Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónaposan szétnyitott...

13 hónaposan szétnyitott ujjakkal mutogat, ez baj?

Figyelt kérdés

Kislányom most lett 13 hónapos, kb. 1 hónapja mutogat nagy bőszen mindenre: könyvekben a képekre, a házban tárgyakra, a kertben az állatokra, stb... Mindig egyértelmű, mire mutat, mert a mutatóujjával böki meg a könyvben a képet, meg a mutatóujja máshogy áll, mint a többi, viszont a többi ujja is nyitva van, nem összezárva.

Ez jelenthet problémát? Mert ugye ennyi idősen elvárt már a mutogatás, a védőnői státuszvizsgálaton már 12 hónaposan kérdezték, csak nem tudom, hogy "szabályosnak" kell-e lennie (4 zárt ujj, kinyújtott mutatóujj), vagy egyelőre elfogadható így is?


2020. ápr. 8. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Lányom most lesz 14 hónapos. Már egyévesen elkezdett mutogatni, de még most is sokszor több ujjával csinálja. Én nem hiszem, hogy ez gond lenne, előbb-utóbb megtanulják. Amúgy az egyéves státuszon pont kérdezte egy anyuka a védőnőt, hogy az is jó-e, ha nem az ujjával mutat rá vmire, hanem a kezével, és a védőnő azt mondta, hogy az is jó.
2020. ápr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém a középső ujjával mutat mindenre. De először ő is több ujjal mutatott. A lényeg, hogy mutogat, de igazából még az se lenne baj, ha nem mutatna.
2020. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lányom 14 hónaposan kezdett mutogatni nyitott ujjakkal, majd áttért a csak mutatóujjas mutogatásra. Most lesz 1,5 éves jövő héten, kb 1 hete a hüvelykujjával mutogat. Szerintem csak szórakoztatja magát.
2020. ápr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnyugtattatok. :)
2020. ápr. 8. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!