Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 vagy több kis gyermekes-babá...

2 vagy több kis gyermekes-babás anyukák?

Figyelt kérdés
Ti hogy oldjátok meg ha kis korkülönbség (1-3év) van a gyerekek között pl az esti fürdetést.. melyiket fürdetitek elöbb a csecsemőt vagy a nagyobbat illetve hogy zajlik az esti "rituálé" két kicsivel úgy ha este egyedül vagy csak a gyerekekkel altatás stb..? Illetve napközben milyen két kicsivel? Hogy zajlanak a napok? Melyik gyereket öltözteted reggelizteted elöbb illetve addig míg az egyiket "rendezd" addig mit csinál a másik baba? Ne haragudjatok a sok hülye kérdésért egy babám van és szeretnénk kis tesót kis korkülönbséggel és ma fel merült bennem fürdetés közben mi lenne ha itt lenne még egy csecsemő is még kicsi gyerekem 14hónapos de jövőre már szeretnénk ha lenne kis tesója és bele se tudok gondolni egyenlőre hogyan oldanám meg úgy hogy mind a két gyereknek jó legyen. Persze nyilván meg oldanám de érdekelne hogy mások mit-hogy csinálnak két picivel..Köszönöm.

2020. ápr. 23. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Siman megoldod, m meg kell. Nalunk kb 2 honapig furdott a kicsi a kiskadban, aztan attettuk a nagy melle, 2 ev 4 honap a korkulonbseg. En altatom a kicsit, a ferjem mesel a nagynak. De ha egyedul rendezem oket, akkor is megoldom, a nagyhoz beviszem a kicsit, olvasok neki, majd elkoszonunk. O egyedul alszik el, a kicsivel atmegyek az o szobajaba es elaltatom. A nagy mar onalloan eszik, most mult 3 eves. Tehat a reggeli pl ugy van, h odateszem ele es megeszi. A kicsit addaig megetetem, de 3 evesen mar egyedul elmegy pisilni, jatszik egyedul, nincs gond. Amig a nagyot oltoztetem, 1.5 perc kb🤣, a kicsi is elvan magaban. A legfontosabb, h hatekony es gyors legyel🤣 most meg nem tudod elkepzelni, de mire meglesz a teso, a nagyobbik mar sokkal onallobb lesz, mint most.
2020. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Annyi meg, h addigra hasznos megtanutani a nagyot pl az onallo elalvasra delutan meg este is. Az egyik baratnom gyereke 2 evesen mar nem aludt nappal, m megszuletett a tesoja es addig ugy aludt el, h az anyukaja kezet fogta kozben. Na, ilyenket nem lehet kivitelezni🤣 de onallo eves/ivas ugyanez. Ha nincs mar pelus az a legjobb.
2020. ápr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyik 2 év 1 hónapos,másik 2 hónapos. Arról nem tudok beszámolni, hogy milyen egy esti fürdetès/altatás egyedül két gyerekkel, az elmúlt 2 hónapban szerencsére nem volt ilyen. Férjemmel úgy csináljuk az estét, hogy 6kor vacsi, férjem és lányom eszik (én később szoktam), én szoptatom a kicsit és ha kell segítek a nagynak enni. Aztán én rendet rakok, előkészítek mindent a fürdéshez, férjem játszik a naggyal, ha nyűgös a kicsi lefoglalja. 18:45 körül indulok a kicsivel, férjem csinálja a vizet, addig vetkőztetem. Fürdetést, öltöztetést stb. már teljesen egyedül csinálom. Viszem a szobájába megetetni elaltatni, közben a férjem csinálja a nagy fürdővizét és meg is fürdeti. Törölközés öltöztetés már velem van, utána én olvasok mesét és együtt altatjuk. Ha közben a kicsi ébred én megyek át, de ilyen 2 hónap alatt 2x volt. Reggel nagynak 7kor ébresztő, tejital még az ágyban, aztán a nappaliban játék,addig reggelizem stb, 8kor pelenkázom és öltöztetem (addigra tuti megérkezik a reggeli csomag a pelusba). Kicsi mindig máskor ébred, 6 és 9 között bármi lehet, mikor ébred kicsit nézelődik, utána peluscsere tornáztatás, ha kajaidő van etetem. Délben ha a férjem itthon van ő altatja a nagyot, én meg lefoglalom a kicsit, ha épp nem alszik. Ha egyedül vagyok velük, akkor szituációtól függ. Ha a kicsi alszik nincs gond, altatom a nagyot. Ha fent van, éhes, sír, akkor izgisebb, beviszem magammal a nagyhoz, egyszerre etetem a kicsit altatom a nagyot, aztán vagy sikerül vagy nem...

