Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen könyvet ajánlotok,...

Milyen könyvet ajánlotok, amiből érdemes felkészülni a baba születése előtt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem egy könyvből kell megtanulni gyermeket nevelni, mert ez ösztönből jön. De én nem is a nevelés részére gondolok, hanem mit érdemes tudni, amikor bővül a család. Alaposan szeretnék felkészülni és mindent tudni akarok, amit csak tudni lehet egy kisbabának a egészségéről, igényeiről, teendőkről stb. Szeretnék jól felkészülni a kislányom születése előtt, hogy minél jobban igyekezni tudjak és megóvni mindentől. 29/F

#nevelés #Baba születik #Baba születésre felkészülés
2020. máj. 13. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem könyv, de erősen ajánlom a netflixes Babies dokusorozatot.


6 részes, minden résznek van egy központi témája pl. mászás.


Érdekes, és tudományos.

2020. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm szépen, ez sajnos angol film magyar felirattal, kár érte. :(
2020. máj. 13. 19:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem Ranschburg Jenő - Szülők könyve egész jó, mondhatni komplex, bár azért a nagy része a nevelésről szól. Keress rá, ha gondolod, moly.hu-n pl. találsz tartalomjegyzéket is.
2020. máj. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A szoptatás női művészete
2020. máj. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tipikusan ez a témája de nekem a Reader's digest kiadó régi könyve, az Orvosi tanácsok otthonra című segített felkészülni meg a Kismamák nagykönyve. Youtuberól meg a babadoktor és a szülőképző csatorna.
2020. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hagyd a szakkönyveket a fenébe. Nem sok közük van a valósághoz. Bezzeganyán olvasgasd el a posztokat. Anyúzda facebook bejegyzéseit nézd meg. Humoristák előadásai is reális képet fest a családi életről. Kovács András Péter, Hadházy László, Aranyosi Péter, Bödőcs Tibor, Kormos Anett. Mindegyik visítva röhögős, és amíg nincs gyereked, azt hiszed, túlzás. Aztán megszületik a gyerek, cseperedik, és rájössz, hogy kicsit sem túlzás.
2020. máj. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért van valóság alapja, ha valakinek fogalma sincs milyen veszély állhat fent egy kisbabánál. Én szerintem nem szabad ilyen félvállról venni, ott van pl. a bölcső halál, nagyon jó dolog a légzésfigyelő stb. Azért az embernek fel kell készülni, hogy mégis mi dolga van neki a pelenkázáson kívül. Csakúgy nem száll az emberbe a tudás, hogy mit kell vele csinálni ha sír, éhes, fáj a hasa, nő a foga vagy beteg...hmmm hát ki tudja ezt, ha nem a szakemberek vagy a tapasztalt anyukák, szülők.
2020. máj. 21. 12:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból írom, hogy a szakirodalommal nem mész sokra. Ha mindenáron könyvet akarsz olvasni, akkor olvasd el a Suttogó titkait. A Bezzeganya blogon tapasztalt, gyakorló anyák osztják meg a terhesnaplóikat, szüléstörténetüket, a mindennapi csipcsup problémákat és a nagy horderejû mérföldköveket. Az lll.hu-n a szoptatásról olvashatsz részletesen. A szulnijo.hu-n pedig a háborítatlan szülésrôl olvashatsz.
2020. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!