Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba minden nap találko...

Ha egy baba minden nap találkozik és kb 2 órát együtt van a nagymamával, mennyire fog kötődni?

Figyelt kérdés

Fél éves, első babám, anyós pár méterre lakik és minden nap jön látogatóba.

Kicsit úgy érzem, mintha versengeni akarna, ma pl forgásnál beütötte kicsit a buksiját a fiam, nyúltam érte, de ő gyorsabb volt és felvette. Fura volt...

Pár hete dél körül jött, a kisfiam épp aludt.

Azt mondta, h biztosan direkt altattam el, mert tudtam, h jönni fog délben, mert félek attól, h őt jobban fogja szeretni.

Azt hittem elájulok...

Persze megbeszéltük utána, mert én nem vettem viccesre, de ő állította, h csak viccelődött.

Egyébként nagyon jó a kapcsolatunk, annak is nagyon örülök, h így szereti, de bután hangzik tudom, de én szeretnék az első lenni.

Én szeretnék segiteni, ha megüti magát, ha bajban van.

Már rémeket látok, h egy évesen hozzá fut, ha elesik.. :/

Valakinek tapasztalat?



2020. ápr. 5. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, Te leszel a legfontosabb a kicsinek. Mi Anyósék mellett laktunk, míg pici volt mindenki tetszett a kisfiamnak, majd elrepült mikor meglátta a Mamát. Egy éves kora óta csak én létezek. Idő közben elköltöztünk 30 km-rel arrébb, kéthetente találkozunk. A kisfiam nagyon szereti őket, de pl. nem hajlandó náluk aludni, nem tudja a Mama megetetni, mindig csak Anya és Anya. Viszont a férjem is mindig ki volt akadva miatta, kellett a költözés ugyanis így tanult meg nagymama lenni! Mondom ezt úgy, hogy nagyon szeretem és jó a kapcsolatunk.
2020. ápr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Lehet, h nekünk is jót tenne egy költözés...

még ha csak pár km-el is arrébb, h ne tudjon így jönni, mintha együtt laknánk.

Remélem, h igazad lesz . Köszönöm a választ 🙂

2020. ápr. 5. 22:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen türelmes vagy, èn màr elküldtem volna!Az enyèm is àllandòan itt ülne ha tehetnè de hàla Isten messze van!De mikor idejön tudnia kell hol a hatàr!!
2020. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor megszülettem,mamámékkal együtt laktunk,tehát sokat vigyázott rám,míg anyám dolgozott.Aztán kb.4éves lehettem mikor elköltöztünk,onnantól hétvégente voltam ott.Jobban kötődtem mamámhoz.Na de nem azért mert sokat vigyázott rám,hanem mert türelmesebb volt,megértőbb,nyugodtabb.Tehát a mentalitása miatt.Anyámhoz mamám halála után kezdtem közelebb kerülni kb.33 évesen.Tehát ha sok szeretet adsz a gyereknek,hozzád kötődik,te vagy az anyja,de az nem jelenti azt,hogy máshoz nem fog kötődni rajtad kívül.Minden nap az agyamra menne,néha nemet mondanék,hogy ma ne jöjjön,mert nem érünk rá.
2020. ápr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiam első születésnapjáig szomszédok voltunk anyuékkal. Nagyon kötődik hozzájuk, és nagyon örülök hogy így van. De ne izgulj sosem leszel második. Ha ott a nagyi vagy bárki más akit szeret, akkor sokszor azért figyelnek rájuk jobban mert érdekesek és nem látják őket a nap 24 órájában.


Nekem az volt mindig a pihenés ha a Nagyiékkal lehetünk mert akkor a fiam tojik rám. Egyébként pedig egész nap a fenekemben van. Viszont a nagyszülők csak játszanak nem mosogatnak vagy főznek olyankor hanem 100%-os a figyelmük és ezt a gyerek élvezi. Én nyilván itthon ezt nem tehetem meg állandóan, hogy csak rá figyeljek.

2020. ápr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Ezt így bizony elbæxtad! Már rég az elején le kellett volna szerelni az öreg lányt
2020. ápr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is közel laknak... Korona előtt majdnem minden nap jöttek, ha hívtuk őket. Mikor este a férjem engedte a vizet és apos elkezdte vetkoztetni a lányom simán raszoltam h atveszem... Én a helyedben szólnék öl nyúl a gyerekért vagy már felette h köszi de itt vagy te is... És kivenni a kezéből... Én nem lennék szivbajos.. Az első gyermekem pedig úgy született hogy anyukáméknal laktunk 11 hónapos koráig.. Tudni kell mamának lenni, meg kell tanulni nekik is nem bekeszolni... Fiam nagyon nagyon ragaszkodik az anyukámhoz, bolondozik játszik vele és elkenyezteti... Persze hogy imádja... De soha nem éreztem hogy jobban szeretné őt, ha beuti kezét lábát miközben az anyukámmal játszik hozzám jön durva h adjak rá puszit..
2020. ápr. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Napi 2 óra nem olyan sok. Ennyit engedi neki szerintem és ne aggódj te leszel és vagy a kicsi életében a legfontosabb. Majd jön a szepa és meglátod. Én inkább kihasználnám hogy van napi 2 órám-házimunkára, piheire,sorozatra stb
2020. ápr. 6. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt a te önbizalmaddal van probléma, és ezt meg kellene oldanod. A gyerekeknek mindig te leszel az anyja. És ha jó anyja vagy, nem lesz semmi gond. A probléma, hogy nem vagy biztos benne hogy jó anya vagy. Igazából senki nem az. De meg kell próbálni.


Én örülök, ha szereti a nagyiját.

2020. ápr. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi közvetlen szomszédok voltunk anyósommal. A gyerekeket nagyon szerette, sokat találkoztak, mi viszont nem jöttünk ki jól. Azt csinálta ő is mint a te anyósod. Nevelni mellette képtelenség volt a fiúkat. Rohant mikor 1 nyekkjüket meghallotta. Folyton csábította őket. A férjem nehezítette a dolgot, nem állt ki mellettem. Mindig én voltam a gonosz, mert én fegyelmeztem a gyerekeket, ha kellett, de felesleges volt, mert anyós megjelent és megvigasztalta őket. 6 éves volt a nagyobbik fiam, amikor egyszer komolyan elém állt, és közölte, hogy ő mámat szereti a világon a legjobban. Nagyon nagyon rosszul esett. És még csak veszekedni sem veszekedtünk akkor, csak úgy random elém állt. Mondtam neki, hogy hát én szültem, én őt szeretem a világon a legjobban, talán neki is engem kellene. Ő csak állította, hogy a mamát szereti a világon a legjobban. :(

Azóta anyósom meghalt, de a nagyobbik fiamnak gyakran eszébe jut. Most 9 éves a nagyobbik. A kisebbik 7, ő nem volt mamás.

2020. ápr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!