Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves babának ennyi...

Másfél éves babának ennyi mindent tudnia kéne?

Figyelt kérdés
Evőeszközzel evés,beszéd, szobatisztaság, ha kérdeztek v.mit válaszoljon, cipő felvétele egyedül,csúszdázás egyedül. Nagyszülők szerint ezt már mind tudtam ennnyi idősen, férjem is! Plusz valamiért olyan érzésem van h más babái is tudják ezeket, enyém még nem. Fejleszteni kéne? Vagy normális h nem tudja ezeket? Emellett azt is érzem mintha ez verseny lenne az anyukák közt,h kié mit tud,és pl a mozgásfejlődést is a saját sikerüknek tudják be.(kié mikor fordult át,állt fel stb,mintha rajtuk múlna) Kié mennyit eszik,és ha másé püréset akkor az hú de le van maradva.

2020. máj. 14. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt hallom.. de az enyém is csak a töredékét csinálja..

2 hó és 2 éves.

Rokon baba verselt ilyenkor / hallottam/

Enyém öröm, ha a nem-en kívül mondja hogy anya😅

Néha belemegy a bilibe.. tudom, hogy érzi.. de nem szól..

1,5 évesen ennyi sem.

Csúszda

Cipő ment


Annak ellenére, hogy a gyerekem nem siette el ezeket, sosem éreztem, hogy verseny lenen, vagy versenyeznének velem.


Van bnőm akinek 1 hónap különbséggel vannak a gyerekek

Nagyon fejlettek.

Mindig elmondja mi törtènik..

Sosem

Dicsekvésnek érzem, nem is annak szánja.

2020. máj. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem kell mind tudni. Keresztlányom egy évesen nem beszélt így nyilván nem is válaszolt. Max igent/nemet intett. Azt már tudta. Ha az evőeszközzel evésnek minősül, hogy maszatolt vele? akkor igen. Amúgy kézzel szépen evett pl szendvics katonákat, olivabogyot, gyümölcsöket, virágföldet stb. Cipőt nem tudott felvenni. csúszdázni tudott volna, de nem mert, mindig meg kellett fogni inkább. Viszont olyan stabilan ment, mint a hétördög és simán felmászott bárhova.
2020. máj. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pont emiatt döntöttem úgy, hogy kiszállok a f@szméregető anyukás csoportokból. Azóta nem stresszelek, hogy az ugyanabban a hónapban született juliska 3 hónapos babája már diplomázik, az én babámnak meg még a hasalás is nehezen megy... Eltúloztam, de a lényeget érted. Ezek a fórumok, csoportok a dicsekvésről, a versenyről szólnak. A való élet ugyanez. A szomszéd mari gyereke más mint az enyém, más képességekkel, személyiséggel, neveltetéssel és kész.
2020. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csúszdázáson kívül anno 1,5 évesen a fiamnak nem ment esetleg mondókázás (persze a saját nyelvén ment, csak én értettem). 2,5 most, alakulóban van már minden:bilizés, evés kanállal, beszél folyamatosan, énekel, mondókázik. Ne aggódj, nem kell siettetni semmit, minden babának saját fejlődési üteme van, erőltetni nem szabad semmit. Majd alakul minden, aztán lehet hogy a barátnőd "fejlett, okos " babáját simán utoléri, lekörözi. Nem szerettem soha a túl dicsekvő anyukáját, szuperokos babájukról mesélnek. Persze a másik anya meg ilyenkor mit szóljon, hogy nekik még semmi se megy, hát.... Beszélj hozzá sokat, foglalkozz vele meglásd nagyot fog változni, 2 év körül volt nálunk is egy nagy változás!
2020. máj. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, rögtön ne diplomázzon? :)

Egyiket se kell.

Most gondolj bele: az is normális, ha 18 hónaposan indul el egy gyerek. Na ő hogy csúzdázzon egyedül? :)

3 éves koráig jogában áll hallgatni is. Mondjuk 2 év felett megkésett, de 10 szó csak az elvárt akkor is. Akkor miért kéne 1,5 évesen?

Stb...

2020. máj. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 3 éves lesz és nem tudja ezeket, elvittük fejlesztésre, ami semmit nem ért, de megállapították, hogy semmi baja nincsen, értelmes tekintete is van, kirakó, puzzle, minden jól megy, de nem beszél, nem szobatiszta. Most már én is kezdek türelmetlen lenni, de másfél éves korában nem voltam az. A nagyszülök egyre inkább úgy veszem észre, hogy rosszul emlékeznek, én pl. 1 évesen már folyékonyan beszéltem állítólag, soha nem láttam még ilyen gyereket.
2020. máj. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Úgy általánosságban valamit ami ezekhez közelít nem árt ha tud ennyi idősen, úgy a tuti, hogy nincs vele semmi baj. Tehát a beszédet meg válaszolást se úgy kell érteni, hogy szavalja el a Himnuszt. De valami reakció legyen a részéről amiből látszódik, hogy egyébként érti és próbál reagálni. Csúszdázni vagy járni sem kell tudni, de jó ha bizonyos mozgásformákat tud már egyedül végezni amikből látszik, hogy fejlődik, legyen egy minimális koordinációja. Hogyha nem tök egyértelmű, hogy vissza van maradva akkor nem kell aggódni.

Ezt a "bibibí az én gyerekem már úgy fest 3 hónaposan mint Picasso" farokméregetést meg azok az anyák csinálják akiknek semmi eredményük nincs az életben, egyedül semmit nem tettek le az asztalra ezért a gyereken keresztül próbálják kiélni a sikerélményt ami sose volt nekik. Mondjuk azt sosem értettem, hogy az ilyen minek vállal gyereket ha úgy is csak a saját hiányosságait kompenzálja vele, de ez már nem az én dolgom.

2020. máj. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezek inkább 2,5 éves elvárások szerintem. Az én gyerekeim nem tudták még ezeket 1,5 évesen, inkább 2 éves koruk után. A fiam pl. 3 évesen lett szobatiszta.
2020. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül. Pont ma volt itt anyósom. Adott persze ezer tanácsot.Nagyon szeretem őt De ezt a mindent megengedek a picinek hozzáállását nem bírom. Na meg jött ezzel hogy ne érezzem rosszul magam hogy a sógornőm gyereke aki egyidős az én fiammal,már többet tud - eddig nem is éreztem rosszul magam. Még vegyem le a kicsiről a pelust hagy szaladgáljon meztelenül. Mondom nincs olyan jó idő,fújt a szél is és hűvös volt. Azt mondja hova akarok jobb időt,nyáron sem lesz jobb... Na erre inkább már nem is mondtam semmit. A lényeg hogy ne törődj azzal amit a nagyszülők mondanak. Bólogass,igenezz,fejleszeted a gyereket,megfogadod a tanácsaikat stb dumákat lenyomsz nekik,kész,azután felejtsd el.Hogy a kérdésre is válaszoljak,nem kell tudnia gyerekednek ezeket.
2020. máj. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 19 hónapos ő semmit nem csinál még. De mi fejlesztésre fogunk járni. Ez mas eset. Nem minden gyermek fejlődik egyformán es baromi nagy ostobaság ilyesmivel versengni... Aki verseng...

A kislányom viszont normálisan fejlődött aki most 3 éves es emlékszem ennyi mindent nem tudott másfél évesen azért ...🙂 Szerintem nyugodj meg semmi baj nem lesz itt.🙂

2020. máj. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!