Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer készítéséhez mindegyik...

Tápszer készítéséhez mindegyik ásványvíz márka jó?

Figyelt kérdés
2008. nov. 23. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Szia,

Mi a szentkirályi babavizét használtuk, az a narancssárga, még talán árban az a legjobb. A janára rá van írva ( a babavízre) hogy nem kell forralni, de csak az első kibontásnál, ha berakod a hűtőbe és megint használnád akkor már kell. Van a hippnek meg a milupának is babavize, azokat nem használtuk mert olyan sokáig nem tápszereztük, de én azt használnám, ha még kellene. Az olyan doboz, mint a tej vagy a gyümölcslé.

2008. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Mi a Jana baby-t használjuk kezdetek óta!

Egyébként nem kell felbontás után forralni,ugyanis pontosan az van a palackra írva(itt van előttem onnan írom),hogy a palackot felbontás után tartsa hűtött helyenés 24 óra eltelte után forralja fel!


A babavizek közül bármelyik jó,a rendes ásványvizek nem a babák számára lettek kitalálva!

Természetesen ha felforralod akkor bármelyiket lehet neki adni!

2008. nov. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Bizony, síma ásványvizet nem szabad adni a babának! Vagy babavizet, vagy síma forralt csapvizet használj.
2008. nov. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet?
2008. nov. 23. 14:27
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

A sima ásványvíz nem jó, mégpedig azért mert sok ásványi anyag van benne, és nem tudod követni a baba napi szükségletét , ráadásul némelyik túladagolható. Ezek az anyagok még forralás után is bentmaradnak a vízben.

A csapvíz ugyanilyen, csak abban nem ásványok maradnak benne, hanem mindenféle gyóyszerszármazék stb..

Ezért kell a babavíz, ami speciálisan a babák igényeinek megfelelően tartalmazza a szükséges dolgokat.

Igen tudjuk , nagyanyánk kútból merte a vizet, de erre nem kell alapozni , mert azóta többet tudnak a kutatók a vizekről és örüljünk, hogy már ismerjük a veszélyeket.Ez miatt van vita a "vének tanácsa " és a fiatal anyukák közt, de kérem szépen, ha valamire fény derül , akkor ismerjük be!

Szóval erre azt szoktam mondani, hogy jól van mami, de ha te annyira hiszel a régi orvoslásban, akkor minek szeded a tavaly megjelent vérnyomáscsökkentőt? Esetleg mert jobb?

Na erről van szó!

2008. nov. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Én a lányomnak a kezdetektől babvizet adtam inni, azzal csináltam/om a tápszert is. Sose forraltam föl, hűtőbe se raktam.

Használjuk a Janát, az Óbudia, a Szentkirályit.


Ha forralni akarok jó a csapvíz is.

2008. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Ásványvizet ne adj a babádnak semmilyen fajtát sem.

A babavizek biztosan nagyon jók,de ne muszáj csak azt adni.Nekem azért van itthon mindig,ha elfogy a forralt és gyorsan kell,vagy indulunk valahová,és forralni kellene akkor viszem azt.

De ahol ivásra alkalmas a csapvíz,azt nyugodtan adhatod a babának forralva.A felforrástól számolva 5 percig kell forralni.

2008. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon megijesztettetek, én visegrádit szoktam adni vagy margitszigetit.Utánanéztem a neten

[link]

Eszerint mindegyik jó nekik.Azért köszönöm.

2008. nov. 23. 15:11
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

A babáknak nem jó az ásványvíz, mert túl sok az ásványi anyag tartalma. Mellesleg nem is steril. Azért mert palackos, még nem steril. A babavíz viszont az, és a forralt csapvíz is az. Nem vagyok egy sterilizálás mániás, de amíg nagyon pici, bizony forralt vízből kell készíteni az italokat, vagy babavízből. Az ásványvíz nem jó, megterheli a veséjét, épp úgy mint a só. Más dolog, hogy bizonyos oldalak nem ezt írják, de én utánajártam, megkérdeztem a gyerekorvosunktól, a védőnőnktől és táplálkozási szakembertől is, egybehangzóan állították, hogy az ásványvíz nem jó babának.


tikki

2008. nov. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!