Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vab értelme elkezdeni a...

Vab értelme elkezdeni a szobatisztaságra nevelést másfél éves korban?

Figyelt kérdés
A nagyszülők -tündériek és semmibe nem szólnak bele kivéve ezt a kérdést- kezdeményeznék már nagyon, én még várnék.... Van valakinek tapasztalata?
2010. júl. 27. 21:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Van...
2010. júl. 27. 21:55
 2/10 anonim ***** válasza:

Én, kivárom, amikor a babám fog jeleket adni a szobatisztaságról! Pl: több száraz pelus, akkor már vissza tartja időszakosan a pisit vagy érdeklődik a wc iránt!

Szerintem nincs értelme csak, úgy nekiugrani, hogy holnaptól márpedig a Wc-n pisil a baba!

Nálunk egyenlőre csak mindent beledob a wc-be, nem érdeklődik! *-*

Szóval, majd amikor a babád készen áll rá!

2010. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
bár az én picim még csak 3 hós, anyummal bezséltünk a dologról h nálunk anno h volt.azt mondta h mkikor mi már ügyesen ülni tudtunk,akkor bimbire ültetett minket és ugy olvastunk.képet nézegettünk v akármi, és megdicsértek nagyon minket ha sikerült egy pisi v kaki a bimbibe, és igy mi nagyon hamar szobatiszták lettünk,erőszak nélkül ugymond. mondjuk akkoriban a mosos pelusok miatt gondolom örültek ha mielöbb szobatiszta lesz a gyerek.de én örülnék ha már ugy menne bölcsibe majd a fiam h nem kell pelusozni. meglátjuk:)
2010. júl. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem is ezt mondja mindig anyu,h.mi amikor már ülni tudtunk rakott a bilire.De ha nem jelez a babád,nem mondja,akkor hogy csinálod?Az én lányom is másfél éves,de nem hiszem,hogy megért rá.
2010. júl. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bár az én kisfiam még nagyon kicsi az ilyesmihez, csak a saját magamról tudok írni. Két év van közöttünk a tesómmal, és az én nagyon kedves, de kicsit kényelmes édesanyám úgy döntött, nem fog két gyereket pelenkázni, ezért engem olyan másfél éves korom körül szobatisztaságra szoktatott. Már akkor megfelelési kényszeres voltam (sajnos azóta is, de ez egy másik kérdés), sikerült neki. Viszont egész gyerek- és fiatalkoromban gondok voltak a székletemmel. Rettenetes görcs volt bennem ezzel kapcsolatban, otthon még csak-csak ment valahogy, de idegen helyen volt, hogy egy hétig nem sikerült. Ez kb. 18 éves koromig így ment, most már kicsit jobb, de teljesen talán soha nem fog megoldódni a probléma. Biztos, hogy köze van a korai bilire szoktatáshoz (vannak emlékeim a dologról kicsit idősebb koromból, rémes volt).


Ha jót akarsz a gyerekednek, ne szoktasd rá idő előtt! Nem mondom, hogy nem lehet így élni, de azért jobb lenne nélküle...

2010. júl. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs...és én nem is hagytam beleszólást.A kisebbik májusban volt 2 éves,és egyáltalán nem érett rá.Szereti a pelenkát,nem szól,ha bekakilt,nem érdekli,amikor pisil,és türelmesen fekszik a pelenkázón(felemelt lábbal)amíg letisztogatom.A Te gyereked,Te ismered!
2010. júl. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha órákat ül a gyerek a bilin és véletlenül sikerül valami-régen ezt is előszeretettel csinálták,olyant is hallottam,h rákötötték a gyerekre a bilit!-,vagy ha fél óránként van ráültetve,és sikerül valami,az nem szobatisztaság.Ezt nem csak én mondom, a szakértők is ezt mondják.(Érdemes Ranschburgot vagy Vekerdyt olvasni.)

Szobatisztaság akkor lesz,ha fizikailag megérett rá-érzi előre,h pisilni/kakilni kell,és vissza is tudja tartani,ehhez megfelelő fejlettség szükséges-,és szellemileg is elég érett,szól ha kell,és addig visszatartja amíg bilire/vécére kerül,az éjszakai pedig már annyira nem tudatos,h ahhoz tényleg teljes érettség kell.

Persze lehet csinálni amit a nagyi,de tudomásul kell venni,h a korai szoktatás keményen visszavághat,több gyereket ismerek akivel 1-1,5 évesen kezdték,aztán a gyerek úgy megutálta a bilit- a kezdeti sikerek után-,h majdnem 3 éves volt mire valóban szobatiszta lett.

2010. júl. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is szimpatizáltam a korai szoktatással, ezért 10 hós babámnak vettem bilit, hogy ráültessem, ha tudom hogy kakilni fog, minden erőltetés nélkül. Jelentem a dolog nem működik, mert pár perc után nem akar ülni a bilin, és nem is tartom ott erőszakkal. Ennyire pontosan meg nem tudom eltalálni a kaki időpontját, úgyhogy várunk, hogy érettebb legyen.
2010. júl. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia,

a saját tapasztalatom, hogy van értelme, de abszolút nem komolyan, csak játékosan ismertetni. Mi most ott tartunk, hogy a fiam néha szól, hogy pisilni kell, ráültetem és lám ott a pisi!:) Ha kakilni kell is kéri a bilit, de az mindig előbb bemegy, mint ahogy a bilire ülne. még nem érett meg rá, de sebaj, majd eljön az idő. neki tetszik, hogy belepisilhet, sosem erőltettem semmit. pelus nélkül volt nyár eleje óta és egyszer csak ráült. 20 hónapos lesz

2010. júl. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi mindenkinek! Én úgy érzem ahogyan sokan mások is az előttem szólók közül, hogy valószínű véletlenszerűen sikerülne néha a dolog, de nem széndékosan egyelőre. Mivel imádjuk a nagyiékat, mert a világ legjobb nagyszülői és szülei -nekem-, ezért elgondolkodtam a felvetésükön. Köszönöm!
2010. júl. 28. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!