Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég 100 ml anyatej 1 nap?

Elég 100 ml anyatej 1 nap?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kislányom, kevéske tejem van már csak, reggel és este szoptatom, napközben a 3 étkezés ki van váltva. A lényeg, hogy egy evésre kb 50 ml tej jön már csak a cicijeimből, a babám viszont nem "reklamál"hogy éhes maradna reggeli, meg esti szopizás után. Tény, hogy napközben bepótólja, mert elég jó adagokat eszik tízóraira, ebédre meg uzsira. Ez így normális? Nekem kicsit furi..bár első babám. Adjak neki inkább tápszert is reggel meg este, és kevesebb kaját napközben?

Védőnő szerint ez így nem gond, a doktor nénije írt fel tápszert, biztos ami biztos.

Esetleg volt így más babája is?



2020. ápr. 27. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

500 ml tejalapú táplálék az ajánlás minimum 2 éves korig.

Ez anyatej, tápszer vagy tejtermék lehet (nyers tej kivételével).

Kap annyit?

2020. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy nem. Nincs annyi. A dokinőnk érdekes személyiség, úgy beszélt mikor erről kérdeztem, hogy pótóljam e még tápszerrel, hogy a végén úgy jött ki, hogy az sem baj ha kap, de az sem ha nem kap.

?!?! 😣

2020. ápr. 27. 13:54
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Sosem mértem, nem tudom, mennyit szopiztak ilyen nagyként. De ha nem látszik éhesnek és gyarapszik rendesen, akkor biztos, hogy nem adnék tápszert - nem is adtam.
2020. ápr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
En sem merem. Ha tobbszor teszed mellre nem szopik tobbet? Ejjel nem szopik?
2020. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem, ha abbahagyja utána nem is jöb több tejci. Nem eszik éjjel, 2 hónapos kora óta végig alussza az éjszakát. Most a fogzás miatt néha megébred, de vissza is alszik 1-2 percen belül.
2020. ápr. 27. 14:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Én szinte ugyanígy vagyok. 8,5 hós.


Mondjuk napi kB 4x (hajnal, reggel, délután, este) szopizik a lányom, mert sokszor kínálom, hátha elfogadja.

Este én pótolom tápszerrel, de kB 100 ml-t kér abból.


Joghurtot, túrót bevezetted? Nalunk pl imádja a natúr görögjoghurtot

2020. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Hogyan méred az 50 ml-t? Szopizás közben jóval több, akár többszöröse is lehet, mint amennyit fejni tudsz.


Ha nem éhes a baba, jól gyarapodik, és nincs egyéb gond, akkor én nem foglalkoznék vele különösképp.

2020. ápr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon bírom ezeket a szülőket akik jaj ha nincs tej ne adj tapszert mert az szar... minden gyerek felnő, amelyik tapszeres meg amelyik anyatejes, és nem lesznek betegesebbek a tapszeres babák

A lényeg hogy kell minimum 500 ml tejalapú neki, a vitaminok miatt !

Legyen az joghurt, kefir, tapszer, tejpep.

Azért mert nem mutatja hogy éhes szüksége van a vitaminokra, ha nem akarsz tapszert van tejpep de akkor inkább a tapszer abba nincs cukor.

Ilyet meg nem hallottam hogy nem mondja a Vedőnő meg a doki h kell.

2020. ápr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez önmagában nem baj, ha más tejalapú táplálékot is kap és megfelelő mennyiségben. Ha nincs meg a napi fél liter tej alapú táplálék, akkor valóban vagy tápszert adj neki, vagy több tejterméket, tejpépet adhatsz esetleg még neki. A fiam azt nagyon szerette.
2020. ápr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem vezettük még be a joghurtot, túrót stb..de akkor rajra leszek :)

Köszönöm az eddigi válaszokat.

7es igen, tudom.

2020. ápr. 27. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!