Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelés? Ki lehet kersztsz...

Keresztelés? Ki lehet kersztszülő?

Figyelt kérdés

Ki lehet keresztszülő?

Akit felkérnénk rá az meg van keresztelve viszont nem bérmálkozott és semmi köze az egyházhoz. Hallottuk azt is, hogy elég ha meg van a leendő keresztapa keresztelve, de azt is, hogy nem lehet ha nem volt bérmálni. világositsatok már fel légyszi, biztos van itt olyan aki tudja mi a helyzet. köszi



2020. ápr. 12. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem pap függő.És attol is függ hogy katólikus vagy református lesz a pici.Nekunk a református pap nem válalta mert nem vagyunk házasok,a katólikus válalta.
2020. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
A plébános/lelkész tudja, mi a helyzet. Ő fog dönteni, őt érdemes kérdezni. Vannak közöttük lazábbak, és vannak, akik esetleg megkérdezik, miért akarsz olyan keresztszülőt, akinek semmi köze az egyházhoz. Egyáltalán miért akarod megkereszteltetni a gyereket, érted-e mi történik keresztelés során.
2020. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Pap függő. AZ igazi szabálykövető papok csak hívő embereknek engedik, hogy keresztszülők legyenek. Ez azt jelenti, hogy meg kell hogy legyen bérmálkozva. Ha párról van szó, akkor még valamelyik azt is kiköti, hogy a pár legyen házas. Nálunk olyan pap volt, aki semmit nem kérdezett, és nem nézte, hogy voltak-e bérmálkozva a keresztszülők.
2020. ápr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
A férjem meg sincs keresztelve, senkit nem érdekelt, amikor keresztszülők lettünk.
2020. ápr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha közötök sincs az egyházhoz, akkor minek a puccparádé?
2020. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Férjem meg van keresztelve, nem gyakorolja a vallast, én meg pláne nem, mert ateista vagyok. Ő akart keresztelést, de én mondtam nem, felesleges így, majd később eldönti milyet akar a gyerek.

Keresztszülő olyan lehet aki meg van keresztelve.

2020. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%
Ez nem “papfüggő”, mert a keresztelésnek szabályai vannak, amit be kell tartani. Vagyis be kellene, de biztos vannak olyanok, akik nem tartják be. Katolikus keresztelő esetén nem elég, hogy a keresztszülő meg legyen keresztelve, de a bérmálkozás is szükséges. Természetesen házas lehet vagy egyedülálló (tehát nem élettársi kapcsolatban él). A református vagy egyéb vallás szabályaiban nem vagyok jártas.
2020. ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem elvileg nem lehet, gyakorlatilag lehet, hogy találtok olyan gyülekezetet, ahol bárkinek örülnek, mert hátha tényleg gyakorló keresztény lesz valamelyik szereplőből a végén, na meg annyira még ellenőrizni sem tudják szerintem.

Biztos infót meg tényleg akkor kapsz, ha felhívod a kiszemelt templom hivatalát, biztos megleled neten az elérhetőségüket.

Off: De tudod, hogy a gyerekkori keresztelő "csak" annyi, hogy mindenki előtt megígéritek Istennek, hogy olyan példát mutattok a gyereknek, hogy majd bérmálkozni/konfirmálni is legyen kedve? Mert a keresztszülőség csak erről szól, nem az ajándékokról, és nem is fogadhatja örökbe a gyereket, ha ti meghalnátok (ez egy nagyon régi szokás volt, a mai jog nem fogadja el rokonként se, ha nem az), na meg nem is arról, hogy a gyerek ezzel biztos a mennybe jut, és nem is valami babonás varázslat, hogy cserébe semmi baj ne érje - "sajnos" mindenkinek magának kell kereszténység mellett határoznia, amikor már érti, mi az. Így a hívő logika szerint csak az számít, milyen szívvel, indokkal álltok oda, és ha nem veszitek komolyan, pont magatok ellen beszéltek. (Nem ítélkezésként írom, hanem figyelmeztetésként.) Ezért sok helyen még pár alkalmas felkészítő beszélgetésre is el kell járni előtte, amit nem szoktak szeretni a csak beleráncigált jelöltek.

2020. ápr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem teljesen mindegy, ma már nem nézik ezt.


A legkisebb lányom keresztszülei reformátusok, mi katolikusok vagyunk, és a katolikus pap nem problémázott ezen, amikor megemlítettük a keresztelő előtt.

2020. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tesómat kb 2 éve meg kellett keresztelni, akkor volt kb 37 éves, hogy keresztszülő legyen.
2020. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!