Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki hagyta sírni éjszaka a...

Aki hagyta sírni éjszaka a babáját, annak bevált, leszokott a felkelésekről? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mennyi időbe telt mire a baba leszokott az éjszakai felébredésekről? Meddig sírt, mennyi ideig hagytátok? Bevált egyáltalán? köszönöm előre is!
2010. júl. 29. 10:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom, hogy ha csak picit felnyög egyet-kettőt, akkor nem ugrok azonnal, várok, és általában vissza is alszik, ha keservesen sír akkor megyek át, hogy ne hergelje fel magát, mert akkor általában fáj a foga, vagy szüksége van puszira, simire és visszaalszik. Miután már kiismertem a picit, azóta így csinálom, és hamar megszokta.

Az én kisfiam 14 hónapos, van hogy 1-2 hétig meg se nyikkan egész éjszaka, és van hogy egyszer csak 1-2 napig rosszabbul alszik. Most ilyen éjszakáink vannak, de jön egy pár foga.

2010. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
köszi. nálunk más a helyzet, mindig belehergeli magát és minden éjjel többször felkel. le akarom szoktatni róla. már ha lehetséges...
2010. júl. 29. 10:34
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Ha hagyod sírni a babádat, egy idő után tényleg leszokik a sírásról. De azért, mert azt tanulja meg, hogy hjiába sír, te nem segítesz rajta, rád nem számíthat. A vizsgálatok bebizonyították, hogy a sírásról leszokott babák vérében a stresszhormon szintje épp olyan magas, mint az anyjuk után keservesen síró babák vérében, csak ők már nem sírnak, mert minek. Nem kommunikálják le a bennük levő fájdalmat, mert megtanulták, hogy hiába. Ez van.


Én soha nem hagytam sírni a babámat, azonnal felkeltem hozzá az első kis nyekergésre, sőt, az első három hónapban egy ágyban is aludtunk, hogy fel se kelljen kelnem. Mégis eljutottunk oda, hogy 4 hónapos korára átalussza az éjszakát. Lassan-lassan ő maga nyújtotta egyzer hosszabbra a szopiszüneteket, míg végül már nem ébredt meg egyszer sem reggelig. És mivel soha nem hagytam sírni, nem is lett sírós baba. Nyugodt, kiegyensúlyozott, akárhová elmehetek vele.


Ha így is megy, akkor miért kellene sírni hagyni? Próbáld meg! :-)


A sógornőm másképp csinálta. Hagyta sírni, amikor enni kért (éjjel kétóránként). Eljutottak oda, hogy a baba egyre dühödtebben kér enni, egyre türelmetlenebb, egyre hangosabban, idegtépőbben sír. Ő azt tanulta meg, hogy üvölteni kell torkaszakadtából, mert a szülei csak így mozdulnak meg, hogy a segítségére legyenek. Így is lehet, de minek? Kinek jó ez?

2010. júl. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

utolsó kösz neked is a választ, de nem értek egyet veled. mázlid van, örülj hogy alszik a gyereked. (nem azért mert az első 3 hónapban, amikor felébredt felvetted, hanem azért mert Ő ilyen típus).

Én egy éve többször felkelek minden éjjel. Elegem van. Nem bírom tovább. És hülyeségnek tartom, hogy azt tanulja meg a gyerek, hogy nem számíthat rám. Azt fogja megtanulni, hogy éjjel hiába sír, nem történik semmi, kénytelen visszaaludni. Legalábbis ebben bízom.

továbbra is várnám azok tapasztalatait, akik kipróbálták a sírni hagyást, és akiknek szintén ilyen rossz alvó volt alapból a babájuk. köszönöm

2010. júl. 29. 10:43
 5/22 anonim ***** válasza:
64%

Kérdző, minek kérsz véleményt, ha már úgyis megvan a tiéd? Te nem mérlegelni akarod mások tapasztalatait, hanem egyerűen hátbaveregetést kérsz, hogy igen, így kell ezt csinálni.

Aki a sírni hagyás negatív hatásairól írt, annak teljesen igaza van! Nekem mondjuk nem ment, hogy 4 hós korára átaludja az éjszakát a babám, tovább is aludtunk együtt, de bizony nálunk is eljött másfél évesen, hogy maga kérte a saját ágyát és nagyon jókat alszik benne. Az, hogy egy baba mikor érik meg rá, hogy aludjon egész éjjel, nagyon változó. Én tudtam, hogy a lányomnak egyszerűen nem megy még az éjszaka átalvása - akárhogy bevacsoráztattam, mindig korgó gyomorral ébredt éjjel. Már azelőtt hallottam, hogy éhes, mielőtt felébredt volna. :-) De nem volt ezzel semmi baj, addig aludtunk együtt, amíg szüksége volt az éjjeli szopira, így nálam nem jelentezett a "nem bírom tovább", hiszen szopi közben is aludhattam.

Kigyensúlyozott, nagyon nyugodt, idegenekkel is barátságos lett a gyerekem, bárhová el lehet vele menni - nekem megérte.

Lehet, hogy kényelmesebbnek tűnik a sírni hagyás (mondjuk nekem nem lenne az, de hát különbözőek vagyunk) de hogy a célravezető megoldás nem az, azt garantálom.

2010. júl. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
63%

Igen, nekem mázlim van, hogy nyugodt a babám. Ezt dobta a gép. De még a születése előtt elhatároztam, hogy soha nem fogom sírni hagyni, akármi lesz is, és amikor még 3 óránként ébredt éjjel-nappal, akkor is úgy voltam vele, hogy addig alszom vele, addig kelek hozzá, ameddig csak kell. Mázli, hogy már nem kell, és visszaköltözhettem a férjemhez a hálószobába, történhetett volna úgy is, hogy másfél éves koráig alszom vele.


