Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapos babával ti mennéte...

Egy hónapos babával ti mennétek bárhová is?

Figyelt kérdés

Július végére várom az első babám. Előtte ha nem is lenne ez a vírusos agymenés, akkor sem valószínű, hogy túlságosan sokat mennék így az utolsó hetekben pihenni, strandolni, viszont utána meg, ha fel is oldják a mindenféle korlátozásokat és tilalmakat, egy egy hónapos kisbabával lehet bármit is csinálni kint a szabadban? Mittudomén, elmenni Balatonra (nem úgy, hogy belefürdetni, csak úgy kint lenni vele ott a vízparton valahol, vagy egy városban mászkálni, fagyizni, ilyen nyaralósos hangulatban, ilyesmire gondolok), vagy bármi nyári program, amivel azért mégsem folyamatosan a négy fal között töltenénk az idei nyarat (feltéve persze, hogy a lehetőség adott a vírus miatt)? Vagy ilyen piciként még jobb lenne nem kivinni sehová, max napi fél órás-órás séták a ház körül?

Örültem neki, hogy nyári baba lesz, mert így azért hamarabb ki lehet vinni a lakásból a friss levegőre, de kérdés, hogy az a "hamarabb" az pontosan hány hetes kortól és pontosan hova, milyen környezetbe?


2020. ápr. 21. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

A fiamat július közepére vártuk, de június közepén megszületett. Harmadik gyerek, augusztusban, miután nekem elmúlt a vérzésem, simán elvoltunk vele a strandon. :) A nagyok pancsoltak, mi meg felváltva vigyáztunk rá apjukkal a sátor alatt. ott szoptatni is lehet, altatni is, teljesen király volt. A vízbe őt nem vittem akkor még.

A városban fagyizva mászkálás tök ugyanaz, mint egy óra körözés a saját házatok körül, oda már akár aznap, ahogy hazajöttetek a kórházból, ha te bírod szusszal.

2020. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Nyáron még bőven tart majd a vírus terjedése, ha fel is oldanak bizonyos korlátozásokat. Mi a 3 évessel és az április végén érkező babával nem fogunk ilyen tipikus nyaralós programot csinálni idén. Azok a helyek, ahol sokan fordulnak meg, eleve nem valók 1-2 hónaposnak, pláne most. Hiába mondják majd, mondjuk júniusban, hogy a tetőzésének vége, attól még nem kockáztatok.
2020. ápr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Egy hathetessel már lehet ugyanazt csinálni, mint egy egyévessel. Mármint ilyen értelemben, hogy fagyizás meg séta. Balatonba persze nem.
2020. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Hát én nem tudom, mi 7 hónaposan vittük nyaralni, még az is stressz volt. Persze ha kibéreltek egy házat a balcsinál, ok, de én 4-6 héttel a szülés után még nem tudtam volna emberek közé menni.
2020. ápr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Ahhh. Első fiam hasfájós volt, ki volt csukva a fagyizas és társai 2 hónapig. A kicsi cici függő vele meg feküdtem az első 3hónapban. Sztem aki ezt meg tudja tenni nem járvány idején persze, nagyon mazlista, hogy ilyen a babája.
2020. ápr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Tűző napon ne legyen. Nekem a kisebbik nyári, július elején született. Strandon is voltunk, árnyékban volt végig én meg vele. A férjem volt a nagyobbal vízben.

Egyébként 2 hetes korában már voltunk együtt játszótéren (fagyizni is), igaz 5 után indultunk csak, pont kánikula volt. Előtte nem, mert elég szeles hűvös idő volt meg nekem is fájt a gátsebem.

2020. ápr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem januári,6 hetesen már vittem mindenhova.Mondjuk nem egy nehéz eset a kisfiam,szóval vele könnyű. Én remélem,hogy augusztusban már mehetünk.
2020. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :)
2020. ápr. 21. 20:26
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Én a 2 hónapos oltás előtt nem vittem sehová, de utána elég sokat csavarogtunk :)
2020. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Iden nyaron nem lesz ilyen problemad ne aggodj...
2020. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!