Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a gyerekem nagymamája...

Ha a gyerekem nagymamája annyit van a gyerekkel, mint a gyerek velem az miért baj?

Figyelt kérdés

Velünk él anyósom. Nem igazán tudok rosszat mondani anyósomról, én áldásnak érzem, hogy velünk lakik. Ő a földszinten, mi az emeleten.


Barátnőm szerint nem normális, hogy ennyit segít nekünk, hogy ennyit hagyja, hogy a férjemmel együtt elmenjünk otthonról, hogy van ő fürdeti. Ezt azután mondta hogy megtudta, hogy van, hogy az anyósom szobájában alszik a baba, ott is van kiságya. (Egyébként sem velünk alszik, hanem a saját szobájában.) Nem sírós, tehát nem kell kelni hozzá, 10 hónapos.


Szerintem ebben a helyzetben hogy velünk él, normális. Szeretem, hogy a gyerek mellett is van házasságom, nemcsak szülők vagyunk. Anyósom meg imád babázni. Ez szokatlan lenne?



2020. ápr. 26. 22:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
91%
Hát valóban szokatlan.
2020. ápr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
91%

Hát ha téged nem zavar, hogy ugyan úgy ha nem jobban fog hozzá kötődni. 🤷 Tulajdonképpen nem nagymama szerepet tölt be hanem egy második anyáét.

Nem tudom nekünk úgy is van házasságunk hogy közben az nagymama az nagymama

2020. ápr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
82%
Mi anyósommal élünk 24 éve, de soha nem használtuk bébiőrnek.
2020. ápr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
95%
Az hogy szokatlan még nem feltétlenül rossz. Ha nektek így megfelel ne érdekeljen más mit gondol :)
2020. ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy régen ez teljesen megszokott volt, pl az én anyumat és testvéreit is egy kis faluban a nagymamájuk nevelte, mert a szülei hajnalban elmentek a földekre és este jöttek vissza.

A nagymamával aludtak mindhárman egy ágyban (nyilván nem ideológia hanem a szegénység miatt).

Szóval ha tényleg az anyósod nem sérti meg a határaidat, teljesen ok.

2020. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem adtam volna, ha havonta 1x így rábízhattam volna a gyereket valakire.

Viszont ennél többször nekem furcsa.

Ettől függetlenül volt és van házasságom, nem csak szülők vagyunk.

Nem tudtunk gyerek nélkül randevúzni menni, de megoldottuk otthon is a romantikát. Ezt vállaltuk, mert tudtuk, hogy csak magunkra számíthatunk.

2020. ápr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
71%

Én alapból frászt kapnék, ha valaki itt lakna velünk, saját életünk van, nem akarok senkihez alkalmazkodni a páromon és a születendő gyerekemen kívül.

Amúgy szerintem is szokatlan, ő a nagymamája, nem 2 anyja van!

2020. ápr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
80%
Nem feltétlen baj. De ez a baba időszak nagyon gyorsan elmegy. Én a helyedben megpróbálnám minél jobban kiélvezni és nem állandóan lepasszolni a gyereket.
2020. ápr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is furcsa,őssze fog zavarodni a kicsi.A mama csak legyen mama ne ne a második anyuka.Ha meg jobban fog kőtődni hozzá akkor nem biztos hogy jól fog esni.Te vagy az anyukája neked kell többet vele lenni,ha meg netán neki mondja hogy anya akkor ne akadj ki rajta.
2020. ápr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, hogy havi 1x mentek el a férjeddel kettesben, vagy hetente több alkalommal anyósodra hagyjátok a picit.

Lényegében senkinek semmi köze hozzá, de mivel véleményt kértél, leírom. Ha gyakori eset az, hogy a nagyira hagyod, nem biztos, hogy jó. Ő a nagymama, te pedig az édesanyja, veled/veletek kell(ene) a legtöbb időt töltenie.

2020. ápr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!