Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális a kisgyereknél...

Meddig normális a kisgyereknél az állandó hiszti?

Figyelt kérdés
Unokahúgom 1 éves, és napi szinten 15-20 ordítós hisztije van, ha leteszik, azért, ha várni kell egy percet az evésre, akkor azért, vagy csak úgy is, ha úgy jön neki. Ha épp nem hisztizik, akkor nagyon eleven, de amúgy napközben elég sokszor hiszti-sír, de olyan intenzitással néha, mintha épp nyúznák (természetesen senki nem bántja). Nem zavar különösebben, inkább sajnálom őt, és nem tudom, ez mennyire számít általánosnak.

2020. máj. 7. 09:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Teljesen normális viszonyt az anyja helyében rád mérges lennék hogy azon gondolkodsz meg kiírod neten hogy normális-e a gyerekem csak mert úgy viselkedik mint minden egy éves.
2020. máj. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én is gyereket várok, azért kérdeztem, hogy tudjam, mire számíthatok, mennyire általános a gyerekek ilyen jellegű viselkedése. Ha nekem lett volna előbb gyerekem, és ő viselkedik így, úgy, hogy nincs tapasztalatom a környezetemben élők közül, ugyanígy megkérdeztem volna.
2020. máj. 7. 10:06
 3/16 A kérdező kommentje:
Keveset találkozunk, csak néha panaszkodik, hogy mennyire nyűgös a baba.
2020. máj. 7. 10:08
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
Az 1 éves még nem hisztizik, de mindegy. Majd 2-3 evesen.
2020. máj. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Változó, vannak nyugodtabb babák is de inkább ez a jellemző. Nekem 2 kisgyerekkel négy éve megy szét a fejem az állandó sírástól hisztitől.
2020. máj. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Ó jaj dehogynem. Az egy éves már nagyon tudja mit akar.
2020. máj. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Hát akkor te nem találkoztál még az én gyerekemmel. 14 hónapos kislány és földhöz vágja magát toporzékol és ordít,ha nem engedek meg neki valamit. Egy 1 éves igenis tudja,hogy mit akar és tud is hisztizni.

Kérdező teljesen normális,ha hisztizik. Máshogy nem tudja elmondani, hogy mi a baja,mit szeretne.Vannak nyugodtabb és kevésbé nyugodt gyerekek is. Nem kell sajnálni életkori sajátosság,majd kinövik. :)

2020. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

1-es! Attól, hogy a gyerek valakihez tartozik, még a külvilág látja őt, érzi őt, tapasztalja őt és lehet róla véleménye, mint ahogy neked is van, ha szembe jön valaki, bárki és nem tetszik neked, ahogy felöltözött, vagy ahogy beszél. Az nem biztos, hogy igaz, vagy jogos, de ha a Sparban földhöz vágódik egy gyerek és visít torka szakadtából, az engem zavar, ideges leszek tőle, mint minden más ember.

Azt meg nettó álszentségnek és nevetségesnek tartom, hogy hivatkozol itt arra, hogy "a normális gyerekem", miközben az anyukák jó része lassan versenyt csinál abból, hogy kinek a gyermeke különlegesebb, kié tanult meg egyedül fingani büdösebbet mások orra alá, kinek mondják először a pszichiátrián, hogy SNIs (nem fogyatékos, az nagyon fontos, csak különleges, nem olyan kis átlagos, mint a te magzatod), az összes neveletlen qrva kölök föl van mentve azzal, hogy szegény hiperaktív, ADHD-s, Aspergeres, az nem hiszti, csak szepaszori, ha 1 évesen nem úgy fogja a ceruzát, mint a szomszéd Jázminka, akkor tuti disgraphiás és lehetne folytatni. Igen, már az a sértő, ha valaki gyerekére az ember azt meri mondani, hogy átlagos, normális, mert a környezetünkben nem ez a megszokott, minden gyereknek van valami baja, olyan, hogy "köszönöm, igen ő szerencsére normális, ép kéz láb, ma mondjuk pont rossz napja van, ezért bocsi, de amúgy semmi baja nincs", na ilyen senki szájából nem hangzik el.

2020. máj. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Természetesen, az anyukáját és a gyerek nevelését semmilyen módon nem minősítem, tekintve, hogy nekem nincs még ebben tapasztalatom.

A kérdés kizárólag a gyerekek fejlődésére, általános viselkedésére irányult egy konkrét, közeli példával szemléltetve.

2020. máj. 7. 10:44
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
8-as elgurult a gyógyszer?:) Relax..
2020. máj. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!