Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hiszik azt minden 2....

Miért hiszik azt minden 2. gyerekről hogy autista?

Figyelt kérdés

Én már komolyan nem értem. Még baba! de már olyanokat várnak el tőlük amit 1 éves kor után "kell" csinálniuk. Miért nem lehet egyszerűen hagyni és inkább arra koncentrálni, hogy milyen ügyes?

Az én lányom 1 éves koráig szinte csak tápszert evett, 10 hónapos kora után kezdett tapsolni, 11-12 hónaposan integetett, a nevére még most sem figyel igaz ahhoz hozzá tartozik hogy nem érdekli pedig tudja 🤣 1 éves kora után kezdte ide adni amit kértem és érteni mit mondok. Mégsem sosem gondoltam hogy autista vagy hasonló valami betegsége lenne. Vártam hogy magától csinálja, nem erőltettem rá.

Nem értem miért nem lehet hagyni gyereknek lenni, miért kell olyan nagy elvárásokat csinálni.


2020. márc. 24. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mai világban nagyon sok platformon lehet látni a gyerekeket és ezzel együtt elkezdenek hasonlítgatni.

Valamint emiatt sok szülő is idő előtt panikol, ha az ő gyereke nem csinál valamit időben.


Ezentúl manapság sokkal több a szakember, régen legyintettek bizonyos dolgokra, ma már "figyelik" a gyerekeket: védőnő, óvonő stb.


Amúgy én sem vagyok erőltetős, nem fogom ültetni a gyereket és járatni, csak hogy ki lehessen rakni a facebookra :D

2020. márc. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Azért mert most le leszek ez végett pontozva, de a sok idióta "szülő" versenyezteti a gyereket más gyerekekkel...
2020. márc. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért tartanak tőle sokan, mert az autizmus tünetei közül egy csomó dolog az sima, normális babakori viselkedés. Csak az autistáknál ezek később sem tűnnek el. Ezért sem lehet még babáknál diagnosztizálni az autizmust, mert az akkori "tünetek" még nem jelentenek semmit.

Írok példákat:

Nagyon sok baba szereti a játékait sorba rakni, rendszerezni. Ez teljesen normális. Ha viszont még 3-4-5 éves korában is ez a legfőbb szórakozása, ez tölti ki ideje nagy részét, és pl. a kisautókkal nem tud, nem akar mást játszani, mint hogy mindig ugyanolyan sorrendben felsorakoztatja őket - na, ez már lehet az autizmus egyik tünete. De a szülő amikor utánanéz, csak azt látja, hogy az autista gyerekek szeretnek sorba rendezni dolgokat, és megijed, hogy az 1,5 éves gyereke is ezt csinálja...


Vagy pl. megijednek, hogy a 8 hónapos baba nem tart szemkontaktust, vagy keveset nevet, vagy kétségbe esnek hogy az 1 éves nem barátkozik a többi 1 évessel... pedig ezek mind akkor problémák csak, ha később, kisgyermekkorban is fennállnak.


Sok autista nem beszél, ezért ha valakinek a gyereke nem beszél "határidőre", ő is utánanéz és egyből ott látja az autizmus tünetei között, ezért tart ettől a diagnózistól is. Pedig ugye a megkésett beszédfejlődésnek is rengeteg más oka lehet.


Összegezve, az autizmusnak rengeteg olyan tünete van, ami kisebb korban, babáknál még teljesen szokványos és normális.

2020. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fele-fele a birkák aránya. Olyan is bőven van, aki meg ráhagy mindent, aztán csak 8 évesen lesz diagnózis, amikor megbukik első osztály végén, meg egy évet már visszatartották az oviban, és várták, hogy "majd fejlődik a saját ütemében.
2020. márc. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert azt hiszik, ez valami kitüntetés. Mindenki azt hiszi, hogy orvos, és ö majd diagnosztizálja a gyerekét, aki nem szavalja 1 évesen a himnuszt, az autista. Vagy nem szalad fél évesen az is. Nem mutogat 9 hósan, akkor is....

Nem értik meg, hogy minden baba más. Rögtön valami problémát generálnak maguknak, mert ettöl jól érzik magukat, hogy remeghetnek valamin kb 3 évig.

2020. márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiugróan magas az utóbbi években/évtizedekben az autista gyerekek száma és egyre több, nyílván fél a szülő, a félelemnek pedig marha nehéz gátat szabni, ez az igazság. A hasonlítgatásnak pedig tényleg nincsen semmi értelme.
2020. márc. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!