Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinek ilyen?!

Volt valakinek ilyen?!

Figyelt kérdés

Tegnap óta a babám ha vízszintes felületen fekszik, folyamatosan ijedezik: karját széttárja, lábát kinyújtja, megijed, elkezd sírni... pont tegnap voltunk az orvosnál, azt mondta, hogy ez egy reflex, én meg mondom, hogy hallottam róla, viszont csak most kezdte el, 9 hetesen! illetve nem húzza össze utána magát... kinevetett, hogy ezek a babák mindig kitalálnak valami újat... hát én ennél sokkal jobban aggódom... eddig imádtuk a pelenkacserét, most folyamatosan ijedezik a semmitől, de még ha oldalra fektetem, akkor is! egyszerűen nem tudom mi baja, semmi nem történik... lehet, hogy most kezd érzékelni olyan dolgokat, amit eddig nem? vagy miért csinálja ezt :( másnak is volt ilyen? szerintetek mit csináljak? a saját orvosa nem veszi komolyan...

lehet szerintetek attól, hogy nagyon nehezen alszik napok óta? kifáradt az idegrendszere? vagy csak simán fejlődik? már úgy vagyok vele hogy feküdjön egész nap rajtam hason, csak aludjon meg ne ijedezzen...


2020. ápr. 30. 05:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Moro reflexnek hívják. Az én lányom is rengeteget csinàlta. Ne aggódj, normális :) Van hogy nekem is csinálta úgy, hogy szinte semmi inger nem érte. De ezt csak én érzékeltem “semminek”
2020. ápr. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Semmi baja. Gondolod h a doki nem mondta volna ha gond lenne ?

Ne parazd mar tul a gyereknevelest hagyd a gyerekre a fejlodeset alapesetben.

Rotka ha bele kell nyulni!

2020. ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem szerintem a méhemben is csinálta. Volt egy fura érzés, amikor hirtelen megütötte a hasam két oldalàt, picit ilyen élesebb érzés is volt, mimt egy rúgás és tök egyszerre.

Ahogy megláttam élőben a mozdulatot, erre gondoltam. Nekem álmában csinálta sokat meg zajokra.

2020. ápr. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4 honapos kor korul szokott elmulni, normalis, moro-reflnek hivjak.
2020. ápr. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi gond, akkor kreálunk egyet, igaz?
2020. ápr. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... számomra igenis van gond, mert az eddig csupa vidám babám, akivel istenieket szórakoztunk pelenkázás közben, most végigüvölti, mert megijed a semmitől... bocs, hogy ezt nem tartom normálisnak. Most az ölemben ül, és folyamatosan csinálja... szerintetek ez normális? Egymás után 6x csinálta...
2020. ápr. 30. 08:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Alapbol a Moro-reflex normalis, de nem tudom, hogy ilyen sokszor egymas utan az-e. Fejlodesneurologustol tudod megkerdezni, most biztosan talalsz olyat, aki online vagy telefonon is tud valaszt adni.
2020. ápr. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha úgy érzed nem normális, jarj utána, hogy megnyugodj, általános dolog a moro reflex, minden babának van, de azt hogy ha ilyen gyakran van, az siman belefer-e még a normális tartomanyba, vagy valami gondot jelez, azt csak szakember fogja tudni megmondani.
2020. ápr. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tőlunk a védőnő direkt megkérdezte h.szokott e megijedni?Mondom igen,közeledni is óvatosan kell hozzá,mert megijed.Erre azt mondta az a jó.🤷‍♀️
2020. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azóta sikerült megnyugtatni, sokat mosolyogtam rá meg beszéltem hozzá, játszottunk, jobb lett. Igen szokott ő is megijedni mondjuk amikor tüsszent valaki stb. de ilyeneket még sosem csinált.
2020. ápr. 30. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!