Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzá lehet ehhez szokni?

Hozzá lehet ehhez szokni?

Figyelt kérdés
A babám öt hónapos, a korona miatt most nem járunk túl sok helyre. De ha mégis valahol vagyunk,utcán, boltban pl. nagyon zavarban érzem magam,ha sír a babám. Úgy érzem meg kell nyugtatni, mert zavar másokat és béna vagyok, hogy nem tudom a saját gyerekemet megnyugtatni. Nem bírom, ha engem bámulnak, hogy mit sír. Úgy érzem szabadkoznom kell miatta hogy zavaró...tudom, hogy ez abszurd és nem tudom és igazából nem is akarom minden percben lekorlátozni, de bennem van ez a megfelelési kényszer. Más is volt ezzel így? Mi segített?
2020. máj. 13. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nekem csak három hónapos a babám, és még csak tanácsadáson voltunk vele, de én még ott is cikinek érzem, ha sír... a babakocsit nem szereti, szóval el sem merek vele menni sétálni a szomszéd városban mert félek hogy végigsírja. Nálunk nem lehet az utcán menni mert egy főútvonal mellett lakunk, szerencsére kertes házban szóval tudunk levegőn lenni. Ha nem lenne a vírus már több helyre mentünk volna, de én is rettegek ettől, pedig amikor nekem nem volt babám és hallottam sírni valamelyiket akkor én csak együttérzően álltam hozzá, csak reméljük, hogy mások is!
2020. máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Egy baba még nem tud beszélni, mindent sírással kommunikál le. Azok az emberek, akikről azt gondolod cikinek gondolnak, ők is sírtak nyilvánosan ennyi idősen képzeld :D na bumm :)

Ne aggódj, normális, ha sír senki se gondol rosszat :) Aki meg igen, az estére elfelejt benneteket. Különben is ki nem tojja le ki mit gondol :D

2020. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Bennem ez sose merült fel. Ha sír a gyerekem az érdekel legutoljára, hogy más kit gondol. Szerintem ne törődj vele. A gyerekek sírnak néha. Ha nem moziban, temetésen vagy színházban vagy vele épp akkor nagy tragédia nincs 🤷🏼‍♀️
2020. máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, de hozzá lehet szokni, legalábbis nekem sikerült.
2020. máj. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én arra gondolok mindig, hogy az utcán, boltban levő emberekkel kb.soha nem fogok már találkozni, ezért nem érdekel mit gondolnak.
2020. máj. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, annyira kinosnak érzem ha sir, és mivel nem szereti a babakocsit, elég gyakran sir, nem is merek nagyon eltavolodni a lakastol, annyira félek, hogy rakezd. Pedig olyan jó lenne nagyokat sétálni, de szerencsére park mellett lakunk, így oda ki merek menni. Én ha nagyon rakezd, es nem tudom gyorsan megnyugtatni, inkább haza iszkolok.


Én arra gondolok, hogy ha már nagyobb lesz, es tud rendesen ülni, nézelődni a kocsiból, jobban fogja szeretni a sétát, es tudunk majd nagyobb távokra menni.

2020. máj. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hordozót nem próbáltad? Lehet, ha magadra kötöd jobban tetszik neki majd a séta.
2020. máj. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!