Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek fogdozták az újszülött...

Nektek fogdozták az újszülött babátokat?

Figyelt kérdés

Szóval most 5 hónapos terhes vagyok és mindig úgy gondoltam hogy ha egyszer lesz babánk akkor nem szeretném hogy mindenki fogdozza.Nem azt mondom hogy sosem de legalább amíg olyan pici és törékeny ♡

Az én szüleim ezt teljesen jól kezelik már most mert megbeszéltük velük,viszont az anyósom csak arról zeng egész nap hogy majd ő hogyan fogdozza egész nap,pedig neki is elmondtuk ugyan ezt.ti hogyan értettétek meg ezt velünk?velem van a baj esetleg hogy így gondolom?


2020. ápr. 11. 13:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%

Nem fogják hidd el, mert aludni fog egy csomót. Babakocsiban lesz meg ilyenek. Max a kezét tapogatják majd vagy ha kiveszed, akkor meg akarják fogni, át akarják venni.

Tipp: Kösd fel magadra hordozókendőbe és hozzá se férnek majd. 😄

2020. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%
Én idegbajt kaptam, amikor férjem hazahozott minket a kórházból, még ki se pakoltunk az autóból, a férjem még nem is fogta meg a saját gyerekét, átraktam a kiságyba aludni, az anyós már átjött a szomszédból, ment kezet mosni, hogy hadd fogja meg a gyereket... Nem hittem el hogy mi történik... Mondom most alszik... jó, deee... aztán még fél óráig várt hátha felkel... mondom a gyerek apja is megnézheti esetleg?.....
2020. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%
Jól értem, hogy nem fogod hagyni, hogy a nagyik a karjukba vegyék a babádat? Hát ez butaság. Persze, ne nyalogassák a kezét, meg ne fogdossák meg random nénik a boltban, de nem fogja a saját anyósod összetörni a babádat, ha magához öleli, annál azért strapabíróbbak ám. De ha meg annyira félted, csomagold addig pólyába.
2020. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%

Nem,én sem engedem majd amíg nagyon pici. Az én anyám is megérti,anyóssal nem tudom mi lesz. En is 5 hónapos vagyok. :)

Szeintem sajnos még addigra nem fog teljesen lecsengeni ez a korona,tehát arra majd lehet fogni,hogy leginkább csak tisztes távolból csodálják. Idegent meg be se fogok enedni,míg nem lesz nagyobb. Múltkor a munkahelyre hozta be egy kollegina a 4 hós babáját.. kórházban dolgozom. Mindenki megfogta, munkaruhában,amiben a betegek közé járnak sz.rt pucolni.. en kiakadtam magamban,de az ő dolga.. én nem fogtam meg még civilben sem. Ki tudja bennem is mi lappang.

2020. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 😊

Néha már úgy érzem hogy direkt is mondja ezeket.még "szerencse" hogy szomszédok vagyunk. Azt hiszem sokat lesz zárva az ajtó 🤔

2020. ápr. 11. 13:47
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én is meglepődtem, de egyáltalán nem törékeny egy kisbaba, annak látszik de ha megfogod, teljesen más :)
2020. ápr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Meg biztos nem lesz egyszerű.első baba de a párom 1000% hogy sokat fog segíteni amikor otthon lesz.a másik hülyesége az hogy van egy ismerőse és mondta neki hogy nehogy megpróbáljak a babának tápszert adni ha nem lesz esetleg tejem,hanem főzzek répat,krumplit meg mittudom én mit turmixoljam össze és adjam azt az újszülött babának 🙄😳
2020. ápr. 11. 13:51
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Pont a kezét nem tanácsos, mert az megy rögtön a szájába :)

Pár napig meg ne is engedjetek be senkit. Majd látják 1-2 hetesen.

2020. ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
15 hetes terhes vagyok, én nem akarom őket korlátozni semmiben. Viszont a párom szülei erős dohányosok, ráadásul az apukája, hát hogy mondjam finoman, nem annyira ugyanúgy gondolkodik a tisztaságról, mint mi. Szóval nekik csak óvintézkedéseket követően adnám oda, tiszta textilpelenkával foghatják majd meg, amit utána ki is mosunk. De a párom még ennél is szigorúbb, ő igazából úgy tervezi, hogy ha nem megfelelően tisztának érzékeli őket vagy nagyon bagószagúnak, akkor nem fogja őket beengedni a lakásba, és felvállalja az ezzel járó konfliktust (ezt el is hiszem, mert már történt ilyen így is, hogy még meg sem született). Én nem lennék ilyen drasztikus, de ez az ő dolguk... Az én szüleimmel nincs ilyen gond, tudják, mi a higiénia, nekik bármikor odaadom majd, csak hát ők messzebb laknak.
2020. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%

2-es vagyok, anyós a három hetes babám kezét, ujjait fogdosta meg macskás kézzel, hogy milyen cuki... azt hittem felrobbanok... utána az persze megy a szájába!

vannak ilyen emberek sajnos... szerencsére a koronavirus miatt most nem fogdossa senki, bár mostmár erősebb, már hét hetes, valszeg nem lenne baja, mi sem visszük ám túlzásba a féltést, meg fertőtlenítést, de nem mindegy hogy az anyja bacijaival találkozik vagy valaki más retkes kezével...

2020. ápr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!