Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekem 17 hónapos és még...

A gyerekem 17 hónapos és még mindig nem jár stabilan. Nem merem engedni szabadon járkálni, mert nincs egyensúlya és, ha nem vagyok melette akkor elesik. Hogyan javítahó a kicsinek a járása? Vagy csak idő kell még?

Figyelt kérdés

2020. máj. 21. 13:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Gyerekdokid mit mond erre?

Szerintem érdemes lenne szaktanácsadásra vinni. Lehet az izmait kell fejleszteni vagy kitudja

2020. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Mióta jár? 2-3 hét kell mire stabilan képes a járásra és utána is el -el botlanak.
2020. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg idő kell neki. 18 hónapot írnak az önálló járás elsajatitasara.

Engedd esni, mert úgy tanulja meg hogyan is kell jól esni.

Bent hagyd a szőnyegen, ott nem tud akkora kárt tenni magában. Hagyd kibontakozni.

2020. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Pedig pont az a bibi, hogy nem engeded magától járni. Úgy lesz stabil, ha gyakorol. Nem vezetik, önállóan megy.
2020. máj. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%
Így van, ahogy írják. Engedd őt menni egyedül, így tanul. Illetve szerintem próbáld meg az egyensúlyát fejleszteni. Pl fitness labdával, állítsd rá, fogd öt közben és illegesd jobbra balra. Feküdj hanyatt, tedd hassal a lábaidra és hintáztasd, repulozz vele, nem tudom érthető e. Illetve az is jó gyakorlat, de nem tudom kivitelezhető e nálatok, nekünk van egy gerenda felénk, azon is szoktam sétáltatni úgy hogy közben fogom a kezét. Interneten is biztosan találsz egyensúly fejlesztő gyakorlatokat
2020. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha most nem engeded kicsiket esni, akkor később sokkal nagyobbakat fog, mert ügyetlen marad. Hadd gyakoroljon egyedül.
2020. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem engeded, akkor hogy tanulja meg, könyörgöm?
2020. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ő egy kicsit máshogy esik el, mint a többi gyerek. Nem a popsira esik vagy úgy, hogy nem esik túl nagyot, hanem ő a fejét üti be a padlóba, ami csempékből van és ezért félek attól, hogy elengedjem nem szeretném, ha baja esne. Egyébként nem tud magától fel állni sem.
2020. máj. 22. 01:24
 9/25 anonim ***** válasza:
53%

Nem teszi maga elé a kezét miközben esik?

Lehet kapni fejvédőt gyerekeknek, azt hiszem kutacsvédő a neve. Viszont hogy így esik, nem teszi maga elé a kezét ami egy alap reflex lenne, én kikérném az orvos vagy védőnő tanácsát a dologról, ez így furcsa nekem.

2020. máj. 22. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
Így már elvinnem valami dokihoz, ha nem teszi le a kezét, mikor esik. Pl. Neurológushoz. Hallás vizsgálat esetleg még. Ha 2x beuti egy gyerek a fejét, harmadjára, már védené. De lehet csak azért, mert sose hagytad, hogy megusse magát, és így nem alakult ki ez az ösztön nála. Kell hogy essenek....remélem, nincs semmi más baj, csak ez.
2020. máj. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!