Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apuka mennyit foglalkozik...

Apuka mennyit foglalkozik naponta a kicsivel/gyermekkel?

Figyelt kérdés
Hazajön a munkából, és beül a TV elé? Vagy van x óra, amit együtt töltenek játékkal? Írjatok gyermek és apuka életkort és egy kb. együtt töltött óraszámot naponta.

2020. máj. 1. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

2-3 órát simán. Bár ebben a fürdetés is benne van, meg az utána lévő öltöztetés, pelenkázás.

10 hónapos a gyerek. Imádja, mindenből kiveszi a részét.

Mostanában pont sétálunk, amikor hazaér. Akkor még sétálunk tovább együtt fél-1 órát. Itthon felváltva végezzük a házimunkát, ő is beszáll a saját részével, olyankor a másik figyel a gyerekre. Meg van, hogy mindhárman együtt leülünk mókázni.

Nem nézünk tévét, gyerek előtt se néztünk.

2020. máj. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Gyermek 4 hónapos, apuka 28 éves.


Naponta 1-2 órát szokott foglalkozni vele, meg segít a házimunkában is. Jól megvagyunk így.

2020. máj. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Mióta otthon lakunk szüleimnél a járvány óta ( fel kellett mondani az albérletünket Pesten), azóta kevesebbet foglalkozik vele. Nem nagyon ragaszkodik most hozzá a kislányom. Szóval nagyik plusz én csinálunk mindent. Apuka dolgozik, intézkedik.

Amikor együtt laktunk, akkor délutánonként besegített, de nyilván nehezebben mentek neki az etetés stb, szóval inkább csak játszottak.

2020. máj. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Valtozo. A jatek netto 15 perc minden nap, hetvegen joval tobb, de valtozo, hogy ez mivel telik, inkabb kozos program szokott lenni, pl. elmennek biciklizni, ami kb. 1 ora. Miota pett masodik, o alszik a naggyal egy szobaban, o viszi fektetni, sokszor egyutt furdenek, ad neki enni, fogat mosnak. Korabban ebbol 1-2 dolgot csinalt rendszeresen, a tobbit en.
2020. máj. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

1,5 hónapja home office-ban dolgozik, így most rengeteget, de hagyományos munkarendben is kivette a részét mindig is.

Ha hazajött teljesen átadhattam őket, mindenre képes szoptatás kivételével.

3 éves és 1 éves gyerekek, apuka 34

2020. máj. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Majdnem 2 hónapja itthonról dolgozik, egész nap együtt vagyunk. Normál munkarendben ahogy hazaér, velünk van, senki sem vonul félre. 5, 4, 2 és 1 évesek a gyerekek, a férjem 40.
2020. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Hétköznap 3-4 óra minimum. Hétvégén több, persze ha nincs vmi munka a ház körül, amit csinálni kell. Pl ma délelőtt én folytattam az emeleten a felújítás utáni szobafestést addig a gyerek az apjával volt. Délután közös pocsolyázás lesz a program.

Nálunk, ha megy a tv abban mese megy, még a reklámokat is utálom ha látja, nem még felnőtt tartalmat. A mesét legtöbbször közösen nézzük, bár szerintem felnőtt ember agysejtjeire kifejezetten gyilkos hatással vannak (mondjuk a gyerekre se épp fejlesztő hatású, na de ez van).

Egyébként filmeket, sorozatokat akkor nézünk, ha a gyerek alszik. A férjem szeret ps-ezni, illetve az új hobbija a videóvágás, de ezeket is akkor csinálja mikor a fiúnk már alszik.

Férj 30 éves, gyerkőc 2,5.

2020. máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Egy átlagos hétköznap szinte semmit úgy, hogy na ők elmennek valahova, vagy konkrétan együtt játszanak. Mikor hazaér sokszor még itthonról is van munkája (nemcsak most a járvány alatt). Hétvége már teljesen más, sokszor elmennek együtt, közös programok stb. Gyerekek körül sem segít hétköznapokon(pl fürdetés), így alakult ki, ha nem nagyon fáradt megcsinálja, de ez az én feladatom inkabb, gyorsabban megoldom.

Házi munkát egyáltalán nem végez, de az ő ötlete volt, hogy ne is én egyedül, ezért jár hozzánk két nő, aki "besegít". Ez azóta van mióta én is dolgozom.

Gyerekek 3, 5 évesek, apukájuk 35.

2020. máj. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az Őszinte válaszokat. Nem ítélkezem, mindenkinek lájkot adtam. Minden élet más, minden körülmény egyedi.
2020. máj. 1. 20:58
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Hazaer munkabol es azonnal elkezd vele jatszani, foglalkoznk, elviszi bringazni stb. Aztan vacsi es apuka furdeti, meset olvas neki.... minden nap. Hetvegen egyutt vagyunk. Nem tudom orara lebontani. Amikor csak lehetosege van, vele van.
2020. máj. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!