Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Hogyan szokathatnám...

Anyukák! Hogyan szokathatnám rá a kislányomat hogy egyedül is elaludjon?

Figyelt kérdés
16 hónapos, és kb. fél éves kora óta úgy alszik csak el ha melléfekszünk az ágyon, aztán ha elalszik beleteszem a kiságyába, és alszik tovább nincs vele gond. Ez napközben és esti alvásnál is igy van! Hogyan szokathatnám rá hogy egyedül is elaludjon ha beleteszem az ágyba, vagy még ráérek vele? Vagy elrontottam már az elején? :-(
2010. júl. 28. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szintén 16 hónapos a kislányom és nálunk már az is haladás lenne ha úgy aludna el mint a tied, bár már ezen vagyok!
2010. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem fektesd a kiságyába,és feküdj mellé a földre. Amikor már ezt is megszokta fokozatosan hagyd ott,gyere mindig távolabb (ajtó felé). Amikor már alszik,pl a du-i alvásnál tegyél be neki kedves kis játékait,hogy amikor felébred tudjon játszani,és akkor jó élmények fűződnek a kiságyhoz.
2010. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja meg napközben is tedd be egyszer kétszer a kiságyba,hogy játszhasson ott egy pár percig.
2010. júl. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nemsokára 7 hónapos lesz a fia. Nálunk az volt a helyzet, hogy nehezen akart elaludni, sokszor 22-23 óra volt mire elaludt. Sokszor én előbb kidőltem mint Ő. Olyan 5 hónapos múlt mikor elhatároztam, hogy ennek véget vetek, a gyereknek sem volt jó és nekem is szükségem volt pihenésre és arra, hogy az estéke a férjemmel tölthessem. Az egyik barátnőm kölcsönadta Tracy Hogg Suttogó című könyvét. Ez segített nekem. Kb. 1 hét alatt sikerült elérnem azt, hogy 20-kor legkésőbb 20:30-kor leteszem és elalszik magától. Néha vissza kell mennem hozzá, felvenni egy kicsit vagy megsimogatni de lényegében nagyon könnyen elalszik és így enyém az este.
2010. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia, nem tudom, sztem sírással járna (bár ez függ a babád habitusától is). de miért szeretnéd hogy egyedül aludjon el? az enyém is így alszik el, csak őt már nem rakom kiságyba, oldalt támlás kanapén alszik. 19 hónapos.
2010. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!