Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minimalista/zero waste kismamá...

Minimalista/zero waste kismamák, anyukák! Hol/honnan szereztétek be a babaholmikat?

Figyelt kérdés
Gondolok itt széleskörűen hordozóra, babakocsira illetve egyéb szükséges kiegeszitokre. Ruhákat is szeretnék esetleg adok-veszek csoportból, ha van valami hasonló. Próbálunk minél kacatmentesebben és ekonomikusabban, átgondoltabban megoldani a dolgok beszerzését, gondolok itt pl jo minőségű, fa játékokra es azt sem halmozni.

#ruha #minimalizmus #adok-veszek #Minimalista baba #minimalista szülők
2020. ápr. 27. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Jaj terhesen én is így terveztem, aztán megszuletett a gyerek, teljesen felülirta az én elképzelt szulosegem, már ami a zéró wastet illeti...
2020. ápr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk kb ugy megy, h szulokent probalunk minel kevesebb szemetet terhelni, a gyerek ruhainak, jatekainak 99%a hasznalt, ugy mint a babakocsi es a kisagy is, viszont a jatekoknal soha nem sikerul megallni a dolgot, szerintem a faluban nincs meg 1 gyerek, akinek ennyi jateka lenne, mint nekunk, bar ruha is rengeteg van, kb 3 gyerekre valo... (koszonheto az angliaban elo nagyneninek, aki havonta kuldi a meglepi csomagokat) Persze ami nekunk nem kell, vagy kinottunk, mind megy adomanyba vagy eladasra. Semmi nem megy a kukaba.
2020. ápr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ikea fa játékok szerint nagyon jó minőségűek.
2020. ápr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
A játékokat kézműves vásárokon. Kezzel készültek. Igaz drágábbak, de inkább az ügyes kezű magyar művészeknek adok pénzt, mint a teszkó zsidóinak. Nagyon szép faragott, kötött, ragasztott, horgolt, festett játékaink vannak, szereti a lányom nagyon.
2020. ápr. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a ruhákkal és a játékokkal is úgy vagyok, hogy ha már nem kellenek akkor eladom vagy eladományozom őket. A legkissebb méretek pl mentek a kórháznak. Így ezekből nem lesz szemét. Pelenkát moshatót használunk. Ezeket én AliExpress-en keresztül rendelem.

Amúgy mindent lehet használtan kapni.

2020. ápr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Nekem ami nagyon bejött, az az volt, hogy tènyleg csak azt vettük meg, amire szüksègünk volt. Igèny szerint szoptatott, velünk alvò babànak nem vettünk cumit, kisàgyat. Volt egy hasznàlt mòzeskosàr, arra az esetre, ha annyira fàradt lennèk, hogy nem èreznèm magam mellett biztonsàgban, de sose kellett. Charity shopbòl volt, ès oda is adtuk le. Charityből vettünk kis takaròt ès törölközőt. Ezek nèlkül ellettünk volna ,de annyira cukik voktak. Mosipelus hasznàltan ebayről(sajnos olyan màrkàkbòl vettünk sokat, amik nem jöttek be, èrdemes kezdetben több fajtàbòl kevesebbet venni) Ruhàkat kolleganőmtől kaptunk hasznàltan, adtam neki pàrszor kölcsön pènzt, úgyhogy annyi ruhàt adott, ami az első fèl èvre elèg lett.Babakocsit nem akartunk, de kaptunk ajàndèkba egy hasznàltat anyàm szomszèdjàtòl, jòkat aludt benne, ès nagy nyàri melegben nem mindig lett volna praktikus a hordozàs. Jàtèkok (sajnos) sok felől kaptunk/kapunk, több/kevesebb sikerrel pròbàlom az özönt visszaszorítani. Autòs ès magamra kötős hordozòt vettünk csak ùjonnan. Làzmèrőnk volt koràbbròl, de sosem kellett, orrszìvòt vettünk ùjat, de szerintem hasznàlt ugyanolyan jò. Babakàdat, textilpelust munkahelyről kaptam bùcsúajàndèkkènt, nagyra èrtèkeltem, hogy figyelembe vettèk az ajàndekozàsnàl, hogy minimalista vagyok. Kèsőbb kellett autòsülès, ajandèkba kaptuk az egyik nagyitòl (ùjat) ès vettünk jòfogàsròl egy hasznàlt hàti hordozót. Pohàrbòl ivott ès darabosat evett amint hozzàtàplàltuk, ide sem kellett semmi extra. Ennèl többre nem volt szüksègünk az első èvben.
2020. ápr. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm neked is kedves utolsó, hogy ilyen részletesen leírtad. Említetted a charity shopot, lehet vicces kérdés, de angliaban vagy itthon? Itthon melyik charity-ben vetted?
2020. ápr. 28. 06:47
 8/12 anonim ***** válasza:
Angliában. Sok charity volt akkoriban a környékünkön, pont pici, nem láncolathoz tartozòban találtuk a babaholmikat.
2020. ápr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, a kinti charity shopokat en is nagyon adtam, sajnos azóta mar hazakoltoztunk.
2020. ápr. 28. 09:18
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is Angliában élek, de szerintem Magyarországon is lehet venni használt dolgokat Vaterán, Jófogáson meg ilyeneken. Vagy esetleg adok-veszek csoport Facebookon a lakóhelyed szerint, ilyen helyeken gyakran szoktak babaruhát és babakocsit meg egyebeket hirdetni.


