Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba miért nem eszik?

3 hónapos baba miért nem eszik?

Figyelt kérdés
3 hónapos fiammal az etetés kb 1 hónapja szenvedés. Anyatejes,sűríteni kell neki,hogy ne bukjon,cumisüvegből eszik. Eleinte nagyon jó evő volt,mostmár csak napi ötször eszik. 8-12-16-20-24. Eddig szépen fejlődött,3150el született,most 5160. Ami aggaszt,hogy az elmúlt hónapban 220grammot hízott csak. Amúgy jókedélyű,pisis kakis pelenka is van bőven. Nem tudom mit kéne tenni,hogy egyen végre

#baba #3 hónapos #nehezen eszik
2020. máj. 16. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Félálomban etetés?


Megzavarhatja a mozgásfejlődés, indulhat a foga is.


Nem gyarapszik túl jól egyébként sem :(

Ha van pelus és jókedvű, akkor nem aggódnék


Fiam sem viszi túlzásba az evést

3330g volt, most 5980g

2,5 hós

A vele együtt született hasonló súlyú fiú babák szinte mind lehagyták

2020. máj. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nála a félalomban etetés sem használ,mert egyből felébred és nem kér többet. Szószerint kinevet,ha megpróbálom etetni. Előző hónapban 1270et hízott,most meg 220at. Szóval elvileg jó súlyban van,csak rosszul elosztva
2020. máj. 16. 08:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatejes babák nem egyenlezesen fejlődnek, egyik hónapban híznat 1 kilót, másikban meg semmit vagy csak pár 100 grammot. Ha jókedvű, van pisis, kakis pelus, nem probléma, ha éppen nem olyan ütemben hízik, mint eddig.
2020. máj. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2020. máj. 16. 09:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, mintha én tettem volna fel a kérdést. Dettó. Csak az enyém tápszeres. És valaki írta, anyatejes gyerekek nem egyenletesen fejlődnek. Hat a tápszeresek se, nekünk 380gr volt a gyarapodás 2-3 hó között. Amúgy ha az átlag jó, nem kell aggódni nekem ezt mondta az orvos. Engem az zavart, hogy marhára nem ette meg a mennyiséget. Nálunk az vált be, hogy nappal 2 óránként etetem. Egyszerre nem hajlandó megenni max 130 körül. De van amikor csak 80-at. Az éjszakát átalussza, uh reggel eszik egy nagyobb mennyiséget utána már nem. Próbáltam 4 órára is etetni, hátha akkor jobban megéhezik, de az se működött. Ha 2 óránként megkínálom, akkor kis adagokban megeszi a napi mennyiséget. Nekünk ez vált be. De ha a tied megeszi a mennyiséget, csak most épp nem hízott annyit, akkor ne aggódj.
2020. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Áhh,azt mondta a doki,600at kéne minimum ennie,tegnap is csak 530at evett. Ha 2 óránként etetem,akkor megint nem fogadja el :( már ötletem sincs mi lehet,mert van,amikor simán megeszi a 150et,aztán meg 50-60
2020. máj. 16. 09:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok


Ne görcsölj rajta


Lehet jobban hasznosítja


Azért jó nagy hullámok vannak a gyarapodàsában..


De mint írtam

Vannak pelusok

Jó a kedve


Engedd el a témát

2020. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom,köszönöm. Csak már volt ilyen probléma 10 napos korában,aminek 6 nap kórház lett a vége,így túl aggódom. Na meg első gyerek :D
2020. máj. 16. 09:58
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
hat Igen. A 600 az ő súlyához tényleg a nagyon minimum. De ne stresszelj szerintem. Lehet a jövőhéten megeszik 800-at. Az en fiam is van hogy kevesebbet eszik, aztán többet. A kutacsot nézegesd, mert ha be van esve akkor biztos, hogy folyadék kell neki. Ha az nincs akkor kiszáradástól nem kell tartani.
2020. máj. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!