Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan szülő akinek a...

Van itt olyan szülő akinek a "babája" még 1 éves kora után is sokat ébredt, rosszul aludt?

Figyelt kérdés

Mikor rendeződött, javult az alvása?

Kisfiam 17 hónapos, még mindig ébred 3-4x. Kezdettől rossz alvó. Mindent próbáltunk már. Egyszerűen ilyen. Nagyon sokat helyezkedik is alvás közben. Mellettem jobban alszik, mint a kiságyban, mert nagyobb helye van helyezkedni. Csak én nem tudok így aludni, mert letúr.

Köszönöm a válaszokat!



2020. márc. 27. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam is nagyon rossz alvó volt.

Nem írok sokat, ha 10-12x kelt éjszaka, kb 1 éves korig, utána ez csökkent 6-7 alkalomra.

De akkorra én már nagyon ki voltam. Hiába aludt napközben 2-4 órát, az nekem édes kevés volt és nem aludtam vele én is mindig.

Így magunk közé vettem, nekem is kényelmetlen. De legalább alszunk, na onnantól 3-4 alkalommal kelt, mint a te fiad.

Ez kb 3-4hónapja javult max 1 ebredesre, de nem is ébredés inkább nyoszorog. Érzi h itt vagyok és alszik is vissza (emiatt előre látom mekkora szenvedés lesz a saját ágyba szoktatás)

Szóval most 2 évesen (2 év 1 hónap) már sokkal jobb. És egyedül képes vissza aludni, ha mégis felkel, csak hozzám kell érnie.


Próbáltad már vissza szoktatni a askaat helyére? Sok babának akkor áll be a jó alvás, van amelyik nem viseli el sokáig a közös alvást és jobb külön. Én is próbáltam, nekünk egyenlőre nem jött be, de sógornőmnek igen.

2020. márc. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ő "mászkál" az ágyban. Vagyis ha megébred, akkor egy fél méterrel arrébb "megy" és ott alszik tovább. Így a kiságyba nem hiszem, hogy vissza tudom szoktatni. Próbáltuk a hálós utazóágyat is, hátha nem ébred fel, ha annak megy neki fejjel, nem a rácsnak, de nem vált be az sem.

Gondolkodunk, hogy vegyünk-e már neki gyerekágyat, de azok is olyan kicsik.

Egyébként 1 éves kora előtt ő is 10x ébred. De ő napoal is max. 1.5 órát alszik, de ma csak 40 percet aludt.

2020. márc. 27. 22:30
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálunk egész addig nem aludt át egy darab éjszakát sem amíg 17 hónapos korában le nem cseréltük a rácsos ágyat gyerekágyra. Hogy van e összefüggés fogalmam sincs 🤷‍♀️
2020. márc. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, mi is gondolkodunk a cserén. Csak az a baj, hogy a fekvő felületük azoknak sem sokkal nagyobb, mint a kiságynak.
2020. márc. 27. 22:38
 5/15 anonim ***** válasza:
Én tudom, hogy én nagyon rossz alvó voltam, a hugom is, mindkettőnknél 2-3 éves korunk körül rendeződött a dolog, és mivel 2 év van köztünk szegény anyukám 5 évig nem aludt... :/
2020. márc. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

3,5-4éves korától aludta csak át az éjszakákat.

Kitartás.

2020. márc. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
3.válaszoló vagyok: én is azt hittem. Viszont nagyobb a mozgástér, lányom keresztbe fordulva alszik rajta 😅
2020. márc. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19 hónapos. Általában 1x kel éjjel,mostanában az is megesett hogy visszaaltatta magát a kiságyban elég volt hogy látta hogy ott vagyok,meg adtam neki egy kis vizet. Mintha már egyre tudatosabb lenne. Kezd neki menni az ónálló visszaaltatás. Mi pont most akartunk venni leesésgátlós ágyat,ki is néztük,de bejött ez a vírus,most minden ft-ot félrerakni mert nem tudjuk mi jön. De szerintem egy rendes ágyban jobban alszik majd.
2020. márc. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
1 éves korában még kétszer kelt éjszaka inni. Na, de mondok jobbat. 1.5 éves volt, mikor volt egy pokoli hónapunk. Este 7 órakor kelt, reggel 5-7 óra között aludt el. És semmi se vàlt be. Kipróbáltam mindent. Magától rendeződött a helyzet, de teljesen ki voltam.
2020. márc. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a kicsi volt ilyen, a nagy szépen aludt a saját ágyában, szóval azt hittem még nála, hogy milyen ügyes vagyok :) A kicsi két évesen még szopott, velem aludt, aztán amikor költöztünk és véget ért a bárányhimlő is, úgy döntöttem, kezdek belerokkanni. Kapott rendes nagy ágyat leesésgátlóval. Esténként mellé feküdtem, összebújtunk, de cicizni már nem engedtem, aztán mikor stabilan elernyedt, meglógtam mellőle a saját ágyamba. Persze olyan éjfél körül jött utánam... Ha kitúrt, mentem az övébe... Így kergetőtünk még egy másfél évig. Akkor már csak hajnalban ébredt, meg elég volt este a kezét fogni esti mese alatt. 4 éves volt, mikor végre átaludta az éjszakát. Most 5 és már nagyokat alszik akár este 9-től reggel 8-ig.
2020. márc. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!