Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feltételezhetően tejallergiás...

Feltételezhetően tejallergiás anyatejes babánál lehet "Nyomokban tejet tartalmazhat" termékeket enni?

Figyelt kérdés
Pl. Háztartási keksz, étcsoki. Tehát az összetevőknél nincs, de meg van jelölve hogy tartalmazhat.
2020. máj. 3. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Ismerősöm kisfia tejfehérje allergiás.

Neki olyat sem adnak merz ha került bele tej másnap véres kaki jön amit megeloz egy pokoli fájdalom.

2020. máj. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A babám még csak anyatejes azért én diétázom. Azt olvastam hogy az anyatejbe kevesebb tejfehérje megy át, ezért kérdezem.
2020. máj. 3. 17:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Az allergia súlyossàgàtòl függ. Ha nagyon súlyos,egy időre èrdemes teljesen elhagyni, a legkisebb adagot is, aztàn fokozatosan visszaterhelni. Ha nem súlyos, akkor egy pici adag lehet, hogy nem àrt meg. Èrdemes kipròbàlni, hogy ha semmi tejfehèrjèt nem eszel, elmúlnak-e teljesen a tünetei.
2020. máj. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Véres volt a kakija egy napon kétszer két hónapja. Pont a rota elleni vedőoltás után. azt hittem a rota miatt van, de azért mérsékeltem a tej fogyasztást. Csak a nyers tejet és sajtot hagytam el, a főzelékeket, leveseket tejesen ettem. majd egy pár napja megint véres volt neki, miután megittam egy jó tejeskávét. Ezek szerint nem kell teljesen elhagynom mindent? Azt hittem mindent vagy semmit alapon működik. Köszi.
2020. máj. 3. 18:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták,hogy nem,mert lehet éppen nem lesz baja tőle,de amúgy meg gondot okozhst,pl.asztmas roham.

Ugyhogy 1 éves korig nagyon oda figyelek erre,aztán feltehetőleg majd elkezdhetjük terhelni de ezt a gasztrós doki majd megmondja.

2020. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Barátnőm fia meg az anyatejtol is vereset kakilt. Elkell vinni kivizsgálásra. Bármit evett/nem evett jött a vér belőle. Mire kiderult hogy mi a baja már anyuka semmit sem evett kB. Se liszt, se tej, tojás.
2020. máj. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet a tejèrzèkenysègre való hajlamot pont a rota indìtotta be. Ha egy tejeskàvèt megèrzett, èn nem ennèk egy ideig mèg keveset sem, tehàt kekszet, csokit sem.
2020. máj. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jaj, most olvastam ùjra, hogy a főzelèkben levőt mèg bìrta. Akkor kis mennyisèg nem àrt neki. Van, aki nem full on allergiàs, csak bizonyos fokù intoleranciàja van, ami külső behatàsra ingadozhat.
2020. máj. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!