Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány darab fürdőlepedő, és...

Hány darab fürdőlepedő, és kifogó kell egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Kezdő szülők leszünk. A kelengye listákban, amiket eddig találtam, "babakifogó" szerepel, és fürdőlepedő.

Jól gondolom, hogy a babakifogóval csak kiemeljük, és utána a fürdőlepedőben töröljük meg?

Elég őket hetente cserélni?


2020. ápr. 14. 13:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A kifogó is törülközésre való, és a fürdőlepedő vagy nagyméretű tetra pelenka is.

Többi kérdésben nem vagyok sajnos jártas. :)

2020. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát igazából törölköző mind a kettő.
2020. ápr. 14. 13:24
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A kifogó az a fürdőlepedő, legalábbis nálunk az volt. Nekünk a pelenka anyagú volt, olyan mint a tetrapelenka (csak ugye nagy)az szuperül szívja a vizet. Kaptunk kapucnis frottír anyagút is, azt nagyon utáltam. Nekem a fiamnál kettő volt belőle, szerintem most a kislányomnál is ennyit veszek.
2020. ápr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És te egy darabot hány napig használtál, mielőtt kimostad?
2020. ápr. 14. 13:31
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
A babakifogó az a nagy méretű textilpelus, a fürdőlepedő pedig a kapucnis frottír gyerektörölköző. Elsőnél vettem két kifogót és 3 törölközőt. Kifogót egyszer sem használtuk, azóta is áll a szekrényben, nekem felesleges volt. Törölközőből nekünk kellett a három. Cserélni nekünk az első pár hónapban volt, hogy 1-2 naponta cseréltük, a második gyerkőc 2 hónapos és van, hogy törölközés közben pisil egyet vagy bukik... a nagytesónál ugye már nincs ilyen gond, nála kb. hetente cserélek.
2020. ápr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon emlékszem már, mert a fiam már 8 éves, de talán 3 nap után mostam és úgy cseréltem. Most, hogy már szárítógépem van (akkor még nem volt), még inkább elég lesz kettő, hiszen nem kell szárítgatni.
2020. ápr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a kifogót szeretem mai napig. Kivállóan sgívja a vizet. A kapucnis törölközőt kevésbé szeretem. Egyrészt nálunk nagyon kevény a víz, hiába használunk vízlágyítót mosáshoz, egy idő után kemény lesz a flotír. Másrészt nem szerettem abba csomagolni a gyerekeimet, hamar kinőtték.

Nagylányom 5 éves még mindig jó a kifogója.

2020. ápr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk frottír anyagú van, 2 naponta fürdetünk. 2-3 használat után cserélem.
2020. ápr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mi 2 törülközőt vettünk, annyit tud, hogy van kapucnija. Szerintem 2-nél több nem kell. Később már a mi törülközőinket is használtuk.
2020. ápr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Valóban könnyebb a kifogóban vagyis a nagyméretű tetrapelenkában megtörölni mikor még újszülött,bár jóval puhább a fürdőlepedő és azon van a fejére való rész is. Mi ezért is kapucnis fürdőlepedőben törököztettük, a nagy tetra kifogót mindig az ágyra terítettem a kicsi alá. Tehát volt 2 fürdőlepedő -hetente 1x mostam- és 2 nagy tetrakifogóm amit a gyerek alá raktam ha valamiért meztelen volt vagyvfürdés után vagy ha napközben aludt
2020. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!