Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól hangzik, hogy csak szerele...

Jól hangzik, hogy csak szerelemből szülessen gyerek. De mi a valóság, nekem akkor ne legyen?

Figyelt kérdés

Nem akarok részletekbe belemenni, de a lényeg, hogy én egyszer voltam szerelmes (állítom, hogy az a férfi is, belém), de úgy alakultak a dolgok, hogy annak az 5 éves kapcsolatnak vége lett, mondhatnâm, hogy úgy hogy valójában egyikőnk sem akarta.


A férjemmel 6 éve vagyunk együtt. Sosem voltam belé szerlmes. Mikor összejöttünk tudta, hogy én még az iránt a másik férfi iránt érzek, de azt mondta próbáljuk meg. Ő annyira szeretett már akkor is hogy eltűrte ezt (sosem értettem, korábbról ismertük egymást egyébként).Szeretem de szerelmes nem vagyok belé azóta sem.


33 éves vagyok, diplomát szereztem, jó munkám van, mindenünk megvan, de tényleg. A férjem nem erölteti de szeretne gyereket.


6 év alatt nem lettem belé szerelmes, de el sem szeretném hagyni. Akkor mire várjunk, nem? Megérdemli, hogy gyereke legyen. Úgy szeret, hogy tudja, hogy én nem vagyok belé szerelmes. Meg valójában gyereket nyilván én is szeretnék (az más kérdés hogy kitől jobban).


Akik azt mondják hogy csak szerelembe szüljünk. Azok erre mit modnanak? Ne legyen egyáltalán gyerekem? Szerintem ez is a valóság, hogy mindenkinek nem jön össze a szerelembe szült baba. Azokkal mi legyen?



2020. ápr. 8. 17:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%

Minek vagy együtt így egy emberrel 6 éve? Minek mentél hozzá feleségül? El se tudok képzelni ilyen kapcsolatot.


Ettől függetlenül lehet gyereket vállalni. De én feleslegesnek tartom azt is, hogy eljutottatok a lánykérésig.

2020. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%

Én alapból nem jönnék össze olyannal akibe nem vagyok szerelmes. A férjem az első, akibe igazán az vagyok. Nem tudnám elképzelni, hogy olyannak szüljek aki nem az igazi.

De te tudod, neked kell eldöntened.

2020. ápr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
79%

Önző vagy.

Megérdemelné az a férfi, hogy olyan nővel legyen, aki szereti.

A gyerek is megérdemelné, hogy olyan szülőkkel éljen, akik szeretik egymást.

Nyilván, a valóság sokszor nem ilyen.


Következő kérdés. Hogy tudsz lefeküdni egy olyan ferfival, akibe nem vagy szerelmes? Egy-egy alkalom azt mondom oké, mindenki hallott már egyéjszakás kalandról. Na de évekig?

2020. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos nem mindenkinek adatik meg, hogy élete szerelmének szülhessen. Lepontozhattok, de könnyű annak okoskodni, akinek ez sikerült.
2020. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
60%

Ugyanmár, ezek a filmes klisék!

Én sem vagyok szerelmes a páromba, de szeretem a hülyeségeit, és rajongunk egymásért. Sosem leszek már úgy szerelmes mint gyerekként vagy fiatalként, mert a szerelem is változik akár az életkor.

Az ember idősebb fejjel már nem tud úgy megbolondulni mint fiatalon, mert attól sokkal realistább! (legalábbis én)


Szóval engedd el te is ezeket a naív eszméket, és éld a saját érzelmi világod ami attól legyen jó, hogy a magatok módján azzá teszitek!


Ez a tiétek, és senki másé!

2020. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
76%

Hát nem tudom....én ahhoz a férfihoz mentem férjhez, akitől gyereket szeretnék.


Nem értem, ha nem szereted, hogyan tudtok szeretkezni? Miért mentél hozzá feleségül, ha nem azért, mert közös családot szeretnétek? Vagy erről nem beszélgettetek?

2020. ápr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
30%

a gyerek - egy élet, megszületik és 100 évig hordozza azt, hogy várták. Nem, nem az apának nem az anyának - és nem is mint régen mondták - a "hazának" a tulajdona. Saját magában nyugvó célja van minden embernek - mondja I. Kant, ezért nem használhatja senki eszköznek a másikát.

