lányom de a nyeeeeem-en és az add ideee-én kívül nem beszél. Pedig 15-20 szót biztos mondott már amúgy. Formabedobó az érdekes volt. 17 hónapos koráig egyet sem dobott be soha majd egyik napról a másikra másodpercek alatt bedobálta.
2020. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az építőkockázás leginkább abba fullad bele, hogy szétszedi, amit mi építünk. A formánál nagyon ügyetlen, ha nem tudja belerakni, csapkod... :(
2020. márc. 23. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én hugom majdnem 3 eves korig csak mutogatott mindent megertett de nem valaszolt semmit, majd mikor abba hagyta anyum a szoptatast , kb besem allt a szája :o nah ez is egy erdekes dolog lehetett ! Szerintem nincsen semmi baj :) ha néha megcsinalja ezeket is :)
2020. márc. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nincs elmaradva 0.o

Szavakat majd 2 éves korában számolgass (akkor legyen 20).

Teljesen normális, ha inkább rombol és nem épít.

A formabedobóval is ráér min. 1,5 éves koráig.

Ezek alapján 100%, hogy nincs semmilyen zavara.

2020. márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos, de már ügyetlen. Mi lesz később? Öröm lesz annak a gyereknek veled az élete.
2020. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-6-os ratapintott a lényegre.
2020. márc. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 2 éves, most kezdte érdekelni a formabedobó, volt belőle itthon régóta, de nem érdekelte, mondjuk a formát és úgy dobjuk be. Minden gyerkőc először "rombol" később majd épít. Nem vagytok semmivel lemaradva! Türelem, lehet, hogy szeparációs szorongás a van, esetleg fogzik, ilyenkor nyűgösebb. Énekelj, mondókázz, nézzétek leporellót, képes könyveket, figyelni fogja a szádat és szépen beindul a beszéde is!
2020. márc. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!