Pelenkát és popsitörlőt magadnak is tudsz otthon varrni, de ha nincs varrógép, akkor eBayről lehet venni, vagy zero waste webshopokból, elvileg vannak magyar gyártók, akik helyben készítik az áruikat. Igaz, ezek drágábbak, de helyi kisvállalkozásokat támogatsz vele, ha itt vásárolsz, és a szállítással se szennyezed annyira a környezetet, mintha Kínából jönne, amit rendelsz.


Játékokkal úgy vagyok, hogy inkább kevesebb, de jó minőségű és ami a legfontosabb, multifunkcionális játék legyen, mert ezzel a fantázia is sokkal jobban fejlődik. IKEA fajátékokat én is tudom ajánlani, meg a gyerekbútoraikat is. Illetve nagyon jó az is, ha otthon saját kezűleg készítetek játékokat akár együtt a gyerekkel, nagyon sok tutorial videó van Youtube-on. A közös alkotás fejleszti a kreativitást és a kézügyességet, és még a szülő-gyerek kapcsolatot is erősíti, ráadásul így újra lehet hasznosítani olyan dolgokat, amiket egyébként kidobnátok.


Cumi és cumisüveg tényleg felesleges, nekem se volt gyerekkoromban egyik se, az én gyerekemnek sincs. Pohárból is ugyanúgy tud inni a baba, ha ezt szokja meg, és higiénikusabb is, az üveget nehezebb tisztán tartani.


Bútorok közül se kell mindent megvenni, amit mások is megvesznek. Valaki pár évente lecseréli az ágyat azzal az indokkal, hogy kinőtte a gyerek, pedig lehet kapni vagy készíteni állítható méretű ágyat, ami babakortól kezdve akár tizenéves korig is használható. Nálunk pelenkázó sincs, hanem egy fiókos szekrényt használunk erre a célra (nyilván rá van téve egy terítő), amiben tárolni is lehet a pelenkázáshoz szükséges dolgokat, és később is maradhat majd a gyerekszobában, nem válik feleslegessé, ha szobatiszta lesz a gyerek.


Babakocsink egyébként kb. fél évvel a gyerek születése utánig nem is volt, addig hordozóban vittük magunkkal mindenhová, amivel sokkal kényelmesebb közlekedni, lehet vele lépcsőzni, könnyű felszállni a buszra, és nem kell azon parázni, hogy hol fogsz átférni és hol nem. Csak aztán ahogy nőtt a gyerek és nehezebb lett, muszáj volt mégis venni, de továbbra se szeretem, pedig elvileg kedvelt márka. Szerencsére már nem sokáig fog kelleni, mert már szépen sétál a gyerek, és a jövőben egyébként is inkább biciklivel szeretnénk őt szállítani.

2020. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!