Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos fiam szinte folyana...

13 hónapos fiam szinte folyanat nyűgös volt valakinél hasonló?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapos kora óta elég sokat "hisztizik ", nagyon anyás szinte folyamat kézben akar lenni. Vannak jobb napok azért de még mindig sokat nyekereg. Eddig mindig valamire fogtuk (mi is a doki és a vedőnő is) front, fogzás, szeparaciós szorongás, növekedési ugrás,sok inger stb.

De most itt vagyunk hogy már 13 hónapos és még mindig hasonló a helyzet. Ez normális?

Leginkább azért zavar mert van egy 3 éves akivel így sajnos sokkal kevesebbet tudok foglalkozni.


2020. ápr. 14. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom h.normális e?!DE az még senkinek nem jutott eszébe,hogy egyszerűen csak ilyen.Lehet,hogy ilyen a természete.Én pl.eszméletlen rossz gyerek voltam.40 éves vagyok,semmi bajom.Egyszerűen csak hisztis voltam.
2020. ápr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De eszünkbe jutott ez a lehetőség is , hogy ő ilyen.
2020. ápr. 14. 16:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire vigasztal, de az én 14 hónapos kisfiam is tipikus nehéz eset. Állandóan akar valamit, persze mindig olyasmit amit nem lehet, semmi nem köti le 1-2 percnél tovább. Nagyon akaratos és ha valamit nem engedünk akkor az nem tetszik neki és ennek bizony elég durván hangot ad. Ő nem volt az a nagyon anyás babakorban, de úgy 10-11 hónapos kortól igen, legdurvább az 1 éves korától.

Semmit sem tudok mellette csinálni, mert vagy az zavarja hogy nem látja mit főzök, vagy az hogy ő nem tud belepiszkálni, vagy az hogy nem csünghet epp rajtam.. de sorolhatnám még. Aludni nappal nagyom sokáig csak rajtam tudott. De előtte 3-4 hós koráig is csak hordozóban vagy babakocsiban.

De szerencsére viszont mindig szépen aludt nappal és éjjel is, amennyit kell. Ha az nem lett volna akkor már tuti kikészültem volna🤪

Hogy őszinte legyek, nekünk a kapcsolatunkat is megviseli egy picit hogy ő ilyen. Szeretjük nagyon de nehéz vele/mellette az élet. Nekem mindenki azt mondja hogy ez normális, és ilyen egy gyerek. De azért látok magam körül sok példát és a miénk sajnos extrém fárasztó. Akaratos, hisztis, nyűgösködős, stb...

Neked ezek szerint van viszont másik gyermeked, aki nem ilyen. Ergo csak nem minden gyermek ilyen🙏 Én nagyon bizom benne hogy másodjára egy nyugisabb gyermeket “kapunk”. Felek neha sokszor hogy kesőbb baj lesz vele, visekedési problémák stb..

De remélem hogy csak én vagyok borulátó. Mivel termeszetesen nagyon szeretjük, a legjobbat kivanjuk neki, de kicsit önző is vagyok mert én is nagyon várom már hogy egypicit könnyebb legyen vele...🙏🙏🙏 hogy ezt mi hozza el és mikor, arról fogalmam sincs.

2020. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen nálunk a nagy teljesen más. Mellette kb bármit megtudtam csinálni. A kicsi mellett meg kb semmit. Sajnos ő nem is alszik jól se nappal se éjjel. A mi kapcsolatunkat is eléggé megviseli most ez a helyzet. Plusz a nagyon is látom, hogy nem könnyű neki.
2020. ápr. 15. 00:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!❤️

Örülök hogy írtál! Hogy őszinte legyek engem megnyugtat, hogy van több ilyen gyermek is, meg hasonló helyzet mert olyankor úgy érzem hogy nem én rontottam el, nem a mi kapcsolatunk nem bírja el a gyermekáldást, nem én vagyok szar háziasszony, stb...hanem valóban nehéz eset, túlontúl akaratos és nyűgösködős az én gyermekem, mondhatnánk akár hogy ő tipikus többemberes. Ha egyedül vagyok vele, szinte semmire nem jut időm vagy energiám.

Mi abszolút egy rendszerető (már már mániákus)páros voltunk, szerettünk jókat főzni, enni, vagy kirándulni, esetleg tevékenykedni a kertben, takarítani együtt, stb. Na mióta a fiam megvan azóta ez mind borult. Nem mintha alapvetően nem lenne normális hogy gyermek mindent megváltoztat, de ő tényleg. Világ életében nyűglődött egész nap.. és kb mióta tud mászni minden káosz. Rendetlenség, kajával mindig rohanok, úszik a konyha, stb. Etetőszékben nem ül meg, mindent kidobál amint elunja magát, ha kivisszük az udvarra akkor meg csak a saját feje után menne, de ez bent is jellemző. Játékai max 5-10 percre kötik le..Ha mondom hogy “azt ne csinálja” akkor: rámnéz és mintha direkt csinálná megint a rosszat.

Szóval abszolút megértelek és ténykeg nagyon bizom benne, hogy nem én vagyok a vilag legbénábbja aki még egy 1 évessel sem bír el.. (mondjuk születése óta azt érzem hogy feje tetejére állt az életem és sajnos nem abban a bizonyos rózsaszín-vagy jelen esetben kék- babás ködben...)

Van egy barátnőm, hasonló temperamentumu, és viselkedésű gyermekkel. Az övé már 3 éves. Azt mondja hogy 2 éves kora után lett határozottan könnyebb a dolog. De azért még mindig nehéz nekik is.. Hát azért már az is könnyebb lenne ha ott tartanánk🙏 De az ő kisfia hanar elkezdett beszélni is, szóval az könnyebbség biztosan ha ki tudja fejezni magát. Az enyém sajnos még nem mondott semmit sem, csak mutogat és hisztizik ha valami nem tetszik vagy ha valamit nagyon akar.😏


Az alvás nálunk ilyen: nappal 1x 2,5-3 óra nagyágyban (de ott kell lenni vele a második felében)

Este 20.00-20.30- 6.00-6.30-ig max de addig egyben, az ágyában.

Ez ami legalább rendben van😐


Amugy imadom őt, de nagyon nehez egy ilyen babával, ugyhogy kitartast kivanok!


Ha nem vagy tag akkor tudom ajánlani a FB-on a Hasfájós és többemberes babák csoportját! Sok sortáts van ott, tippeket is tudnak adni ha gondolod!

2020. ápr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!