Tehát ennek fényében készüljetek egy új élet elindítására.

A házassággal a lángoló szerelem elmúlik, mindenhol, és átmegy a szeretet görögtüzébe (lángolással szénné égne évek alatt). Ha ez a szeretet nálatok megvan, nem kell elmerengeni a múlton, "mi lett volna ha beteljesül" a régi szerelem - mert az is itt tartana.

Olvastad Puskin Anyegin c. művét? Olvasd el.

Néhány éve volt az Operában egy ragyogó feldolgozás - érzékletesen feldolgozás volt, hogy Tatjana és Gremin beavatóként jelent meg Anyegin előtt. Arról nem találtam felvételt.

Gremin áriája:

https://www.youtube.com/watch?v=uhFWo75CxrU

2020. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%

Kérdés, hogy mit értesz szerelmen?

Én éreztem már fiatalabb koromban úgy valaki iránt, hogy nem tudtam aludni, enni, minden pillanatban rágondoltam, fizikailag totál kivoltam mikor nem volt velem. Totális rózsaszín köd, így a hibáit nem láttam v. elhesegettem azokat. Ő ezt kezdetben viszonozta, de aztán időbe telt mire elfogadtam, hogy nála nem tartott sokáig ez az érzés. Nem voltam neki elég jó.

A férjem egy olyan férfi lett, akivel az első perctől jól el tudtunk beszélgetni, nevetni, egymásra hangolódtunk gyorsan. De ez a fiatalkori nem evés, nem alvás, totális szemellenző stb.. nem volt meg. Így tizenév után is mosolyogva ébredünk egymás mellett, nem unjuk a másikat. Összecsiszolódtunk. Mindent megtesz értem és én is érte. Szeretem átölelni, hozzábújni. Én számomra inkább ez az igazi szerelem, mint a korábbi őrület, amit nyilván évekig nem lehetne bírni. Meg ha lehull a rózsaszín köd, jól pofára is eshet az ember.

2020. ápr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is hasonló mint a 8-as válaszoló! Teljesen más a kettő szerelem, én szerintem van egy tini szerelem féle és van egy felnőtt szerelem. Véleményem szerint egy gyerek csak rontana a helyzeten, sok nehézség van egy igazán szerelmes párnál is nem hogy még olyan kapcsolatban ahol nem feltétlenül szeretik úgy egymást a két fél ahogy kellene.
2020. ápr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
23%

Akkor kell gyereket vállalni amikor MINDEN feltétel adott NEKI. És ehhez nagyon is hozzátartozik az értelmes, szerelemmel teli párkapcsolat. Őszintén leszrom gyerek kérdésben, hogy ki mit akar. Ne azt nézze, hogy neki mi az önző érdeke hanem azt, hogy a gyerek érdeke mi. Ha a gyerek szükségletei nem teljesülnek 100%-ban akkor ne vállaljon gyereket. Én is szeretnék 50 lovat tartani például, de nem veszek 50 lovat mert nem adott ehhez minden feltételem.

Az a baj a szerelem nélküli párkapcsolattal, hogy sosem lesz tartós. Abban a pillanatban ahogy belép valaki az életedbe akibe beleszeretsz gondolkodás nélkül fogsz lelépni a párod mellől. És ezzel semmi baj nincs, ez így lenne helyes (illetve nem mert a helyes az lenne ha össze sem jönnél olyannal akit nem szeretsz). De amikor ezzel egy másik életet is tönkreteszel, amikor a gyereked jövője a kérdés akkor ez már nem fér bele.

A másik pedig, hogy egy szerelem nélküli kapcsolatba nem fogsz tudni úgy energiát fektetni ahogy kéne. A gyereked sosem fog látni szerelmes, intim pillanatokat ami teljes mértékben meg fogja nehezíteni az összes párkapcsolatát. Fogalma nem lesz róla, hogy hogyan is kellene egy kapcsolatba energiát fektetni.

Miért kell más életével játszani? Miért kell a saját önző baromságod miatt kicseszni a gyerekeddel? Ezt sosem értettem. Normális ember százszor meggondolja még azt is, hogy egy kiskutyát örökbe fogadjon-e és tuti minden feltétel adott-e neki. Más meg egy halva született kapcsolatba potyogtatja a gyerekeket mert neki akkor is gyerek kell...

2020. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!