Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol csak 1-1,5 év van a...

Ahol csak 1-1,5 év van a gyerekek között, hogy nézett ki egy napotok, amikor a kicsi még újszülött volt? Bírható volt segítség nélkül?

Figyelt kérdés
2020. máj. 9. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
13 hónap van az első 2 között. Hamar összeszoktunk, nem kellett külső segítség. A férjem 2 hetet tudott velünk lenni, utána rendesen eljárt dolgozni, a kicsi evett-aludt, arra már az elején figyeltem, hogy amikor a nagy alszik, akkor ő is, így én is tudtam pihenni. 4-5 hónapos volt a kicsi, amikor már fixen megvolt az ebéd utáni 2 óra pihi, ekkor tudtam hajat mosni, körmöt festeni, stb. Semmi probléma nem volt. 😊
2020. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, köszönöm :)
2020. máj. 9. 16:31
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Én szoptattam még a “nagyot”

Így nehezen vette, hogy jött a kicsi.

De sokkal nehezebbre számítottam.


Másrészt a nagyban egy ici-picit sem lehet bízni.

Nem igazán tudja mi az,hogy fájdalmat okozni.

Öleli, puszit ad, simi-simi... aztán durr odavág egyet.. és mosolyog, mint aki jól végezte dolgát.

De fel akarja emelni, meg akarja etetni, fogát akarja megmosni.

Ezek cukik, de veszélyesek.


Másrészt segít.

Hozza a pelenkát.. mossa a lábát..

Ha sír ö az első, aki meghallja.. szól is


Sőt, sírásból megmondja még, hogy cicit vagy pelenkacserét akar... ha olyan..


Ahogy haladunk egyre jobb.


A nagy azóta 22. Hónapos.. a kicsi 3yy

2020. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy nézett ki a napunk, amikor újszülött volt a kicsi? Hát...hú. Olyan baba a kisebb lányom, aki önmagában is elég "nehéz eset", így az első három hónap szörnyű volt tulajdonképpen, nem tudom máshogy megfogalmazni sajnos. Persze, sok szép és jó pillanatunk volt, anélkül nehezen bírtam volna ki. :D Bármit próbáltam, csak úgy volt hajlandó aludni az első három hónapban, ha magamra kötöttem hordozókendőben, és sétáltam, de minimum ringatóztam vele. Reggel aludt csak kiságyban, 4-5-től,max 9ig. De hát a nagylány ugye ébredt 7 óra után, tehát ez nekem általában kB. 3 órát jelentett. Napközben próbáltam úgy ellátni, szórakoztatni a nagyot, hogy rám van kötve a pici, nem volt egyszerű, a nagylányom az a fajta gyerek, aki a szekrény tetejére is képes lenne felmászni,ha nincs odafigyelve rá. Férjem az első két hétben volt többet itthon (nem folyamatosan), azt is csak amiatt, hogy császár után ne kelljen egyből annyit emelgetni a nagyot. Anyósomnak szülés után 1 héttel volt nagyműtétje, anyámmal meg nem olyan a kapcsolatom, hogy segítséget kérjek tőle. Férjem azokon a napokon, amikor nem 12 órázott, építette a házunkat, szintén reggeltől estig.

Most 8 hónapos lesz a pici, a nagy 2 éves. Sokkal-sokkal könnyebb már. Az alvása nagyon pozitív irányba változott, általában fel sem kel éjszaka. Napközben nem igazán alszik, max fél - 1 órát, de nem igényel többet, ő ilyen, kevesebb az alvásigénye. Férjem is visszatért a napjainkban, szóval emiatt is könnyebb, összeségében nagyon örülünk, hogy annak idején a kis korkülönbség mellett döntöttünk.

Jó hosszúra sikerült, nem baj, most már elküldöm.

A lényeg, hogy lehet, hogy nehéz lesz, de szerintem napról napra könnyebb lesz, és napról napra jobban fogjátok élvezni. :) Mindent meg fogsz tudni oldani, Kérdező, ne aggódj, az ember nem is sejtené mikre képes, ameddig bele nem kerül az adott helyzetbe. :)

2020. máj. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!