Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a jobb, a cumi vagy az...

Melyik a jobb, a cumi vagy az ujjszopás?

Figyelt kérdés

ISZSZ babám 2 hónapos múlt. Sajnos egyre többször nyugtatja magát azzal, hogy a kis kezét szopja, egyelőre még nem találta meg az ujját. Nagyon félek, hogy egyszer rákap, mert csak rosszat hallottam róla: elálló fogak, nehéz leszoktatás. Mindig próbálom mellre tenni amikor kéri, viszont mostmár nem csak akkor eszi a kezét... próbáltam ilyenkor gyorsan cumit dugni a szájába de nem fogadja el :( arról mégis könnyebb lenne leszoktatni... mit csináljak?

írnátok tapasztalatokat?


2020. máj. 3. 20:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
A fogak szempontjából jobb az ujjszopás, mint a cumi. Nem kell leszoktatni, egészséges gyerek ezt egy idő után magától abbahagyja. Hagyd neki, nem lesz baja tőle.
2020. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem szemèlyes tapasztalat, csak belegondolva ,hogy a keze pàr honap mùlva foglalt lesz màszàs, jàtèk közben , èn inkàbb az ujjszopàst hagynàm. Nem. fog ràèrni, elhagyja magàtòl. Valamint azt sajat maga irànyitja, a cumit te adod es veszed el. Ez is a cumi ellen szòl. Komfortszopizni nincs igènye ujjszopàs helyett?
2020. máj. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Ne erőltesd a cumit, az sem jobb az ujjszopásnál. Sőt! És amúgy sem minden baba szereti a cumit. Én is szoptam az ujjamat, testvérem is. Soha semmilyen fogászati problémánk nem volt. Könnyen le is szoktunk róla.
2020. máj. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van. Mindhárom cumizott. Kettőtől elvettem 2 éves koruk körül, sima ügy volt. A harmadiktól is, de az óvodában egy év szünet után észrevette, hogy nahát, van, aki szopja az ujját, kipróbálom én is!

8 éves, aktív ujjszopó, és lassan kiharapja a pókot a sarokból... Tuti nyertünk vele egy fogszabályzást.

2020. máj. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
Ezt úgysem te döntöd el ha az ujja kell neki akkor az kell. Legalább este is megtalalja. És játék közben ez fizikailag nem lehet a szájában. Az en lanyom az lett. Én örülök h ezt választotta cumi helyett.
2020. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igaz hogy játék közben nem tudja majd csinálni, meg nem kellek ahhoz, hogy éjjel visszarakjam a szájába.

Én hagyom neki, hogy konfortszopizzon, de ezt nem lehet mindig csinálni, pl fürdés előtt vetkőztetés közben, meg ha éppen kakilni próbál, csak rosszabb ha a mellemet tépi közben... meg bármikor hirtelen elkezdi nem tudom rögtön a szájába tenni a mellem :/

na meglátjuk hogy lesz... nem erőltetem a cumit mert nem akarom hogy mindig valami a szájában legyen, így legalább sokat beszélget.

2020. máj. 3. 20:31
 7/18 anonim ***** válasza:
2 hósan ez életkori sajátosságok, hogy nyammog a kezén. Így fedezi fel. A lábát is a szájába fogja majd venni. Sőt mindent.
2020. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Férjem lánya 14 éves koráig szopta az ujját. Anyukája mindent megtett, hogy leszokassa róla mikor kisebb volt, de nem lehetett. 14 évesen lett annyi önuralma, hogy leszokjon magától. Persze más a családon kívül nem tudta ezt. Neki szerencséje volt, szép így is a fogsora, nem kell neki szabályzó. A fiamtól a cumit 3.5 évesen vettem el. Iszonyat hézagos a foga, nagyon csúnya. Amint lehet viszem fogszabályzót rakatni, de még most csak 7 éves.
2020. máj. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

A legjobb a semmi.

A második legjobb viszont a cumi. Pont az az előnye, hogy te szabályozod, hogy mikor mennyi időre adod és ha ésszel csinálod (=nem hagyod egész nap, minden tevékenység mellett), akkor fokozatosan le is tudod majd szoktatni.

Az ujjszopi a lehető legrosszabb, mert azt nem tudod elvenni és nem igaz, hogy mászással, játék közben kevesebbet csinálja majd. Pont az a "fincsi", hogy akkor is be fogja dugni az ujját a szájába, amikor nagyon nem kéne, pl: homokozás közben ;) Megtörtént eset.

Van egy tápszeres (volt) cumisom. Simán lerakattuk vele fokozatosan. 2 éves kora után kicsivel már nem cumizott.

És van egy anyatejes, akinek egyik se kellett. Ő is tömködte az öklét 2-3 hónaposan, próbáltam a cumit, de igazán nem akartam arra se rászoktatni, így inkább reméltem és mellette iszisz megkapott.

2020. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudod leszoktatni. Megis hogy? lekötözöd? Öcsém pl extrém módon szopta az ujjat. Aztán egy idő után már csak lefekvéskor. Aztán most 20 éves uh nem tudom, de gyanítom már lefekvéskor se csinálja 😀 a kisfiam pl a cumiról szokott át a kezére. Az mindig kéznél van.

Ja az öcsémnek nem lettek fogászati problémái, ellenben az unokahúgomnak igen. Ő éjszakai fogszabalyzot is kapott. Szóval előfordul de nem törvényszerű.

2020. máj. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!