Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki sosem énekelt, mondóká...

Van aki sosem énekelt, mondókázott a gyereknek? Lett bármi hátránya a későbbiekben?

Figyelt kérdés
2020. máj. 7. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Annyi hátrányom lett, hogy most folyamatosan énekel/beszél úgyhogy 1 perc csend sincs
2020. máj. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem emlékszem, hogy hallottam volna valaha a szüleimet énekelni vagy mondókázni. Megvagyok.
2020. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem szokásom sem énekelni sem mondókázni. Okos, értelmes 8 éves fiam van, aki folyékonyan olvas.
2020. máj. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Szüleim


Lámpalázas vagyok

Nem merek énekelni

Már óvodában sem mertem, csak tátogtam..

Kb

2020. máj. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Ezek mind nálam is megvannak, pedig a szüleim mindketten folyamatosan mondókáztak, énekeltek. Nem hinném, hogy ez ebből fakadna.
2020. máj. 7. 19:18
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Nekem csak mesét olvastak a szüleim könyvből. Éneklés, mondóka nem nagyon volt, illetve talán apukám egyszer-kétszer énekelt, anyukám nem. Apai nagymamám szeretett mondókázni velem, de ő messze lakott tőlünk, csak ünnepekkor látogattuk meg egymást, szóval őt is ritkán hallottam mondókázni. Ami mondókákat ismerek, azt szinte mind az óvodában és az iskolában tanultam.

Felnőttként dalokat írok és énekelek közönség előtt.

Szerintem egyáltalán nem jelent gondot, ha egy szülő nem énekel és mondókázik a gyerekével, amennyiben ezek helyett más módon tölt vele minőségi időt és nem hanyagolja őt el.

2020. máj. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
En szoktam a kisfiamnak, de ahogy en énekelek, szerintem abból lesz hátránya szegénynek, de mindig nevet, uh 🤷🏼‍♀️
2020. máj. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Én is inkább olvastam, egyszerűen nem ment a mondókázás sem az éneklés.

2 évesen már szépen beszélt.

Amióta oviba jár mindig énekel és mondókázik a kistesónak.

2,5 éves és nem hajlandó beszélni, pedig ő aztán bőven hallhatott éneket és mondókát. 😃

Szóval szerintem nincs hátránya. Olvass és beszélj hozzá sokat. Ha nem érzed jól magad, miközben mondókázól vagy énekelsz, azt a gyerek is érzi és többet ártasz vele.

2020. máj. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!