Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora volt a babatok/gyereke...

Mekkora volt a babatok/gyereketek mikor at alt napi 5etkezesrol 4re?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 9. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen sosem volt és nem is lesz


2 éves és napi 6-szor eszik


Én magam és a férjem is 5-ször eszünk.

Reggei

Tízórai

Ebéd

Uzsonna

Vacsora

Lányom 2 részletben ebédel / alvás előtt és után/

2020. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2 éves és nekünk is 6x eszik, mondjuk a 6. az esti elalvás előtti 250 ml tejital. Én is 5x eszek mindig, szerintem az a normális. Melyik marad ki mikor 5-ről 4-re csökken?
2020. ápr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

41 éves vagyok, ezek szerint anyám nem szoktatott le a napi 5 étkezésről.

De a 12 éves fiam is így eszik, reggeli -tízórai (ez csak gyümölcs vagy zöldség) -ebéd - uzsonna - vacsora.

2020. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindannyian ötször eszünk, az egész család együtt. Miért kellene 4x? Mi az a 4? Az uzsit hagyod ki vagy a tízórait? Minden orvosi szakvélemény egyöntetűen tényként kezeli, hogy a napi 5 étkezés a legegészségesebb.
2020. ápr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Napi 5-szöri étkezés az egészséges, felnőtteknek is.


Felnőtteknek:

Reggeli - kalóriadús, rostban gazdag, laktató

Tízórai - pár falat, rostban gazdag, gyümölcs, saláta

Ebéd - valamiféle fehérje, szénhidrát, zsírok, saláta

Uzsonna - lásd tízórai, esetleg egy turmix

Vacsora - könnyű, zöldségek, hal


Minden étkezéshez legalább 3 dl folyadék - az napi legalább 1,8 liter folyadék, ha folyadékban gazdag volt az étkezés pl. levessel, gyümölccsel, turmixszal ez kikerekedik 2-2,5 literre.


Ne akard a gyereket leszoktatni ezekről az étkezési szokásokról.

2020. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az 1 éves kislányom napi 3-4 alkalommal eszik. Reggeli, ebéd, uzsonna (ez néha elmarad mert nem akar enni) és vacsora. Nem éheztetem és nem én szoktattam le róla. 10 hónaposan nem kellett neki, hiába kínáltam meg vele, csak fintorgott, sírt. Nem mindenki akar napi 5ször enni. Mi sem szoktunk. (tejitalt is csak a reggeli mellé kb 150 milit iszik meg)
2020. ápr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
En nem is ertem, miért kellene átállni a kevesebb étkezésre. Annyiszor esznek a gyerekeim, amennyiszer jol esik nekik. Nem eroltetem, mert a ket nagyobb gyerek borzaszto válogatós. Van, hogy 6-szor esznek, de van hogy 3-szor.
2020. ápr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem álltunk át 5-ről 4-re. Az 5 étkezés a normális.
2020. ápr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az 5 a normál igaz. De ezt a Kisfiam nem olvasta. Úgyhogy max másfél éves volt mikor átállt napi 4 étkezésre. Ha belegebedek sem kell neki többször. Csak ha valami édeset adnék ötödikben, de azt még én nem akarom.
2020. ápr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!