Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki 3 hónaposan kezdte a...

Aki 3 hónaposan kezdte a hozzátáplálást, nálatok addigra elmúlt a babának a kilökő reflexe?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 11. 10:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
3??? 4 a leghamarabb, de az is necces, inkább 6! Kilökő reflexxel nem lehet megkezdeni a hozzátáplálást.
2020. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
4 hónapos kor előtt nem táplálunk hozzá! Az ilyen anyákat fel kellene jelenteni gyermek veszélyeztetése miatt!
2020. ápr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Egyetlen egyszer hallottam erre orvosi indikációt, ami a folyamatos hasmenés volt. Ott javasolták kis mennyiségben a sárgarépát.


Az én lányom tápszeres és nagyon gyorsan fejlődik, ezért neki 4-5 hónapos korában javasolják a hozzátáplálás megkezdését. Én 5 hónapos kora előtt nem akarom, de majd figyeljük a súlyfejlődését.



Amúgy én is ismerek ilyen anyákat,akik már 3 hónaposan hozzátáplálnak. Az indok az volt, hogy hadd szokja.

2020. ápr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Anyósom is ezt csinálta férjemmel. Mai napig napi min 3-4x van széklete naponta. Bármit megeszik, 1-2 órán belül átmegy rajta. Anyósom szerint biztos nem attól van, hogy 2 hónaposan már mindenfélét adott neki pürésítve üvegből.

Én vagyok az alkalmatlan anya, hogy 6 hónapos korig csak szoptattam, mert a tejtől nem lehet jóllakni 🤦‍♀

2020. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Istenem szegény gyerek! Hogy mennyi felelőtlen ember van!🤦 3 hónapos baba, könyörgöm...😑🤦 Legkorábban is 4 !!! Hónaptól kezdve lehet elkezdeni, azt is csak is kizárólag a TÁPSZERES babánál! Anyatejes meg 6!!! Hónaptól!!!
2020. ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Anyósom is ezt csinálta férjemmel.


Azért, mert akkor ez volt előírva. 97-ben szültem, még nekem is olyan táblázatom volt, hogy 4 hetes kortól gyümölcslé, 6 hetes kortól gyümölcspép, 3 hónapos kortól főzelék. Tesóm egy év múlva már más szabályok alapján kapott a védőnőtől tanácsot. Tök jó, hogy az anyóst lehet köpködni azért is, emrt nem a kétezres években szült :D

2020. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
Nyilván semmi baja nem lesz,de ez még korai.Még mindig jobb mint aki 2 évesnek tápszert ad.Mi a francért kell ezt így túl dramatizálni?Nem szent irás amit a védőnő és a doki mond.Ez épp olyan dolog 20 éve a banánnal kellett tömni a gyereket,most meg csak 6 honaptol.Akkor hogy is van ez?
2020. ápr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

2 hósan lett tápszeres a fiam, onnantól borzasztó szorulásos lett, bármilyen tápszert használtunk. 3 hónapos koráig próbálkoztunk, akkor mondta az orvos válasszunk, hogy hashajtózzuk vagy elkezdjük a hozzátáplálást, a gyümölcsök talán segítenének.

Így is lett, utána volt rendes kakija, és szépen megeszegette a gyümölcsöt, nem volt kilökő reflex. Nem kell túlgondolni, nem tömtem, egyszer kapott tízóraira gyümölcsöt, pürésítve 50g-t, de legalább segített neki. Már 8 éves, nincs emiatt problémája.

Nem mindenki idióta, aki hozzátáplál hamar. És egyébként vele a későbbiekben is könnyebb volt monden evés terén, mint az öccsével, aki anyatejes volt és még 8 hónaposan is kiköpködte a kanalas ételt.

2020. ápr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
4 hónapos kort várd már meg, hova rohansz? A babának még biztos nem teszel jót vele. Ha 4 hósan kezded akkor amúgy is érdemes lassan haladni, inkább csak kóstolgatás, és utána mehet az igazi hozzátáplálás.
2020. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én mondjuk egy szóval sem mondtam, hogy elakarom kezdeni. Csak feltettem egy kérdést.
2020. ápr. 11. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!