Nem egyszerű 2 kicsivel, de egyelőre nem bántam meg a kis korkülönbséget. Ja, amúgy napközben amíg a kicsit rendezem,addig a nagy teljesen jól lefoglalja magát, játszik, néha szoptatás közben könyvet olvasok neki, ha kéri. Ha a nagyot pelenkázom stb., akkor ha épp nem alszik a kicsi,akkor nézelődik a kiságyban/játszószőnyegen/adamo hintában, szerencsére ritkán sír, amíg a naggyal törődök. Tény, hogy egyelőre magamra egy másodpercek sincs....

2020. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hordozokendoben majd csatos hordozoban van sokszor a kicsi, ameddig a nagyot intezem, illetve Adamo hintaban is gyakran alszik.
2020. ápr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Persze mindent meg lehet oldani :) ha itt lesz a kicsi biztos tudni fogom mit hogyan meg persze sokk minden a nagytol is függ majd de előre bele gondolni így nehéz ezért is kérdeztem rá.
2020. ápr. 23. 21:54
 6/7 anonim ***** válasza:

A lányom 21 hónapos a kicsi 2 hónapos.


A nagy olyan 4:30 átjön aludni.

Megszoptatom, elaszik köztünk.

Kicsi kel 6 -kor szoptat tisztábatesz visszatesz aludni

Azt hiszem mindig, hogy tudok én is még, de addigra kel a nagy.

Kávé ébredezés képnézés video / magáról/ a telefonon / sajnos imádja, ilyenkor azoktam kicsit engedni/


Peluscsere

Reggeli

Akkor kel a kicsi

Szoptat pelus ebben a nagy segít

Benti munka gyorsan

Aztán játék a kicsivel

Meg én is elkeszülök

Kimegyünk kertbe, kicsi babakocsiban alszik

Kinn tízóraizunk a teraszon.

Délben ebéd. Kapkodósan hogy altassam mire a kicsi kel.

Ekkor nem sokat van ébren a kicsi

Mire a nagy alszik, ő is alszik


Van egy ki énidőm, amit hetente 2 nap tényleg magamra szánok.. amúgy hajtgatok.. stb

Amit gyerek mellett nem tudok, vagy épp megfőzök

/ van 2 órám/

Du játék megint .. ha a kicsi alszik akkor kinn..

Ha felkel akkor bemegyünk..

Szoptatás mind2 gyereknek

Plelusok / nyilván igény szerint de itt boztosan kell/


Hasaltatom akkor a nagy rázza neki a kisjátékot..

Elunja

Csúszda, játszóalagút..építőkocka puzzle. . mikor mi

Produkálja magát..

Ha a kicsi elvan a játszószőnyegen, akkor megYek a naggyal

Ilyenoor szoktam mesét olvasni is..

Ha nincs el, akkor szavakkal biztaton a nagyot

Uzsiis van közben


Este 6:30 fürdik a kicsi

Nagy segít..

Lábát mossa

Adja a fürdetőt.. szenyest elteszi

Krémez / néha röbbet árt, mint használ/


Nagynak adom a vacsit

Amig eszik addig szoptatok, majd elaltatom a kicsit

Vacsi után ez 7:30-8 óra már

Fürdik a nagy..és én, ha az apja nincs itthon

Altatás / apa itthon, akkor ő/

Mire elalszik kel a kicsi

Itt már nincs csak a szoptatás és pelusozás alatt ébren..


Kicsi van hogy kel még 2-szer, van, hogy 1-szer

De 3:30 körül tuti..



Apa: ha délelőtt dolgozik. Akkor ő uzsiztat és ő is játszik hogy egyik hol másikkal.

Ha délután dolgozik, akkor reggelinél vesz részt és hamarabb kertbe viszi a nagyot.. nyugodtabban tudok főzni.. pakolászni, kivsivel lenni.



Nyilván egy ideális napot írtam le, amikor nem kell védőnőhöz menni.. nincs hiszti.. nem fáj a pici hasa.. és nincs front sem🙈

2020. ápr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod hogy ilyen részletesen le írtad :) Nálunk is 8körül van a fürdés.Praktikusnak tűnik ez a napirend.
2020. ápr. 23. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!