Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti engedtetek beleszólást a...

Ti engedtetek beleszólást a születendő babátok nevébe?

Figyelt kérdés

Tudom-tudom, nekünk kell, hogy tetszen a név és ez így rendben is van.

Viszont az én szüleimet ismerem és úgyis elmondják a véleményüket, ha kérem, ha nem, a férjem szülei jófejek, viszont ott mind az 5 gyereknek ősmagyar neve van, mi meg nem olyat választanánk.

Sajnos elég befolyásolható vagyok (főleg, ha anyukám valamiről más véleményen van, mint én).

Még nincs konkrét név, de azt tudjuk, hogy 2 szótagú, nem toplistás nevet szeretnénk választani. (Nyilván vállalhatót, tehát nem a Medox kategória, de nem is egy Eszter gyakoriságút. Ne értsetek félre, nekem semmi bajom ezekkel a nevekkel, csak nem ilyet szeretnénk adni.)

Már arra is gondoltam, hogy a születéséig nem osztjuk meg senkivel.


Nálatok ez hogy ment? Mi volt a választott név és mit szóltak hozzá a családtagok, közeli barátok?



2020. máj. 9. 20:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Nem kertunk velemenyt. Az egyk gyerek neve hallatan volt nemi szajbiggyesztes, de mostmar 9 honapos es nem is lehetne mas a neve☺️☺️
2020. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%
Férjemnek igen, másnak nem. Kivéve,hogyha olyan nevet akarnánk választani, ami nagyon könnyen kifigurázható, akkor el is várnám, hogyha észrevesznek valami ilyet, akkor szóljanak érte. Már az a szűk kör, akivel megosztottam, mert nem nagyon osztanám meg születés előtt senkivel. Hanem igazából csomóan akkor hallanák először a nevét, mikor már hivatalos a neve. Tehát már csak ha megszületett, és adtuk is, és a többiek , akiket addig nem avattam be; kész tények elé lennének állítva.
2020. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
52%

Ha olyanok, akkor ia bele fognak szólni, ha nem mondjátok el. Miért nincs még név? Legyen ez. Legyen az. Ez olyan szép.... stb

Inkább egyezzetek meg egyben a pároddal és szilárdan tartsatok ki mellette. Bárki bármit mond, nektek az tetszik és kész.

Mondok pár nevet ami talán bejöhet.

Fiú: Kristóf, Szilárd, Bence, Erik

Lány: Kinga, Tina, Zita, Zsóka

Asszem egyik se toplistás. És két szótagúak. De neten találtok egy csomó nevet

2020. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
A Bence évek óta az első-második leggyakoribb név. Bocs, a komment többi részével egyetértek, csak ez szemet szúrt.
2020. máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
63%

4

Őszintén megmondom, nem szoktam ezeket nézni. Azt tudom. Hogy az ismeretségi körben nem nagyon van ilyen nevű gyerek azért gondoltam, de akkor tévedtem😅

2020. máj. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

Akkor tudták meg a gyerekeink nevét, amikor küldtük az üzenetet, hogy megszületett.

Mi sem a divatnevek közül választottunk, de teljesen vállalható neveket.

Viszont mi nem csak amiatt, hogy beleszólnak, hanem nem akaratuk, hogy a nevével készült tárgyakat előre megvegyék. Ki tudja, lehet a szülőszobán bekattan valami és mégsem azt a nevet adjuk.



(A 2 szótagú nevek most nagyon divatosak. Nehéz lesz olyat találni, ami szép és nem gyakori.)

2020. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%
Nekem mondhatna bárki bármit, ez csak a páromra és rám tartozik. Nálunk is próbálkozik anyós minden hülyeségbe beleszólni, nevet is választott, de meg sem hallom, amit mond. Nem is értem az ilyet, nem az ő gyereke, fogadja el...
2020. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%

Olyat kell választani, amire mindenki azt mondja, hogy ooooohhh, de jó név.


Viccet félretéve ha elég határozottan mondod, az összes épelméjű névre ezt mondják.

2020. máj. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még, mindegyikre ment a zöld kéz:)

8-as, az hogy mi az épelméjű szerintem mindenkinek más. Pl az én és a testvérem nevét is (és minden nevet kb.) lehet csúfolni, édesapám mégis mindig hangoztatja hogy pl a Lenke milyen rossz név, mert "eszetLenke". most ez csak egy példa volt, de érted:D

2020. máj. 9. 21:41
 10/30 anonim ***** válasza:
95%

Áh, ha nem a neve miatt csúfolják, akkor másért. A gyerekek ilyenek. Csúfolódnak.


Értem, mire gondolsz, de gondolom te is, hogy én. Amíg nem Britani Nenszi vagy Hozéarmandó, addig nem gond. Én még egy Noelre is bólogattam boldogan egyszer, pedig szerintem ma nincs kommerszebb név.

2020. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!