Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos gyermekeitek...

14 hónapos gyermekeitek mondanak értelmes szakavak?

Figyelt kérdés

Az enyem semmit sem mond. Sőt neha minthacsak nyűglődne egesz nap.

Sok ismerősöm ennyi idös gyereke mar mondja hogy “anya” “apa”. Meddig normális ha ő nem mondd semmit?



2020. ápr. 15. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Egy sokmindent mond 15 hónaposom (hinta, talitka, hoppá, anya, apa, vau, hangya, holló, az utóbbit a varjúra mondja úgy hogy hohhó, hamm, tea, kukucs, pápá stb), de még nem àll tàmasz nèlkúl. Mindegyik más, 3 éves korig kell indulnia a beszédnek).
2020. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónaposan kezdte el mondani a nagyszüleinek, hogy papa, mama. 11 hónaposan már nekünk mondta, hogy anya, apa. 13 hónaposan kezdett egyszerű szavakat mondani pl. integetés közben pá-pá, ide csüccs, stb. Elvileg 10-14 hónapos kor között mondják az első szavaikat a kisgyerekek.
2020. ápr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ő sajnos nem mondott semmit sem. En is olvastam hogy kb 13-14 hónapos korban megindulnak az első szavak. A kisfiam 8án volt 14 hónapos. Viszont hamar 10,5 hónaposan járni kezdett. Ami meg tudom hogy nem jó, de semmit se lehetett tenni ellene.

Egyenlőre mutogatással és babanyelven kommunikal.

Allathangokat próbalja utanozni. De nem ugy ahogy mi mondjuk.

Kutya: vau vau hekyett va-va

Cica: miau helyett magasan, nyavogas szeruen va-va

Bocira mondja hogy “muu” de zart szajjal (inkabb hümmög)


+1-2 ilyen még.


Tehat probalj ezeket pl utanozni de nem helyes “mondja” hanem ahogy tudja.’

2020. ápr. 15. 14:44
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsi az elirásokért, siettem :)
2020. ápr. 15. 14:46
 5/10 Nusy83 ***** válasza:
33%

A fiúk amúgy is később kezdik azt mondják de példának itt a lányom ő 14 hós és 2 hetes a kutya nálunk is vava de én ezzel totál elégedett vok 😅 a cica neki ilyen nyávogós mintha kényeskedne. Vannak még hang utánzói de egyik se pont úgy van ahogy mi mutattuk neki ,de szerintem ez nem gond. Szava teljesen értelmes neki sincs inkább a hangzókat utánozza mint pl alma-alba, Baba-ba, Mama-ma, Kakas-Ka

talán a kaka van mint szó de ezt is inkább utánozza. Mivel ha kérdezem hogy van e kaka akkor ha kedve van mondja hogy kaka de nem azért mert tudja hogy mit kérdezek.

Én egyenlőre nem aggódok szerintem neked sem kell még.

2020. ápr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Kb 10 szót használtak ennyi idősen.
2020. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

"Tehat probalj ezeket pl utanozni de nem helyes “mondja” hanem ahogy tudja.’"


Na, ezt most felejtsd el, de rögtön! ;)

Helyesen mondja, mert nincs helytelen szó a beszédfejlődés kezdetén. És mond szavakat a gyereked, mert a hangutánzók is szónak számítanak (beleértjük a szókincsbe). Minden értelmetlennek tűnő szótöredék szó, amit a gyerek következetesen használ. Akkor is, ha mondjuk a kutya neki putyuputy lenne.

2020. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem tudom ki és miért pontozta le az utolsó válaszolókat. Alapvetően nem gondolnám hogy csak az a normális aki már 10-15 szót mond 1 évesen (gondolom valaki ilyen pontozta le őket).

Én mindenkinek zöld kezet nyomtam! És köszi még egyszer!

Nagyon várom az első szavainkat❤️

2020. ápr. 16. 13:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is hasonló. Szinte semmit nem mondd. Ha mondom hogy papa talán vissza mondja de magától nem. Guritom a piros labdát és közbe mondom is hogy piros akkor mondja hogy pio (piros) de magátol sose. Remélem mi se vagyunk lemaradva
2021. jan. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Napokon belül 2 éves lesz a gyermekem és nagyon sokat fejlődött azóta, úgyhogy nem mondanàm hogy izgulnod kellene :)

Közel 60-80 szót mond, de lehet hogy többet. Már mindent próbál utánunk mondani és használja is. Úgy néztem hogy 2 szavas mondatok kellene hogy jöjjenek lassan, az is néha megvan. Nagyon értelmes kisfiú, úgyhogy már egy percig sem aggódom. Te se tedd szerintem :)

Egyébként 1,5 éves kora utàn indult meg jobban. Akkor mondott kb 10-15 szót/hangutánzót, azóta ez folyamatosan csak nőtt.

Türelem, fogja mondani lassan a dolgokat :) minden jót Nektek!

2021. febr. 2. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!