Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elronthattam az éjszakai...

Elronthattam az éjszakai alvást azzal, hogy nappali alvásnál besötétítettem a szobát?

Figyelt kérdés
5 és fél hónapos kislányom eddig jól aludt éjjel. 8 fele elaludt, letettem aludni és reggelig nem kelt fel. Általában éjszaka sokat mocorgott eddig is de nem kelt fel. Kb két hete átraktuk babaöbölből a kiságyba mert az öböl már kicsit volt neki. Úgy tűnt, hogy zökkenőmentesen ment az átszoktatás de egy hete kezdett rosszul aludni. Ehhez hozzá tartozik, hogy egy hete a nappali alváshoz is besötétítek mert úgy jobban alszik viszont ezzel egy időben elkezdte azt, hogy ha este 8 körül elalszik és lerakom akkor kb fél óra múlva felkel. Lehet azt hiszi, hogy ez is csak egy nappali alvás. Az esti rutin nem változott. Igaz, hogy jön a foga de nem sír ilyenkor hanem játszik magában de közben álmos és nehezen tudom visszaaltatni. Ha vissza is alszik egész éjjel mocorog. Cumi ha kiesik neki elkezd sírni és vissza kell neki adni. Ez megy egész éjjel. Néha éjjel is felkel.

2020. ápr. 5. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszi azt hogy nappal van. Egyszerűen változnak, néha könnyebb néha nehezebb. Nem rontottad el. Viszont te magad írod hogy fogzik, ez a baja. Örülj hogy sírás nélkül viseli.
2020. ápr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem amiatt van. Két gyerekem aludt nappal is atomsötét szobában,es ha éjjel keltek,az nem amiatt volt.
2020. ápr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem amiatt van. Szerintem növekedési ugrás.

A lányomnál 6 hónaposan volt ilyesmi változás, addig végigaludta az éjszakát, majd egyik napról a másikra ébredt éjszakánként többször, újból igényelte az éjszakai evést is, sőt sokszor volt hogy az éjszakai ébredésből nem aludt vissza, 1-másfél órát ébren volt. Kb 1 hónap után visszaállt minden a régibe.

2020. ápr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Jol teszed, ha nappal is besotetitesz neki, nem fugg ossze az ejszakai alvassal. 6 honapos koruk kornyeken egy novekedesi ugras jon megint es a mozgasfejlodesuk miatt sokszor magukat is felkelthetik ejszakankent. Probald meg leszukiteni neki a helyet ha mar nem hasznaljatok a babaoblot. Lehet, hogy meg nem teljesen almos, amikor leraknad es azert nem alszik el rogton. A foga miatt is lehet amugy, attol, hogy nem sir allandoan. Probalj meg adni neki valami kis alvorongyit amit magatol is meg tud mar fogni es a cumi helyett azzal tudna megnyugtatni magat.
2020. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2,5 éves a fiam, soha semmit nem befolyásolt, hogy nappal is besötétítettem, vagyis mégis, sokkal könnyebben alszik el, hozzá tartozik a lefekvési rutinhoz, hogy engedem a redőnyt és kellemes félhomály lesz a szobában, főleg nyáron.
2020. ápr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek a valaszt! Megnyugodtam, hogy nem attol van. Nalunk este sotetben van a vacsi, altalaban azon be is alszik es hiaba fogom utana meg 40 percet is akkor is felkel ha lerakom a kisagyba. Egybol elkezd mocorogni almaban. Szerintem a mozgasfejlodes lesz mert most kezdett el forogni. Szuk neki a hely ugymond mert van a kisagyban fonott racsvedo igy atfordulni nem tud mert nincs akkora helye. Van szundikendoje is azzal alszik de sajnos ha a cumit nem adom neki vissza akkor arra felkel es elkezd sirni :(
2020. ápr. 5. 18:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Ejszaka ha felkel nem mindig akar enni. Tapszeres egyebkent. Egyik ejjel csinaltam neki de kikopte. Latszott rajta, hogy csak aludni szeretne de nehezen ment neki. Persze lehet a fogzas is. Szerintem igy minden egyutt 😀 de akkor nappal ugyanugy lehuzom neki a redonyt.
2020. ápr. 5. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!