Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 2hetes, és összekeveri...

Babám 2hetes, és összekeveri az éjszakát a nappallal, éjjel végig fent van két etetés között, ami fárasztó. Nappal meg alszik. Keltsem fel nappal 3óránként enni, hogy szokja, vagy mi a teendő, hogy rájöjjön a nappalra?

Figyelt kérdés
Este kétszer cumisüvegből adtam neki enni,mert tejem se úgy volt,meg fáradtak is voltunk mindketten.Rosszul tettem?lefog szokni a cicről?
2010. júl. 28. 07:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy vámpír és azért akar éjjel fent lenni....
2010. júl. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
komoly válszokat várok
2010. júl. 28. 07:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Nappal próbáld felkelteni,és valamilyen rendszerhez szoktatni. Legjobb,ha méred,hogy mennyit szopott,így tudod,hogy mikor lehet újra éhes. Ha pedig kevés a tejed éjszaka,azért kel fel. Cumisüvegből ne adj neki,amíg szopik,mert akkor leszokik a ciciről. Az üvegből könnyen jön a tej, a ciciért meg kell dolgoznia. Még nagyon pici,ha van elég tejed,akkor pár hét alatt kialakítja az optimális rendet.
2010. júl. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy keltsd fel 3 óránként nappal enni, jó lenne, ha le tudnád mérni, hogy mennyit eszik, de ez nem olyan fontos, ha nem óránként akar enni. Éjjel a legnagyobb csendben, a leggyosabban etesd meg, ne beszélj hozzá, lehetőleg sötét legyen, szopi vagy cumisüveg után tedd le, vagy altasd ahogy szoktad.

Nem feltétlenül fog leszokni a szopiról, ha a lefejt tejet cumisüvgből adod neki. Én is csináltam éjszaka, mert nekem mániám volt a méregetés, éjszaka pedig nem akartam ezzel is szöszölni. Szóval Avent 1-es cumival szépen megitta a tejet, azzal is jól megkinlódott, mert erősen kellett szívnia, nem dől belőle a tej.

A másik dolog, éjszaka csak akkor tedd tisztába, ha "nagy dolog" van, egyébként evés után kis büfi és már jöhet is az altatás.

Sokan nem értenek egyet a keltetéssel, nálunk bejött, illetve a dokink tanácsára kellett is, mert 3 kg alatt született 8. hónapban. De 1 hónapos korára hízott 1 kg-ot, behozta a lemaradást:-) A keltetésnek az lett az eredménye, hogy utána már magától kelt, és amikor már nem kellett foglalkozni azzal, hogy mikor mennyit eszik, 3,5 óránként evett szépen. Éjjel kezdetektől kezdve 2-szer evett, úgy éjfél és 1 között, illetve hajnalban. 2 hónaposan már leszokott az éjfél körüli evésről, mert hallgattam az anyósomra, aki azt mondta, hogy későn fürdessem, este fél 10-kor, aztán etessem meg, majd tegyem le. Hajnalig aludt. Illetve lekapcsoltuk a kisvillanyt is, sötétben aludt és csak akkor kapcsoltuk fel, ha felébredt.

2010. júl. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Neki még meg kell tanulnia azt, hogy este alszunk és nappal vagyunk fenn. Az előttem szólóak jól mondták: nagyon fontos, hogy a babád számára egyértelmű legyen a nappal és éjszaka közötti különbség. Nappal ne hagyd túl sokáig egyfolytában aludni, ha kell, keltsd fel. Próbálj vele kicsit játszani, bár tudom, egy két hetes babával ez még elég nehéz, de beszélj hozzá sokat, szóljon a zene, legyen világos a szobában, szóval legyen nappal. Este pedig legyen este. Esti fürcsi után huzzátok be a sötétítőt, villany lekapcs, esetleg valami halvány éjszakai fény maradjon, és ha éjjel felkelsz hozzá, ne is kapcsolj fel semmit. Tévét kapcsoljátok ki, halkan beszélgessetek, ha esetleg nem vagytok külön szobában.

Nálunk is eltelt néhány hét, de mindezeket betartva relatíve hamar különvált az este és a nappal. Most 11 hetes a lányunk és ott tartunk, hogy este 8kor lefektetjük és alszik kb. hajnali 5ig. Régebben éjjel kétszer kelt és nem aludt azonnal vissza szopi után, de türelem, majd ezt is megtanulja, mi hajnalban kb. 15-20 perc alatt végzünk a szopival, utána egyből visszaalszik úgy kb. f8-8ig. Szerintem első lépésként valahogy az esti fürcsit és az úgymond utolsó vacsit kéne állandósítani, utána jön a többi is.

Kitartás és biztos jobb lesz!

2010. júl. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!