Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1hónapos a babánk. Nagyon kis...

1hónapos a babánk. Nagyon kis sírós bármit csinálok, egy darabig elvan aztán elkezd sírni. Kiságyba is elnézeget aztán sír. Ez meddig tart? Lesz jobb?

Figyelt kérdés
Volt hasonló valakinek,mennyi idősen lesz jobb?Köszi
2020. márc. 30. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Meg lehet kövezni érte, de nekünk akkor lett jobb amikor cumit adtam neki. És nem akadályozta a szoptatást, nem lett cumizavaros.
2020. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én aztán nem kövezlek meg 😊nálunk is van cumi egyáltalán nem vagyok cumiellenes.Nálunk is segített de ha kiesik a szájából akkor balhé van.Én abba bízom ahogy nagyobb lesz jobb lesz.De néha nagyon elkeseredek,hogy mi lehet a baj.
2020. márc. 30. 17:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisbabának még nagyon korlátozva vannak az érzékei. Homályosan lát, csak fényeket, nem érti mik zajlanak körülötte. Az egyetlen mentsvára te vagy, az anyukája. Azért sír, mert egyedül veled érzi most még biztonságban magát, csak rád tud támaszkodni. Vedd magadra amikor csak tudod. Az is segítség, ha hordozóba kötöd magadra. Legyetek testkontaktusba amikor csak lehet. Érezze a szíved dobogását, az anyaméhben is ezt hallotta, ettől nyugszik meg. Változni fog a helyzet mihelyst többet lát a körülötte lévő világból, türelem, egy két hónap az egész! :)
2020. márc. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

De hát még csak 1 hónapos.

Persze, hogy lesz jobb, majd ahogy nő. Most még a testközelséget igényli folyamatosan. Az is csoda, hogy egy darabig elvan. Mit szeretnél, meddig legyen el egyedül sírás nélkül? Most még nem tudod magára hagyni. Hordozd, úgy a dolgodat is tudod csinálni közben.

2020. márc. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hordozókendő? Akkor te is tudod csinálni a dolgod, ő pedig érzi a közelséged, szívdobogásod.
2020. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen a babám, szerencsére sokat tudom fogni, imád a mellkasomon lenni, kézben lenni, akkor nem sír. Hordozókendőt is vettem, ha valamit meg kell csinálnom abban is elvan. Én szeretem ölelni, persze néha már nagyon nehéz és fárasztó az egész, de hát olyan cuki, meg jó érzés. Lassan nyílik neki a világ, már a szőnyegen is hosszabban elnézelődik stb. Ma hajnalban meg magát altatta vissza az ágyban, el se hittem. 5 hetes.

Ui.: ne hallgass az olyan kedves anyukára/anyósra, aki szerint elkapatod, nekem anyós folyton mondja, hogy ne vegyem fel mindig amikor sír, meg megpróbálja rossz dolognak beállítani, hogy nálam megnyugszik... hát mégis kinél nyugodjon meg?

2020. márc. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nagyon jó olvasni amit írtok.Első baba és nekem is minden olyan új.Folyton azon gondolkodom mit csinálok rosszul.Igen ,anyós szerint hagyjam majd elhallgat,nem bírom hagyni.
2020. márc. 30. 17:54
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem szabad magára hagyni, ez még nem hiszti, meg nem tudatos. Egyszerűen hiányzol neki, nem tudja hol van csak érzi hogy egyedül, miközben eddig hónapokon át ott voltál neki. 4. trimeszter olvass utána.
2020. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy magára hagyd. Ez ilyen totál elavult gondolat, már millió kutatás bebizinyitotta micsoda károkat tesz.


1 hónapos, nincs más kommunikációs eszköze csak a sírás. Még a saját érzéseivel sincs tisztában. Új neki még az is hogy emészt, hogy kakil stb stb. Az egyetlen biztonságot nyújtó dolog te vagy neki az életben. Nem csinálsz semmit rosszul nyugi! A babák sírnak. Persze van néhány szerencsés természet aki meglepően keveset, de hidd el ez a ritkább.

2020. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást!😊
2020. márc. 30. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!