Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Napi 5-6 pisis pelus", ez...

"Napi 5-6 pisis pelus", ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Ha a babának van napi 5-6 pisis pelusa, akkor elég neki a tej, szoktam olvasni. De hány óránként mennyi? Ha én reggel 7kor tisztába teszem és nem kakil, kb 11-ig, délig nem szoktam újra. Nyilván van benne pisi. Annyi pisis pelusa van amennyiszer tisztába teszem. Nem értem :)
2020. ápr. 11. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Gondolom kevésbé jó pelusokat gyakrabban kell cserélni, akár pisilésenként is.
2020. ápr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt elég szarul teszed. A legjobb nedszívóképességű pelusban se kéne nappal 3-4 óránál tovább pácolni a gyereket. Éppen elég hogy éjjel tovább van rajta.

Egyébként azt jelenti az 5-6 pisis, hogy kb. 3 óránkénti cserénél súlya van a pelenkának, nem szárazon veszed le

2020. ápr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Ez szabály a mai pelusoknál szerintem értelmezhetetlen. A régi tetrapelenka, amit cserélni kellett azonnal, na azon észrevetted, hogy pisis. Most ha leveszed róla 3-4 óránként, nem fogod tudni, hányszor pisilt bele.
2020. ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3, a régi tetra se egy pisitől telt meg. A régi tetra határozottan jó nedszívó volt.

Akik modern mosható pelenkát használnak, azok is használnak tetrát belső nedszívónak. A mai tetrák kevesebbet bírnak, de egy újszülöttnél így is visznek 2-3 órát megfelelő folyadékbevitel mellett.

2020. ápr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves 3 as szerinted annak idején anyánk minden pisi után szedte ki a pelenkát alólunk és mosta, főzte ki a tetrat??
2020. ápr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező? A pelenka lehet, hogy kibírja, de az érzékenyebb bőrű babák popsija, de nem is kell érzékenyek lennie ahhoz,bhigy kipirosodjon a pisitől. Te örülnél ha 4-5 órán át a pisidben pácolnának?

2-3 óránként azért illik lecserélni.

2020. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2-sel.ertek egyet. Szuletestol fogva cserelem 3 orankent,hogy eszik es mindig tele van. A jelxocsik is elszinezodik,a normalis pelenkakon van,de amugy is sulya van.
2020. ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát most nem emlékszem h evés előtt v után de én mindig étkezésekkor tettem tisztába, kb 3 óránként. Frissensült anyukaként nem érdekelt az sem ha szinte üres a pelus, azt is lecseréltem, h mindig tisztába legyen. Így visszagondolva rengeteg üres pelust is kidobtam, mostmár azért megnézném van e benne valami egyáltalán 🙂
2020. ápr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!