Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki szenved a csecsemőmér...

Mindenki szenved a csecsemőmérlegekkel?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom, kétségbeejtő. Egyik órában ennyit mér, másikban 20 dekával kevesebbet, ha feljebb teszem a fejét, többet mér, ha lejjebb, kevesebbet, így lehetetlen ellenőrizni azt is, hogy mennyit evett. Momert típus, digitális mérleg, kölcsönbe van itt nálunk. Kiborít. Vagy én vagyok béna?
2020. máj. 6. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem kell óránként méregetni. Hidd el ha nem nyűgös, nyugodtan alszik, van elég pisis-kakis pelus eszik eleget. Én is beleestem ebbe a hibába, akkor akadtam ki mikor szoptatás után kevesebbet mért mint előtte, aztán persze leesett a tantusz hogy a gyerek közben nyakig erőt alakított, úgyhogy azt is illene levonni és eleinte kb minden etetés közben bekakilt. Én azt javaslom csinálj egy Excelt, minden nap fürdetés előtt merd le, az értékeket írd be a táblázatba és egy hét után már tudsz csinálni egy görbét, ami alapján látod a fejlődést/stagnálást/esést.
2020. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Derwer ***** válasza:
100%
Nem kell folyton mérni. Mi 1-2 hetente méregetjük, de amúgy az a fontos, hogy eszik, alszik, mozog, jó kedve van.
2020. máj. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minek méregeted? Ha annyira aggaszt a súlya, akkor mérd meg hetente 1x, mindig ugyanazon a napon. De havonta is bőven elég.

A legnagyobb marhaság azt méregetni, hogy mennyit evett. Tedd cicire mindig, amikor kéri és kész. Ha van elég pisi és kaki, és a mérleg bármivel is többet, mutat, mint 1 héttel korábban, akkor jó. Ennél több nem kell. Tedd el szépen azt a mérleget, mert csak az idegrendszered kikészítésére jó, semmi másra.

2020. máj. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak hetente 1x mérem. De volt, hogy akkor is ugyanannyi/ kevesebb volt, mint 1 héttel azelőtt, így lemértem megint fél óra múlva miután agyaltam ezen...ebből van a tapasztalat, hogy ide teszem, oda teszem, stb. Szóval kiakasztó.
2020. máj. 6. 12:47
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nem volt mérlegem, nem akartam. Bár a védőnő lemérte néha, mert kötelező, de szerintem abszolut látszik egy pici babán hogy fejlődik-e vagy esetleg gond van.
2020. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem a konyhai mérleg csinálta ezt, kiakasztó, vettem másikat. Ellenőrizd le a mérleget, hogy egyáltalán jól mér e, mert így tök fölösleges. Csak van otthon 1 kg liszted vagy valami, amit rátehetsz.
2020. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A liszt nem mozog :D :D
2020. máj. 6. 14:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
És? Attól még látod, hogy szar a mérleg, mert rosszul mér.
2020. máj. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem kell mérni minden etetést. Nekünk nem is volt mérlegünk. Védőnő/gyerekorvos méri majd. Úgyis látod a babán, h elégedett e, jól e lakott.
2020. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!