Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6honapos babátok miket tud?...

6honapos babátok miket tud? Hogy néz ki egy napotok?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 14. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Zongorázik, angolul énekli a himnuszt és palacsintát süt.
2020. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Forog, kúszik, ül eljátszadozik magának zenélős nyomkodós, csörgős játékaival. Persze én is játszok vele de mellette el tudom végezni a házi munkát gyorsan megfőzök addig elvan magának vagy a kiságyba a kis játékaival vagy etető székben velem a konyhán.
2020. ápr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Reggel szopizik aztán kicsit össze bújunk játszunk megeszik egy kis joghurtot utána elvan magának én megcsinálom amit kell főzés mosogatás ilyenek addig el van megint szopi játszunk kicsit eszik valami gyümölcsöt le a játszó szönyegen is játszik hasal kúszik elvagyunk szopizik estére valami pépet vagy bébi ételt kap fürdés pancsol (már tud ülni) aztán fürdés után még egy kicsit hagyom játszani aztán szopi és alvás
2020. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Napra pontosan 7 hónapos: Mászik, küszöbön át is, szóval követi a nővérét, ha pedig a nagylány egyhelyben van, akkor bútorok mentén feláll. Egy hónapja (6 hósan) még csak kúszott, a stabil ülést is azóta sajátította el. Kóstolgat, mellette iszsz cicizik (általában kb 2-3 óránként kéri, meg amikor még eszébe jut). Már csak napi 2x kakil a 3 óránként helyett (hurrá). Egyre szebben beszélget, főleg a babababa a menő, meg a szájával nyálbuborékot fújni, prüszkölni.

Reggel 6-kor kel, pelus csere, mocorga (kicsit meztelen popóval is szoktam hagyni. A nővére 7-kor ébred, aztán reggelizünk, 9-ig játszunk (én takarítok) aztán 1 órát alszik (ágyban-cicin vagy hurciban), aztán tízóraizunk, utána ebédet főzünk, délben ebéd, aztán megint csendespihenő (a nagynak is), 3-kor kelünk, utána kimegyünk a kertbe vacsiig. Homokozik, a fűvel ismerkedik, a kutya szőrét birizgálja, mocorog, ha nyűgös, hurciban veszem, a legtöbb napon alszik fél órát vacsi előtt. Fél hétkor vacsi, aztán fürdés, esti mese (a nagy miatt), 8-kor elaltatom. Éjjel 2-3 körül megébred, álmában is a mászás próbálja gyakorolni, ez eltart bő fél órát, aztán cicin visszaalszik.

2020. ápr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja igen a délben alvást ki hagytam alszik kb 1-2 órát délben
2020. ápr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már könnyedén fordul hasra és vissza. Mászni kezdett, de nem halad előre. Ölünkbe kapaszkodva megáll, súlyát rövid ideig tartja. A tárgyakat már meg tudja fogni, szájához veszi, ajkával tapintja. Kezét, lábát és minden keze ügyébe kerülő dolgot megkóstol. Kezdi ügyesen tartani a cumisüveget, kétfülű poharat, szereti a csörgőt rázogatni. Először csak egyik kezével nyúl a tárgyakért, majd egyik kezéből a másikba rakosgatja őket. Egész keze kell a tárgyak fogásához, egyszerre csak egy dologra tud figyelni.


Az arcokat biztonsággal felismeri, érzelmei kifejezésére is képes, nevet, mosolyog, sír, adekvát reakciókat mutat. A hangok és a beszéd forrása felé odafordul, a hangokat utánozza, akkor beszél, ha örül, elégedett vagy izgatott, érzelmi állapotokat fejez ki. Vannak fogacskái. A fogak megjelenését követően pépes, darabosabb ételt is kapott, már vannak kedvenc ízei.


Gyors hangulatváltozásai vannak. Mélyebb kapcsolata alakult ki velünk, jobban ragaszkodik hozzánk.


Meg kezdtük a hozzátáplálást. Továbbra sem az anyatej "leváltása" a célunk, hanem az anyatejes táplálás kiegészítése egyéb fontos alkotóelemekkel. Ennek érdekében kezdtük meg fokozatosan a gyümölcsök és főzelékek adását.


Egy napunk:

7:00 Ébredés

7:15 Reggeli

7:45 – 9:00 Önálló játék

9:00 – 10:30 Délelőtti alvás

10:30 – 11:00 Tízórai

11:00 – 12:00 Séta

12:00 – 12:30 Ebéd

12:30 – 13:30 Déli alvás

13:30 – 15:30 Közös, vagy önálló játék, vagy séta

15:30 – 16:00 Délutáni alvás

16:00 – 16:30 Uzsonna

16:30 – 17:30 Séta vagy játék apával

17:30 – 18:00 Vacsora

18:00 – 18:30 Közös játék

18:30 Fürdetés (illetve esti rituálé)

19:00 Lefektetés

2020. ápr. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!