Amikor a gyerek sír, akkor szüksége van az anyjára. Ezért sír. Gondolom, ebben egyetértünk. Megteheted, akár a gyerek érdekére való hivatkozással is, hogy nem kelsz, ha sír, mert te ezt tartod jónak. De ez valójában a szülőnek jó, nem a gyereknek, és ugye nem kell emlékeztetnem rá, hogy azért vagy gyeden, hogy a gyerekkel legyél. :-) Senki sem ígérte, hogy ez napi 8 órás meló. Ez 24 órás készenlét, ez van. Majd kialusszuk magunkat akkor, ha megnőnek. :-)


Bocs, hogy nem abban segítek, hogyan lehet sírni hagyással leszoktatni a sírásról. (Hú, leírva milyen értelmetlen!) Hanem olyan tapasztalatot írok le, ami nem hagy sírni, mégis bevált. Igaz, ez időigényesebb, viszont hosszabb távon kifizetődőbb.


[link]

"Az elkülönítő nevelés, mint nevelési forma, arra inti a szülőket, hogy ne vegyék figyelembe gyermekük jelzéseit. Az elkülönítés hívei, ilyen tendenciákat hangoztatnak: "Hadd ordítsa ki magát az a gyerek.Meg kell tanulnia átaludni az éjszakát". "Ne vegyük fel olyan hamar a babát. Csak elkapatjuk." "Szoktassuk napirendre a csecsemőt. Ne hagyjuk, hogy az orrunknál fogva vezessen." "Ne engedjük a kicsit az ágyunkba, igen rossz szokás válhat belőle".

A sok tiltás mellett ez a nevelési mód gyors, és könnyű recepteket is kínál, bonyolult problémák megoldására."

2010. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

11,02, már bocs, de kioktatást nem kértem, és igen a kérdés azokra a tapasztaltokra vonatkozott, akik próbálták ezt a módszert, és nem arra vagyok kíváncsi, hogy szerinted jó anya vagyok-e, és mennyi mindent kell kibírnom....

mellesleg az én gyerekem nem enni kel fel, és ezt egy szóval sem mondtam..

mindegy nem magyarázkodom, és nem is érdekelnek a továbbiakban az "én sosem hagytam sírni a gyerekemet, és aki ilyet csinál nem anyának való" típusú válaszok, légyszi azok írjanak akik értelmes tanáccsal tudnak szolgálni a kérdést illetően. köszönöm!!

2010. júl. 29. 11:24
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

"Bevált egyáltalán?" Ezt kérdezted. Nem kioktatást kaptál, hanem tapasztalatot, mégpedig kétfélét, kétféle nevelési módszerről. Ha vállveregetést akarsz, meg önigazolást, hogy jól teszed, ha sírni hagyod, akkor miért nem azt kértél?


Sok sikert.

2010. júl. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiam volt ennyire rossz alvó éjszaka és mivel egy szobában aludtunk vele kénytelen voltam kivenni a kiságyból hogy a párom ne ébredjen fel és kipihenten menjen dolgozni.Na de nem is ez a lényeg.2 éves volt mikor elkezdett beszélni és akkor jöttem rá hogy éjjelente nem azért sírt mert valami nyügje volt hanem mert álmodott.Ugyan is amióta beszél azóta álmában is magyaráz és nem is sokat.Figyeld meg hogy ébren van-e a babád amikor elkezd sírni.Lehet hogy nálatok nem ez a helyzet de nálunk így történt.Ha meg még is azért sír mert bántja valami,akkor próbáld meg hogy nem sötétítesz be teljesen hátha fél,vagy próbáld meg hogy az ágyát áthelyezed valahová máshova.Tudom hogy nagyon nehéz,de az hogy hagyod sírni beválik-e azt csak ugy tudod meg ha egy-két éjszakát vagy ha nem gond hogy sír és nem zavarja az apukát akkor tovább is kipróbálod.
2010. júl. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

beatrix köszi! 12.01-nek, a te válaszodban semmiféle tapasztalat nem volt a kérdést illetően...

ha az előtted lévő válaszra utaltál, akkor (ha már magyarázkodnom kell, mert itt mindig akad 1-2 anyuka aki azzal tölti az idejét, hogy a saját elveit próbálja másra erőszakolni...) szóval ahogy írtam is, teljesen más helyzetet írt le, és nem akarom megbántani a válaszadót, mert ő jóindulatúan írt, de tipikus hozzáállás ez az alapból jól alvó, nyugodt babák anyukáitól, hogy ezt a saját érdemüknek tekintik, a hisztis akaratos babák anyukáit meg elitélik (akik már kínjukban nem tudnak mit kitalálni, mint hagyják őket bőgni) és úgy gondolják, na tessék ez lett a nagy szigor eredménye! Ez hülyeség!

Ha csak egy hétre gyereket cserélnénk meglátnák... de addig úgyis abban a hitben fognak élni, hogy azért ilyen a gyerek mert ők mindig ott voltak, amíg nem születik egy az én gyerekemhez hasonló vérmérsékletű baba....

Egyébként én is mindig ott vagyok, mindig számíthat rám, nem lusta vagyok, és nem nemtörődömségből akarom sírni hagyni. Hanem mert meggyőződésem, hogy ez lesz jó mindenkinek, egyszerűen csak kíváncsi vagyok, hogy mire számítsak, kinek mennyi ideig tartott, mire leszokott a gyerek a sírásról. (nyilván nem azokról a sírásokról amikor enni kér, mint ahogy fentebb írták, az egy más szitu)

2010. júl. 29. 12:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!