Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumival vagy cumi nélkül?...

Cumival vagy cumi nélkül? Kinek milyen érvei és ellenérvei vannak?

Figyelt kérdés
Én cumi ellenes vagyok, közöltem anyóssal is, de kérdés nélkül vettek cumit a még meg nem született unokájuknak. Ez bosszant, mivel a mi gyerekünk, ha nem fogadják el, amit mondunk, akkor inkább nem viszem, nekem nem hiányzik, hogy félreneveljék.
2020. ápr. 14. 22:39
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el a cumit, de nem is erőltetném. Attól hogy vették, még nem kell a gyerekednek adnod. Amúgy nem is biztos, hogy szeretné a babád. Én vettem a lányomnak, hátha címszó alatt, de nem szerette. Pár percig szívta, aztán kiköpte. Inkább az ujját szopta.
2020. ápr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Persze, ez itthon így is lesz, csak attól félek már most, hogy ha ott lesz náluk, le fogják tojni, amit mondok. De akkor meg nem megy oda, és kész. Én nem akarom, hogy csúnya fogai legyenek, ne legyen szép a kiejtése, éjszaka csak azzal tudjon aludni, ha kiesik a szájából, sírjon, stb. Plusz nem is higiénikus, ahogy megszopogatják a szülők, ha leesik pl. Egy kisgyerek szája nem tartalmazza alapból azt a kórokozót, amitől szuvasodik a foguk, az a szülőktől jut át az ő szájába.
2020. ápr. 14. 22:53
 3/38 anonim ***** válasza:
70%
Akkor ne nyalogasd. Én próbálom rászoktatni, mert az ujjszopástól lesz csúnya a foga, és arról sokkal nehezebb leszoktatni, azt nem tudod elvenni tőle...
2020. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
100 %-ban cumiellenes voltam/vagyok, nem vettem és nem vittem a kórházba sem, haza sem. Főleg az a gáz nekem, mikor egy gyereknek alapvetően nem lenne rá szüksége, csak anyuka tuszkolja a szájába folyamatosan és jobb híján rászokik a gyerek. Ettől függetlenül én is megpróbáltam a lányomnak mikor úgy éreztem, hogy talán megnyugtatná, de több alkalmas próbálkozás után egyértelműen nem kellett a picinek. Aláírom, hogy vannak olyan babák akik ösztönből igénylik és ez a megnyugvásuk módszere újszülött koruktól, természetesen adni kell nekik. Az önös érdekből rászoktatást nem szeretem, abban az egy esetben elfogadható, ha amúgy az ujját szopná és nyilván a cumit könnyebb elvenni.
2020. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
68%

Nekem az ujjszopás miatt kellett anno fogszabályzó.

Amíg nem csüng folyamatosan a szájában sztem nincs vele gond. Pl ha ne adj isten nem tudsz majd szoptatni, hogy nyugtatod meg? Majd 9-10 kilósan is cipeled?

2020. ápr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
66%
Attól mert nem cumizik, még nem kell cincálni a gyereket. A lányom például születése óta hátsimizéssel nyugszik meg.
2020. ápr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
72%
Oké az enyém meg cicivel. De ez pont olyan h egyik gyerek ilyen másik olyan. Az enyémet aztán simizhetnéd reggeltől estig
2020. ápr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Persze, az ujjszopástól is lehet csúnya foga, és majd kiderül, az én gyerekem mit fog igényelni. Fogász barát véleményét is kikértem, ő is amennyire lehet, cumi ellenes, de nyilván gyerekfüggő. Igazából csak érdekelt, hogy miért van valaki egyik vagy másik oldal mellett. Kicsit felbosszantott, hogy már most az én véleményem ellen megy anyós...
2020. ápr. 14. 23:17
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez szokj hozzá. Hét hetes a babám és anyós még mindig nem érti, hogy miért nem három óránként etetem és miért nem adok neki teát, mert biztos azért sír, mert szomjas. :) És már egy héttel hazaérkezésünk után közölte velem, hogy elkapattam a babát, mert milyen jót alszik a kezemben. Persze a véleményére nem vagyok kíváncsi, de ez őt nem érdekli.
2020. ápr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az a véleményem, hogy ha meg meg sem született, ne legyél cumi ellenes. Nincs semmi gond szerintem a cumival. Más kérdés, hogy az en fiam kerek 3 hetig cumizott. Azóta megtalálta a hüvelykujjat a cumi meg ment a levesbe. Szoval tok felesleges elveket felállítani. Ha cumival könnyebben elalszik, miért ne adnad? Ha meg nem kell neki úgyis kikopi. Amúgy meg ha vettek hat vettek. Ha nem akarod, nem adod oda neki, ha meg meggondolod magad, lesz otthon. Komolyan nem ertem ezeket a mubalhekat családon belul.
2020. ápr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!